Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.10.0.RKBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.5.10.0.RKBCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to TWRP jest najnowsze dla MI 11 ? twrp-3.5.1-venus.img

Mam problem, chcę wrzucić TWRP, pobieram to powyżej oraz z XDA i po komencie "fastboot boot twrp-recovery-venus" czy też "fastboot flash recovery twrp.img" nie mogę go zainstalować, miał ktoś taką sytuację? 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Master napisał:

U mnie to wygląda tak - musiałbym dłużej pokorzystac z fona - nie bardzo jest czas na razie

Screenshot_2021-08-12-17-18-41-630_com.miui.securitycenter.jpg

Tylko chodzi o to że między 7 a 15 jestem w pracy i z telefonu przez 8h korzystam może z 10 minut a zużycie jak bym cały czas telefon używał. Trochę to dziwne i wkurzające. Poprzedni Xiaomi ładowany co 3 a nawet 4 dzień a ten takie coś. Może też takie zużycie że telefon w pracy noszę w kieszeni i ten czytnik linii papilarnych może się aktywuje non stop. A te wszystkie opcje Ekranu masz włączone? 120hz i te inne ulepszacze?

Edytowane przez misiek18186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, misiek18186 napisał:

Tylko chodzi o to że między 7 a 15 jestem w pracy i z telefonu przez 8h korzystam może z 10 minut a zużycie jak bym cały czas telefon używał. Trochę to dziwne i wkurzające. Poprzedni Xiaomi ładowany co 3 a nawet 4 dzień a ten takie coś. Może też takie zużycie że telefon w pracy noszę w kieszeni i ten czytnik linii papilarnych może się aktywuje non stop. A te wszystkie opcje Ekranu masz włączone? 120hz i te inne ulepszacze?

Tak u mnie ustawione cały czas 120 Hz wysoka jasność i rozdzielczość maksymalna - ogólnie najwięcej ekran ciągnie jak widać ale u Ciebie chyba jakieś procesy w tle są aktywne cały czas - może warto tam te narzędzia włączyć i dać tam wszystko do hibernacji i zobaczyć co będzie no czytnik to myślę raczej że nie bo to jednak reaguje chyba dopiero na przyłożenie palucha ubrania raczej by nie skanował - ja ładuje co 2-3 dzień chyba że dłużej polaze po necie albo coś na jutubie się ogląda - w załączeniu kolejny screen z wykorzystania baterii

Screenshot_2021-08-12-20-07-20-327_com.miui.securitycenter.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Master napisał:

Tak u mnie ustawione cały czas 120 Hz wysoka jasność i rozdzielczość maksymalna - ogólnie najwięcej ekran ciągnie jak widać ale u Ciebie chyba jakieś procesy w tle są aktywne cały czas - może warto tam te narzędzia włączyć i dać tam wszystko do hibernacji i zobaczyć co będzie no czytnik to myślę raczej że nie bo to jednak reaguje chyba dopiero na przyłożenie palucha ubrania raczej by nie skanował - ja ładuje co 2-3 dzień chyba że dłużej polaze po necie albo coś na jutubie się ogląda - w załączeniu kolejny screen z wykorzystania baterii

Screenshot_2021-08-12-20-07-20-327_com.miui.securitycenter.jpg

Muszę poszperać jeszcze. A pokaż jak masz np naładowany do pełna bądź okolice tyle co ja mam % ile zostało mniej więcej godzin do rozładowania. 

 

Screenshot_2021-08-12-22-37-54-958_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.3bce292f5b36d3e712fd265f89964d0a.jpg

Edytowane przez misiek18186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piqpoq napisał:

W galerii nadal nie można ukrywać albumów.
I pojawiła się nowa rzecz, mam always On display na 10s a świeci cały czas.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka




 

Też mam na 10 sekund ale się wygasza sam - nie jest aktywny cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mi się wydawało, ale stoi na podstawce obok mnie i AoD wyświetla mi non stop godzinę od 30 min minimum. Jak go zgaszę przyciskiem to działa to 10s.

Jednak coś po jakimś czasie powoduje, że godzina nadal się wyświetla.

Po instalacji wyczyściłem cache...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ogólnie się wydaje że można by nieco popracować na automatyczna regulacja jasności - czasami działa mocno skokowo - powinno to raczej płynnie się zmieniać - ogólnie nie jest źle ale widzę tu pole do poprawy - czytnik palca oczywiście też nadal to nie jest to co powinno być choć wydaje mi się że po ostatnich aktualizacjach jest lepiej - czasami też połączenie z wifi nie zaskakuje od razu trzeba wejść w ustawienia i jest ok wtedy - w sumie to drobną sprawa ale poprzednio też z wifi był problem bo pamiętam że raz żeby było połączenie musiałem zrobić restart telefonu ale to też taki jednostkowy przypadek - wifi działa bardzo dobrze się nie rozłącza i szybkość jest taka jak być powinna też się zastanawiam czy przy aktualizacjach aktualizuje się ta aplikacja mihealth - ostatnio coś się pobierało ale nie można było wrzucić aplikacji systemowej z nieznanego źródła - teraz na razie nic takiego się nie pojawia to być może w tym updacie do wersji 10 już to zostało zaktualizowane poza tym wydaje się raczej wszystko jest w porządku - tam coś czytałem ostatnio o tej nowej wersji 12.5 enchanced - ciekawe co tam się zmieni ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 05:42, Netoper napisał:

Najczęściej chodzi o sterowniki, następnie o USB3, trzeba podpinać po dwójkę, czasami są problemy jak komp jest na Ryzen-ie
Bo zakładam że debugowanie USB masz w fonie załączone.
Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka


 

 

Panowie, zaktualizowałem sterowniki, USB w moim lapku to tylko nowe standardy, USB2.0 nie ma w ogóle. Wcześniej wszystko śmigało więc raczej to nie wina USB. 

