Skocz do zawartości

Mi 11 problem z ostrością zdjęć


bejbi11177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z aparatem. Odnoszę wrażenie że aparat nie łapie ostrości szczególnie na obiektach które znajdują się dalej i tak się zastanawiam czy u innych użytkowników Mi 11 jest tak samo czy może oddawać na gwarancję

 

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bejbi11177 napisał:

 

Witam. Mam problem z aparatem. Odnoszę wrażenie że aparat nie łapie ostrości szczególnie na obiektach które znajdują się dalej i tak się zastanawiam czy u innych użytkowników Mi 11 jest tak samo czy może oddawać na gwarancję emoji848.png

 

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jaką masz wersję romu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bejbi11177 napisał:

Aktualizowane zmieniając region na Szwajcarię.31b1a50ed94f9d79a3c489c2ea57f1a3.jpg

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/venus/stable/V12.5.3.0.RKBEUXM/

Zaktualizuj do tej wersji i sprawdź, ja na global eea nie miałem problemu z ostrością, jedynie na becie Xiaomi.eu czasami się zdarzało

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo jest jeśli fotografuję np dziecko w wózku ale na tle morza to tył jest zamazany. Wersja 12.5.9.0, jakoś mi to aż tak nie przeszkadza, efekt lustrzanki  
No właśnie chodzi o to że jak coś jest blisko aparatu wtedy wszystko fajnie wygląda ale gorzej jak np chce zrobić zdjęcie dziecka które stoi dalej od telefonu, wtedy całe zdjęcie jest rozmazane . Zauważyłem że na obiektywie szerokokątnym zdjęcia są ostrzejsze.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bejbi11177 napisał:

No właśnie chodzi o to że jak coś jest blisko aparatu wtedy wszystko fajnie wygląda ale gorzej jak np chce zrobić zdjęcie dziecka które stoi dalej od telefonu, wtedy całe zdjęcie jest rozmazane emoji17.png. Zauważyłem że na obiektywie szerokokątnym zdjęcia są ostrzejsze.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Żeby wgrać ten rom co ci wysłałem wystarczy wejść w aktualizator, kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu i kliknąć zainstaluj aktualizację z pliku ZIP czy jakoś tak :D jeśli nie będzie tej opcji, poklikaj na symbol miui trochę i powinna się opcja pojawić, później wybierasz pobrany plik ZIP i się aktualizuje fon do nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wgrać ten rom co ci wysłałem wystarczy wejść w aktualizator, kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu i kliknąć zainstaluj aktualizację z pliku ZIP czy jakoś tak jeśli nie będzie tej opcji, poklikaj na symbol miui trochę i powinna się opcja pojawić, później wybierasz pobrany plik ZIP i się aktualizuje fon do nowszej wersji.
Dziękuję za instrukcję Tak też zrobiłem niestety nie rozwiązało to problemu z ostrością zdjęć

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bejbi11177 napisał:

To też już sprawdzałem i też niestety nic to nie dało emoji848.png. Odnoszę wrażenie, że tutaj problem będzie leżał nie po stronie oprogramowania a po stronie samego aparatu emoji17.png

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

Spróbuj zainstalować jakieś działające gcam porównasz sobie i zobaczysz czy faktycznie coś może po stronie aparatu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wyłączyć AI fotografując ludzi bo ono na siłę "wygładza" skórę. Warto też wyłączyć "automatyczny tryb nocny" bo to też czasem wariuje.

A najbardziej warto spróbować gcam tam znowu za bardzo się wyostrza ;p 

Ja mam jedno inny problem na 12.5.3 podczas nagrywania filmu nie mogę zrobić zdjęcia. Zdjęcia zrobione podczas nagrywania filmu wyglądają tak 

comment_1628575656gY4DI5bVYJj7D24u6CzHHe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gcam to samo Reset do ustawień fabrycznych też nie pomógł. Pierwszy telefon u mnie ze stajni Xiaomi i już taki numer

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

 

Rozwiązaniem problemu okazało się odesłanie telefonu do naprawy gwarancyjnej. W serwisie wymienili moduł kamery i wszystko działa jak powinno.

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Siema również mam problem z ostrością od kilku dni, miui 13, reset do ustawień fabrycznych nic nie dał. 

Do niedawna zdjęcia były ostre jak żyleta.

Pytanie mam, długo trzeba czekać na naprawę gwarancyjną? 

Jakieś porady co do zgłoszenia gwarancyjnego - tak żeby serwis go nie odrzucił? 

Szczerze trochę się boje ccs bo widziałem w necie masę negatywnych opinii...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darron93 napisał:

Siema również mam problem z ostrością od kilku dni, miui 13, reset do ustawień fabrycznych nic nie dał. 

Do niedawna zdjęcia były ostre jak żyleta.

Pytanie mam, długo trzeba czekać na naprawę gwarancyjną? 

Jakieś porady co do zgłoszenia gwarancyjnego - tak żeby serwis go nie odrzucił? 

Szczerze trochę się boje ccs bo widziałem w necie masę negatywnych opinii...

