Skocz do zawartości

Odblokowanie Bootloader'a Mi 11 Ultra - MiFlash Unlock nie widzi telefonu


Popychacz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musi się logować, przecież na zrzucie widać że są dwa różne konta.

2 minuty temu, Popychacz napisał:

A w jaki sposób oni mają teraz ogólnie "odpiąć swoje konto" od mojego Mi 11 Ultra, nie mając go fizycznie przy sobie?

Mogą wejść na stronę konta Xiaomi, załogować się na "swoje" konto i stamtąd usunąć telefon (o ile ten Mi 11 Ultra był jedynym zalogowanym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nie dopatrzyłem, jest zalogowany na konto z końcówką 230, a blokadę ma z konta z końcówką 382...

Jeśli nie utworzyłeś dwóch kont, i przez pomyłkę logujesz się na niewłaściwe konto, to niestety fon jest przypisany do sprzedawcy.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie musi się logować, przecież na zrzucie widać że są dwa różne konta.

Mogą wejść na stronę konta Xiaomi, załogować się na "swoje" konto i stamtąd usunąć telefon (o ile ten Mi 11 Ultra był jedynym zalogowanym).

Opcje znajdź mój telefon ja sam dzisiaj włączyłem i przy ponownej próbie odblokowania w Mi Unlock wtedy pojawił się taki komunikat, po wyłączeniu tej opcji ten komunikat znowu zniknął i wskoczył poprzedni, załączam screen'a.

BOOT NEW 3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale to nadal nie zmienia faktu, że telefon nie rozpoznaje tego Twojego dodanego konta jako tego które powinno być dodane. I nie rozpozna go, dopóki nie zostanie odpięte konto z tradingshenzen. Prawdopodobnie jakbyś teraz przywrócił telefon do ustawień fabrycznych to nie byłbyś w stanie zalogować się na swoje konto bo wolałoby o te stare, ergo - zostalbys z przyciskiem do papieru, bo stare konto włączyło Lokalizację urządzenia/Find device, co włącza blokadę już przy próbie konfiguracji telefonu na nowo.

Wtedy być może poradziłby coś na to @Acid w MiCenter, o ile nie włączyli oni trybu zagubienia w Find device (a raczej tego nie zrobili) i masz od telefonu papiery.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kacper Skrzypek napisał:

No dobrze, ale to nadal nie zmienia faktu, że telefon nie rozpoznaje tego Twojego dodanego konta jako tego które powinno być dodane. I nie rozpozna go, dopóki nie zostanie odpięte konto z tradingshenzen. Prawdopodobnie jakbyś teraz przywrócił telefon do ustawień fabrycznych to nie byłbyś w stanie zalogować się na swoje konto bo wolałoby o te stare, ergo - zostalbys z przyciskiem do papieru, bo stare konto włączyło Lokalizację urządzenia/Find device, co włącza blokadę już przy próbie konfiguracji telefonu na nowo.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Już smaruje mejla do TradingShenzen, jak oni usuną swoje konto z mojego tel, to co ja mam później zrobić żeby to moje było jako główne i żeby odblokować bootloader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale musiałbyś przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i wysłać zdjęcie kodu dostępnego po przywróceniu tychże ustawień. Pozostaje jeszcze problem regionu konta, bo jeśli jest chiński to może być problem z odblokowaniem i bez ingerencji sprzedawcy się nie obejdzie.

https://sklep.micenter.pl/pl/p/Zdalne-usuniecie-konta-Xiaomi/161

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak, ale musiałbyś przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i wysłać zdjęcie kodu dostępnego po przywróceniu tychże ustawień. Pozostaje jeszcze problem regionu konta, bo jeśli jest chiński to może być problem z odblokowaniem i bez ingerencji sprzedawcy się nie obejdzie.

https://sklep.micenter.pl/pl/p/Zdalne-usuniecie-konta-Xiaomi/161

Już widzę, że będzie problem, bo konto na telefonie z Chin będzie również założone za pewne na region Chiński i nie będzie opcji odblokowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam problem, poda Ci hasło i ty usuniesz konto, lub on zdalnie. Przywrócisz telefon do ustawie fabrycznych i jeśli nie będzie wołał o hasło to tylko się cieszyć  z nowego urządzenia.

Trading testuje telefony przed wysyłką, i ktoś zapewne założył konto na próbę, ew pomylił telefon bo miał odblokować BL. 

Edytowane przez Bar.Tek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bar.Tek napisał:

Jaki tam problem, poda Ci hasło i ty usuniesz konto, lub on zdalnie. Przywrócisz telefon do ustawie fabrycznych i jeśli nie będzie wołał o hasło to tylko się cieszyć  z nowego urządzenia.

Trading testuje telefony przed wysyłką, i ktoś zapewne założył konto na próbę, ew pomylił telefon bo miał odblokować BL. 

Na telefonie właśnie nie było zalogowanego żadnego konta, więc oni muszą usunąć zdalnie z konta moje urządzenie, dzięki za rady, mam nadzieję że Majfrendy odpiszą i uda się załatwić szybko sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, telefon jest przypisany do konta chińczaka, i telefon oczekuje zalogowania się na te konto.
Jak chińczak odepnie telefon od swojego konta to wtedy bez problemu telefon zapniesz do swojego konta.
Tylko jak Kacper pisał, żadnych resetowań, przywracania do stanu fabrycznego bo cegła będzie. Dopiero jak telefon będzie na Twoim koncie to robisz z nim co chcesz.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...