Skocz do zawartości

MIUI 21.8.11


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21812.png

  • Funkcja “Rozszerzenie pamięci” (możliwość rozszerzenia RAM-u) na Redmi Note 8 i Redmi 9T
  • Widżety “Czas przed ekranem” i “Kroki”
  • Poprawki związane z aplikacją Aktualizacje, poprawiające m.in. stabilność pobierania aktualizacji
  • ROM dla Mi 10T/Pro później (nie działa moduł 108 Mpx)
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global — nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś stało się z ciemnym motywem, mam ustawiony globalnie ciemny motyw, po aktualizacji wywaliło mi go min. z aplikacji lublin112, SimplePro, Messenger Lite, otomoto. Pomimo ustawienia dla tych wszystkich aplikacji ciemnego motywu, jedynie w opcjach SimplePro po zmianie na "Amoled dark" dało spodziewany efekt. W pozostałych wymienionych aplikacjach brak ciemnego motywu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi10T Pro
Aplikacja aparatu domyślnie uruchamia się na kamerze selfie, po przełączeniu na kamerę tylną ma ustawione proporcje 3:4, nie da skorzystać np. z funkcji zwolnionego tempa, pojawia się błąd: "Błąd aparatu. Nie można połączyć się z aparatem"
Wygląda tak jak by główny obiektyw był nieaktywny.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, patrikos23 napisał:

można wgrać wersję z poprzedniego tygodnia w twrp bez wipe?  Nie chcę uwalić telefonu. Też wgrałem rom wczoraj a liste zmian ogarnąłem  dzisiaj i brakuje mi aparatu bo nawet gcam nie działa poprawnie

Można wgrać. Przerobiłem to :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chrome beta też ten problem. Reinstalacja nic nie daje. Dodatkowo chciałem wrócić do wersji z lipca i niestety telefon jak z nie wstał. 

 

Czy wasze telefony też tak się grzeją? Leżąc z uruchomionym jedynie youtube vanced nagle informacja o zbyt wysokiej temperaturze i odłączyło lokalizacje, wifi i bt. Ogólnie sierpniowe aktualizacje to według mnie dramat (przynajmniej na mi 10t lite) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pierwszy raz taka sytuacja. Nawet podczas grania nigdy nie wywalił mi takiej informacji. Dodam że systemy zadziałały i skręciły proca na maksa więc telefon ocalał. Jednak mówię coś nie tak z tą aktualizacja jest. Jakby mniejsza wydajność z grą w którą gram od roku znacząco spowolniła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chrome beta też ten problem. Reinstalacja nic nie daje. Dodatkowo chciałem wrócić do wersji z lipca i niestety telefon jak z nie wstał. 
 
Czy wasze telefony też tak się grzeją? Leżąc z uruchomionym jedynie youtube vanced nagle informacja o zbyt wysokiej temperaturze i odłączyło lokalizacje, wifi i bt. Ogólnie sierpniowe aktualizacje to według mnie dramat (przynajmniej na mi 10t lite) 
Nigdy nie miałem takiej sytuacji a potrawie grać czy intensywnie korzystać z telefonu podczas ładowania (tak, wiem, że nie jest to dobry pomysł).

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kloosek napisał:

Mi10T Pro
Aplikacja aparatu domyślnie uruchamia się na kamerze selfie, po przełączeniu na kamerę tylną ma ustawione proporcje 3:4, nie da skorzystać np. z funkcji zwolnionego tempa, pojawia się błąd: "Błąd aparatu. Nie można połączyć się z aparatem"
Wygląda tak jak by główny obiektyw był nieaktywny.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO
 

Ale ciekawostka... Ja nie mam żadnego z tych problemów. Aparat działa jak działałał MI Note 10 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek dotyczy wszystkich telefonów, a nigdzie nie widzę info że ten problem dotyczy tylko jednego modelu telefonu. Było info, sprawdziłem i napisałem. Jeśli mój post Cię obraził to przepraszam.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Ps. Problem z ciemnym motywem u mnie też występuje więc to nie dotyczy tylko jednego modelu, jak by co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 09:54, Kacper Skrzypek napisał:

Wygląda na to że zawieszki Chrome to wina Androida System Webview. Na xiaomi.eu ktoś wgrał inne webview i niby działało (bodaj Bromite).

Jakieś detale jak to zrobić, jestem raczej laikiem w tych sprawach, tyle co wiem jak ROM zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ukey napisał:

Jeśli jeszcze ktoś ma problem z chrome to polecam wypróbować to rozwiązanie (testuje od godziny i wychodzi że działa) 

chrome://flags/
Android SurfaceControl - Disabled

 

A jak się dostać  do tych opcji,można coś bardziej to wytłumaczyć łopatologicznie bo nie mogę tych opcji znaleźć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cinimini napisał:
4 godziny temu, ukey napisał:

Jeśli jeszcze ktoś ma problem z chrome to polecam wypróbować to rozwiązanie (testuje od godziny i wychodzi że działa) 

chrome://flags/
Android SurfaceControl - Disabled

 

A jak się dostać  do tych opcji,można coś bardziej to wytłumaczyć łopatologicznie bo nie mogę tych opcji znaleźć :)

 

Wpisz w miejscu gdzie wpisujesz adres strony www chrome://flags/

Następnie w polu szukaj wpisz :  Android SurfaceControl jak wyszukasz to wybierasz Disabled. 

Mi to rozwiązało problem :)

Dla ułatwienia screen jak to ma wyglądać. 

 

Screenshot_2021-08-14-21-30-28-751_com.chrome.beta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ukey napisał:

Wpisz w miejscu gdzie wpisujesz adres strony www chrome://flags/

Następnie w polu szukaj wpisz :  Android SurfaceControl jak wyszukasz to wybierasz Disabled. 

Mi to rozwiązało problem :)

Dla ułatwienia screen jak to ma wyglądać. 

 

Screenshot_2021-08-14-21-30-28-751_com.chrome.beta.jpg

Dzięki ,na mi10  po tym zabiegu działa jak należy Chrome.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...