Skocz do zawartości

Żyroskop, akcelerometr presist.img (nie pomaga flash presist.img)


CRACKuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Przekopałem już cały internet chyba i postanowiłem w końcu zadać pytanie do bardziej doświadczonych.
Z dnia na dzień przestały działać mi sensory gyro i acce i nie stało się to po aktualizacji.

 

Telefon Xiaomi Mi 9 cepheus.

Wgrałem 3 różne ROMY(12.0.5 // 12.5.1// 12.6 by eu ) flashowałem 3 razy presist.img poprzed twrp z romu 12.5.1.

Mimo to czujniki nie wracają do życia.

 

I tu pytanie; uszkodzenie mechaniczne? nieodwracalny proces? skoro flash presist.img nie pomaga?

 

Pozdrawiam

CRACKuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLIK

Kolega nie przeszukał chyba całego forum.

Bawiłem się z tym dobry miesiąc, aż w końcu znalazłem złoty środek.

Stawiam że flashujesz partycje którąś z metod które nie działają (Wszystko masz w moim wątku na samym dole)

Dodam też że wraz z flashem persist tracisz Vinewide L1, o ile już nie straciłeś...

Edytowane przez SzczufFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2021 o 19:47, SzczufFun napisał:

KLIK

Kolega nie przeszukał chyba całego forum.

Bawiłem się z tym dobry miesiąc, aż w końcu znalazłem złoty środek.

Stawiam że flashujesz partycje którąś z metod które nie działają (Wszystko masz w moim wątku na samym dole)

Dodam też że wraz z flashem persist tracisz Vinewide L1, o ile już nie straciłeś...

Jak pisałem wcześniej Presist wrzucałem już przez FOXA. Partycja normalnie się nad pisała lecz sensory nie wróciły do życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2021 o 10:17, CRACKuuu napisał:

Partycja normalnie się nad pisała lecz sensory nie wróciły do życia

Wróć na global, zablokuj bootloader i dla pewności sprawdź jakiego masz Widevine. Jeśli straciłeś L1 a sensory dalej martwe, to duże szanse że jest to uszkodzenie mechaniczne.

Jeśli L1 wciąż masz, no to partycji persist ani razu nie udało Ci się zflashować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzczufFun napisał:

Wróć na global, zablokuj bootloader i dla pewności sprawdź jakiego masz Widevine. Jeśli straciłeś L1 a sensory dalej martwe, to duże szanse że jest to uszkodzenie mechaniczne.

Jeśli L1 wciąż masz, no to partycji persist ani razu nie udało Ci się zflashować.

Sprawdzałem właśnie aplikacja DRM INFO i jest tam Widevine L1 :o

Mam w takim razie pytanie czy da się sflashowac presist jak jest wgrany rom? Czy tylko gdy telefon jest czysty i wtedy można presist wgrywać?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój obraz Persist.img wyciągnąłem z tego samego softu fastboot, który zainstalowałem na telefonie przez aplikacje MiFlash - żeby była jako taka kompatybilność.

Może zrób podobnie. Odblokuj Bootloader, przez MiFlash zainstaluj jakikolwiek soft Fastboot (chiński dev lub MIUIPolska, opcją "flash_all"), i z tego samego softu wyciągnij sobie Persist.img. Spróbuj zainstalować przez TWRP normalnie przez opcje "Install/Instaluj"

2 godziny temu, CRACKuuu napisał:

Mam w takim razie pytanie czy da się sflashowac presist jak jest wgrany rom? Czy tylko gdy telefon jest czysty i wtedy można presist wgrywać?

Raczej nie ma znaczenia. W moim przypadku soft był zainstalowany.

Edytowane przez SzczufFun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CRACKuuu napisał:

 czy da się sflashowac presist jak jest wgrany rom?

Persist to osobny folder/partycja. Wgranie romów nie wpływa na niego. Jedynie flashowanie ręczne, ale u ciebie nie działa. Gdzieś popełniłeś błąd.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...