Pozdro

Wysyłałem do ccs parę razy, wystarczy dobrze opisać problem, naprawa ogólnie trwa bardzo szybko, najdłużej jednak czeka się na ewentualne części jeśli nie mają na stanie, najdłużej czekałem około 2 tygodni razem z dostawą, jak problem miałem z optyką w mi 11, swój problem opisałem tak, że z okolicy aparatu słuchać stukanie, niby rzecz normalna przy stabilizacji optycznej, ale po włączeniu aparatu powinno przestać stukać,u mnie stukało dalej 😂 ale skończyło się tak, że wymienili mi telefon na nowy hah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, co do stukania optyki to u mnie występuje tylko na wyłączonym, uruchomię aparat i jest cisza.
Jeżeli chodzi o mój problem, to walczyłem długo z tym aparatem ale niestety bezskutecznie. Zapewne skończy się na wysyłce na naprawę gwarancyjną, zobaczymy jaki będzie ich odzew :D
Ps. u siebie zaobserwowałem ciekawe zjawisko - wchodzę w aplikację aparatu - robię foto z aparatu głównego i jest rozmazane, zmieniam na szerokokątny, wracam na główny aparat - robię foto i ostrość jest przyzwoita.. ale tylko na chwile, później znowu foty rozmazane.. 
Szkoda że po półtorej pojawił się taki problem bo jak dotąd byłem mega zadowolony z Mi 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, Darron93 napisał:

Update: serwis gwarancyjny potwierdził uszkodzenie aparatu głównego, którego jednak nie da się naprawić i dostałem zwrot pieniędzy, także jestem mile zaskoczony gdyż obyło się bez walki ;)

Pozdro

 

Jak już mówiłem xiaomi ma bardzo dobrą politykę gwarancyjną, już któryś raz wysyłałem do serwisu i za każdym razem bez żadnych problemów 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, odświeżam temat.

 

Co 2-3 uruchomienie aparatu zdjęcia tracą ostrość, dotyczy to całego zdjęcia, nie tylko dalszych obiektów. Pomaga wtedy całkowite wyłączenie aparatu i ponowne włączenie. To samo dzieje się gdy np. zrobię ostre zdjęcie, wejdę w podgląd zdjęcia i wrócę do aparatu, wtedy aparat potrafi zgubić ostrość, choć nie jest to regułą.

 

Problem pojawił się sam z siebie, nie po żadnej aktualizacji. Przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych i problem był cały czas. Aktualizacja też nic nie zmieniła.

 

Telefon: Mi11 M2011K2G

Aktualnie MIUI 13.0.8.0(SKBEUXM)

Aktualnie Android 12 SKQ1.211006.001

 

Jakaś porada co z tym fantem dalej robić? Serwis? Czy może samemu walczyć z softem? 

 

 

Poniżej linki do zdjęć obrazujące o co mi chodzi. Zdjęcia dzieli 9 sekund (wyłączenie i ponowne włączenie aparatu), ten sam kard i ustawienia, ten sam tryb. Pierwsze wyszło nieostre, drugie ostre.

https://mega.nz/file/N51WhCLY#edluxI2G_VcJV0rBQJF2n0I5CKnDFzh3lNDQEpw4KXc

https://mega.nz/file/Yt1E3bAZ#PXfUASP3dZyDjhx1AwXAMF8DK2wS7vNlt69_CSI0GvI 

Edytowane przez CeranSzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, jakoś w marcu główny aparat przestał mi ostrzyć całkowicie (telefon jako że kupiony w preorderze, już jest po gwarancji)
Dziś byłem w niezależnym serwisie w Częstochowie (polecam serwis!), na wymianie głównego modułu aparatu i baterii przy okazji.
Po wyjęciu mojego aparatu okazało się, że 2 miedziane pady odpowiadające za działanie cewki focusa zostały całkowicie wyrwane...
Po wymianie wszystko śmiga idealnie b0fb7f1cf230c521c16996c7808fbbd5.jpg

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiłeś mnie. U mnie ostrzy ale potem jak wyostrzy przy za dużym zbliżeniu to nie ostrzy do dalszych obiektów. Wyglądało by, że to fizyczne uszkodzenie autofocusa choć zauważyłem dopiero po ostatniej aktualizacji ;/

Kwestia czy to obsłużą na gwarancji bo jak wyrwane to mogą twierdzić, że to mechaniczne uszkodzenie.

Edytowane przez anemusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 4.05.2023 o 21:47, Uri0550 napisał(a):

Cześć, jakoś w marcu główny aparat przestał mi ostrzyć całkowicie (telefon jako że kupiony w preorderze, już jest po gwarancji)
Dziś byłem w niezależnym serwisie w Częstochowie (polecam serwis!), na wymianie głównego modułu aparatu i baterii przy okazji.
Po wyjęciu mojego aparatu okazało się, że 2 miedziane pady odpowiadające za działanie cewki focusa zostały całkowicie wyrwane...
Po wymianie wszystko śmiga idealnie emoji846.pngb0fb7f1cf230c521c16996c7808fbbd5.jpg

Wysłane z mojego Mi11 przy użyciu Tapatalka
 

Co z wodoszczelnościa w przypadku wymiany tylnego aparatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Cześć

 

Jak w temacie. Problem z ostrością zdjęć, dotyczy aparatu głównego bez przybliżenia i przy zoomie. Podczas załączenia pomniejszenia (szeroki kąt) wszystko z ostrością jest ok. 

Sytuacja zdarzyła się nagle i nie wróciła do normy. 

Aktualnie soft miui 14

Prośba o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...