Robię wszystko wg. poradnika: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ 

Po wejściu w TWRP jedyna różnica jest taka że nie mam opcji Enable MTB w sekcji Zamontuj bo jest już włączona. 

Podpinam tel i nadal nie widzę telefonu w Windowsie.

 

Pobrałem z pozycji tel aktualizację, więc jest w pamięci. Gdy przeglądam TWRP nie widać jednak tej pamięci wewnętrznej. Czy jest na stronie jakiś aktualny poradnik jak instalować ROM przez TWRP dla Xiaomi Mi11 ? Bo ogółem widzę  straszny rozgardiasz.

Ja to widzę tak:

1. Instalujemy Fastboot 
2. Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe - https://androidfilehost.com/?fid=14943124697586336734
3. Otwieramy wiersz poleceń (plik cmd-here)
4. Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
5. Sprawdzamy obecność urządzenia "fastboot devices" - (musi się pokazać ID)
6. Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
7. Na koniec: fastboot boot twrp.img
8. W tym momencie uruchomia się TWRP

TWRP jest w języku chińskim, więc po prawej ikona pozwala na wybranie języka, zaś po lewej pozwala wejść w TWRP

Dalej ktoś może podpowiedzieć co należy zrobić ? Bo teoria mówi:

Przenosimy pobrany wcześniej rom  do pamięci telefonu będąc w TWRP
W TWRP z menu: Install
wybieramy i instalujemy rom
Po zakończonym procesie urządzenie wybieramy Reboot
Podczas samouczka wybieramy język Polski i cieszymy się polskim MIUI

Jednak to nie u wszystkich działa, lub coś jest niedopowiedziane ponieważ, nie widać partycji telefonu żeby móc skopiować plik, a ten pobrany z pozycji telefonu z działu aktualizacje jest niewidoczny w TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2021 o 23:54, piqpoq napisał:

Myślałem, że mi się wydawało, ale stoi na podstawce obok mnie i AoD wyświetla mi non stop godzinę od 30 min minimum. Jak go zgaszę przyciskiem to działa to 10s.

Jednak coś po jakimś czasie powoduje, że godzina nadal się wyświetla.

Po instalacji wyczyściłem cache...

Też zauważyłem ten błąd dotyczący AOD.

Przy ustawieniu AOD na 10s w 99% przypadków wygasza się normalnie, ale pozostaje ten 1%, gdzie wyświetlacz nie gaśnie i pokazuje godzinę, dopóki nie uśpię go przyciskiem.

Edytowane przez KermitGDA
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.08.2021 o 00:23, zoltan78 napisał:

@zajec Tak to nie zadziała. Tu masz instrukcjęTWRP się nie instaluje tylko uruchamia komendą. Zamiast męczyć się z niepowodzeniem zerknął byś wyżej, parę postów wcześniej o tym pisałem. Zrób zgodnie z informacją i zadziała. 

 

ok, ale..

Robię krok w krok wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszego postu, biorę pod uwagę "Przypadek, gdy telefon MA recovery - DLA NOWYCH TELEFONÓW (dzięki @mrosi i @zoltan78):"

Niestety gdy telefon ma uruchomiony TWRP mój laptop nie widzi partycji telefonu, w ogóle w "mój komputer" nie widzę telefonu więc nie mogę skopiować romu. Gdzie jest problem?

 

edit: w twrp kliknąłem "zamontuj" -> rozszfyruj data, pokazał się telefon, ma  w nim dwa foldery 0 oraz TWRP, plik z romem skopiowałem bezpośrednio w pamięć bo w żaden z folderów nie mogę, niestety w telefonie w TWRP nie widzę tego pliku 

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zajec napisał:

ok, ale..

Robię krok w krok wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszego postu, biorę pod uwagę "Przypadek, gdy telefon MA recovery - DLA NOWYCH TELEFONÓW (dzięki @mrosi i @zoltan78):"

Niestety gdy telefon ma uruchomiony TWRP mój laptop nie widzi partycji telefonu, w ogóle w "mój komputer" nie widzę telefonu więc nie mogę skopiować romu. Gdzie jest problem?

Ja nowy system wrzuciłem z takiej wersji która miała instalacje przez fastboot - bez instalowania tego twrp - to była czysta instalacja po wyczyszczeniu starych danych - potem już kolejne wersje wrzucałem przez to twrp - zawsze plik pobrany przez update był widoczny w twrp do wybrania - klikamy instaluj i wybieramy plik z pamięci telefonu - nie trzeba było go w ogóle podłączać do kompa - działa to cały czas dobrze i nie było do tej pory żadnych problemów

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...