Jump to content

Mi 11 problem z ostrością zdjęć

bejbi11177
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem z aparatem. Odnoszę wrażenie że aparat nie łapie ostrości szczególnie na obiektach które znajdują się dalej i tak się zastanawiam czy u innych użytkowników Mi 11 jest tak samo czy może oddawać na gwarancję

Wysłane z mojego M2011K2G przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, bejbi11177 napisał:

Witam. Mam problem z aparatem. Odnoszę wrażenie że aparat nie łapie ostrości szczególnie na obiektach które znajdują się dalej i tak się zastanawiam czy u innych użytkowników Mi 11 jest tak samo czy może oddawać na gwarancję emoji848.png

Jaką masz wersję romu?

Godzinę temu, bejbi11177 napisał:

Aktualizowane zmieniając region na Szwajcarię.31b1a50ed94f9d79a3c489c2ea57f1a3.jpg

https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/venus/stable/V12.5.3.0.RKBEUXM/

Zaktualizuj do tej wersji i sprawdź, ja na global eea nie miałem problemu z ostrością, jedynie na becie Xiaomi.eu czasami się zdarzało

Problem w tym, że to mój pierwszy telefon marki Xiaomi, jak dotąd zawsze Samsung i nie bardzo wiem jak wgrać ten rom.

Zaktualizowano ale problem z ostrością nadal występuje

U mnie to samo jest jeśli fotografuję np dziecko w wózku ale na tle morza to tył jest zamazany. Wersja 12.5.9.0, jakoś mi to aż tak nie przeszkadza, efekt lustrzanki  
No właśnie chodzi o to że jak coś jest blisko aparatu wtedy wszystko fajnie wygląda ale gorzej jak np chce zrobić zdjęcie dziecka które stoi dalej od telefonu, wtedy całe zdjęcie jest rozmazane . Zauważyłem że na obiektywie szerokokątnym zdjęcia są ostrzejsze.

3 godziny temu, bejbi11177 napisał:

No właśnie chodzi o to że jak coś jest blisko aparatu wtedy wszystko fajnie wygląda ale gorzej jak np chce zrobić zdjęcie dziecka które stoi dalej od telefonu, wtedy całe zdjęcie jest rozmazane emoji17.png. Zauważyłem że na obiektywie szerokokątnym zdjęcia są ostrzejsze.

Żeby wgrać ten rom co ci wysłałem wystarczy wejść w aktualizator, kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu i kliknąć zainstaluj aktualizację z pliku ZIP czy jakoś tak :D jeśli nie będzie tej opcji, poklikaj na symbol miui trochę i powinna się opcja pojawić, później wybierasz pobrany plik ZIP i się aktualizuje fon do nowszej wersji.

Żeby wgrać ten rom co ci wysłałem wystarczy wejść w aktualizator, kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu i kliknąć zainstaluj aktualizację z pliku ZIP czy jakoś tak jeśli nie będzie tej opcji, poklikaj na symbol miui trochę i powinna się opcja pojawić, później wybierasz pobrany plik ZIP i się aktualizuje fon do nowszej wersji.
Dziękuję za instrukcję Tak też zrobiłem niestety nie rozwiązało to problemu z ostrością zdjęć

6 godzin temu, bejbi11177 napisał:

Dziękuję za instrukcję emoji16.pngTak też zrobiłem emoji16.png niestety nie rozwiązało to problemu z ostrością zdjęć emoji17.png

Sprawdzałeś może czyszczenie danych aparatu?

Sprawdzałeś może czyszczenie danych aparatu?
To też już sprawdzałem i też niestety nic to nie dało . Odnoszę wrażenie, że tutaj problem będzie leżał nie po stronie oprogramowania a po stronie samego aparatu

Godzinę temu, bejbi11177 napisał:

To też już sprawdzałem i też niestety nic to nie dało emoji848.png. Odnoszę wrażenie, że tutaj problem będzie leżał nie po stronie oprogramowania a po stronie samego aparatu emoji17.png

Spróbuj zainstalować jakieś działające gcam porównasz sobie i zobaczysz czy faktycznie coś może po stronie aparatu 

Warto wyłączyć AI fotografując ludzi bo ono na siłę "wygładza" skórę. Warto też wyłączyć "automatyczny tryb nocny" bo to też czasem wariuje.

A najbardziej warto spróbować gcam tam znowu za bardzo się wyostrza ;p 

Ja mam jedno inny problem na 12.5.3 podczas nagrywania filmu nie mogę zrobić zdjęcia. Zdjęcia zrobione podczas nagrywania filmu wyglądają tak 

comment_1628575656gY4DI5bVYJj7D24u6CzHHe

Na Gcam to samo Reset do ustawień fabrycznych też nie pomógł. Pierwszy telefon u mnie ze stajni Xiaomi i już taki numer

Rozwiązaniem problemu okazało się odesłanie telefonu do naprawy gwarancyjnej. W serwisie wymienili moduł kamery i wszystko działa jak powinno.

• Like 1

• 3 months later...