Skocz do zawartości

MIUI 21.8.4


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2185.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z sierpnia 2021 r. na większości urządzeń
  • Nowy wygląd trybu Game Turbo
  • Nowy widżet “Sugestie aplikacji”, który podpowiada Ci aplikacje, których możesz w danej chwili potrzebować
  • Naprawiono problem z brakiem możliwości uruchomienia aplikacji Skaner
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global — nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: tutaj. Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek ja mam takie pytanko techniczne...Czy jest jakiś szczególny powód, by na stronie z aktualizacjami nie uwzględniano telefonu Mi 10S ? Ja wiem, że nie ma jeszcze na niego recovery, ale wydaje mi się, że wgranie ROMu z poziomu fastboot nie powinno stworzyć jakiegoś szczególnie wielkiego problemu, a jeśli ktoś nie czuje się na siłach to zrobić, to i przez recovery może mieć problem. Tak pytam, bo zamiast tutaj kliknąć sobie i pobrać ROM, to muszę się przekopywać z xiaomi.eu, byłoby miło, gdyby można było jednak ściągnąć go stąd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych problemów na razie w tej wersji, jedno co mnie zastanowiło to bardzo długi czas uruchomienia po restarcie. Wisi na logo miui prawie 5 min. Już myślałem że coś się wysypało. Po ponownym restarcie z Recovery po wgraniu Magiska było dokładnie tak samo, do tej pory trwało to max do 1 min.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AndrewSpec napisał:

U mnie taki problem jak na załącznikach. Nie upierdliwy ale jest.

 

Zmieniałeś coś z DPI? Bo może to przez to.

9 godzin temu, ninoc napisał:

Od 3 miesięcy nie ma poprawek dla k20pro. Widać po liście telefonów, które otrzymają miui 13, że chińczycy porzucili wsparcie dla tego sprzętu. Sp* na custom rom, bo tam już są poprawki z lipca.

Z jakiegoś nieznanego powodu na wersję stable dali lipcowe poprawki i (prawdopodobnie) zaktualizowane aplikacje, a na becie wszystko wstrzymane. Nie wiemy czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stable od grupy Xiaomi.eu nie używałem. Nie znam Androida od środka, więc ciężko mi się wypowiedzieć, jak zarządza usługami z autostartu. Czy ubija procesy, czy podtrzymuje je w tle, głębokim uśpieniu... Nie mam pojęcia.

_____________________________________________
@Kacper Skrzypek zerknij na screen. Chińskie napisy są. Da się to przetłumaczyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka



a0689d67aadd725e9c10243fdc2a7053.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcin19883 napisał:

Można by było przenieść aplikacje Motywy z Globala. Tam z tego co pamiętam, nie ma chińskich napisów.

Wiem, że można byłoby. Ale aplikacja Motywy z Globala nie ma np. motywów AoD czy wyboru tylko ikon. Coś za coś niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wgraniu tej wersji póki co zauważyłem Chrome odwala dziwne zawiasy.

To znaczy np wejdę w przeglądarkę i wszystko śmiga, jednakże przejdę do pulpitu, discorda etc etc. A po jakimś czasie wejdę w Chrome wyświetla się np ostatnio otwierana strona, ale nie mogę nic zrobić, wejść w ustawienia, zakładki, przewinąć strony, wpisać coś w pasku wyszukiwania, dosłownie nic. Dopiero muszę ręcznie ubić Chrome z tego menu używanych aplikacji i włączyć od nowa - wtedy działa, ale syndrom się powtarza po czasie znowu. Robiony wipe dalvik, usuwane dane aplikacji Chrome, nawet usunąłem całkiem i zainstalowałem na nowo - póki co tylko z tym widzę problem u siebie, ktoś też tak ma może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 01:04, Polokk napisał:

U mnie po wgraniu tej wersji póki co zauważyłem Chrome odwala dziwne zawiasy.

To znaczy np wejdę w przeglądarkę i wszystko śmiga, jednakże przejdę do pulpitu, discorda etc etc. A po jakimś czasie wejdę w Chrome wyświetla się np ostatnio otwierana strona, ale nie mogę nic zrobić, wejść w ustawienia, zakładki, przewinąć strony, wpisać coś w pasku wyszukiwania, dosłownie nic. Dopiero muszę ręcznie ubić Chrome z tego menu używanych aplikacji i włączyć od nowa - wtedy działa, ale syndrom się powtarza po czasie znowu. Robiony wipe dalvik, usuwane dane aplikacji Chrome, nawet usunąłem całkiem i zainstalowałem na nowo - póki co tylko z tym widzę problem u siebie, ktoś też tak ma może?

Mam tak samo jak Ty :D Starsznie irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wam odblokowanie twarzą? Nigdy tego nie używałem, ale dziś mi się zachciało. Ustawiłem wszystko i swą razy zadziałało bez problemu. Ale jak wziąłem telefon za chwilę to już nie odblokowuje. Nic nie pomaga, ani ponowne ustawianie, ani zmiana różnych kombinacji przełącznikami w menu. Nie wiem co jeszcze można zrobić...

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Edit!!!


Po restarcie telefonu zaczął się wieszać, nie reagując na nic, ani na dotyk, ani na przyciski. Pomagał tylko twardy restart przez przytrzymanie 10sek power. Po uruchomieniu ponownie to samo. Zanim się ponownie zawiesił szybko usunąłem rozpoznawanie twarzy i wszystko ustąpiło. Teraz działa normalnie.



Edit2!!!

Znowu spróbowałem ustawić odblokowanie twarzą i znowu telefon zwariował! Więc to nie przypadek. Po każdym restarcie zawieszał się ok 5 min po uruchomieniu. Pomaga tylko wyłączenie odblokowania. Co ciekawe, po ustawieniu odblokowania telefon działa normalnie do restartu, ale nie odblokowuje urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...