Skocz do zawartości

Zawias do M365, jaki kupić?


przemo3679

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam M365, na starszym wadliwym rodzajem mechanizmu składania hulajki. Chcę wymienić cały mechanizm na nowy. 

Jaki mechanizm powinienem kupić i skąd?

Czy mechanizmy na allegro za 60-70 zł to dobry pomysł?

Czy da się włożyć ten nowy rodzaj mechanizmu np od 1S, jeżeli tak to gdzie ich szukać i pod jaką nazwą?

Czy macie jakieś sprawdzone mechanizmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie samego zawiasu wiąże się z wybiciem starego z rury i nabiciem nowego. Nie proponuję robić takich zabiegów, ponieważ nie masz żadnej pewności, że rura po wybiciu jej ze starego zawiasu  będzie w nowym siedzieć na tyle sztywno, że podczas jazdy Ci nie pierd... 

Według mnie i wielu serwisantów, jedyne co ma sens i jest bezpieczne, to wymiana całej kompletnej kolumny. Czyli wymieniasz rura: cały zaczep/zawias. Jest ona sprzedawane jako jedna część. Oczywiście należy zapytać sprzedawcy by sprawdził np. magnesem czy sam zaczep jest stalowy czy aluminiowy. Oczywiście jak już wymieniasz, to wymiana na aluminiowy to bezsens. 

Co do kompatybilności, to będzie pasować każda kolumna, czy to z wersji zwykłej, czy to 1S, czy Essential, czy od PRO. Od PRO jest tylko dłuższa o 5cm, więc składanie pojazdu i zaczepianie dzwonka na błotnik odpada, ale jest większy komfort jazdy, bo ręce trzymasz wyżej o te 5cm. 

Koszty? Na allegro kupisz kompletną kolumnę za około 100zł. Ogólnie to polecam przy takiej wymianie kupić kolumnę od monorim. Koszt około 180-200zł

Aby ją wymienić musisz odkręcić trzy śruby: mocującą widełki, dokręcaną od góry do nabitej gwiazdki w widełkach oraz dwa imbusy ściskające dolną część zawiasu na rurze od widełek. Należy pamiętać, by uważać na łożyskowanie kolumny, by czasami nie złożyć źle, lub nie skręcić za mocno.

 

I PS: oryginalny zawias, na śrubę koloru czarnego (wyjątkiem jest kolumna do wersji białej, tam śruba jest srebrna), więc jeśli oczekujesz oryginału to zwróć na to uwagę, mówię o tej śrubie:

1493673977_Adnotacja2021-08-03201533.thumb.jpg.9ebce0ba921242b43ecfff911bfd9eef.jpg

Edytowane przez Battery_Saver
foto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

1. Zawias mam już wybity i wyciągnięty, stary mógłbym reanimować ale za kilkadziesiąt złotych lub nawet stówkę odpuściłem sobie, i tak ma luzy.

2. Wymieniam ponieważ po wypadku (dość poważnym, który był spowodowany wygięciem zaczepu), złożyłem ją do kupy, ale tym razem pękła mi ta nakrętka na imbus w połowie długości. Teraz ani to wyciągnąć, ani skręcić.

3. Do starego zawiasu mam kupiony zaczep aluminiowy wykonany na CNC, więc zawsze  można przełożyć do nowego.

4. Kolumna którą miałem po wypadku i tak się poluzowała, więc na wyciągnięciu i tak nic nie straciłem.

Dzięki za profesjonalną odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji jak opisujesz to jedyna dobra i sensowna rada a przede wszystkim bezpieczna to jak napisałem wymiana całości. Nie ma co oszczędzać 40zł na coś czego nie będziesz pewien. A nie będziesz uwierz mi. Nie wskażę konkretnej aukcji, żeby nie było potem, że jakaś reklama, proponuję albo oryginał od Xiaomi, albo jak napisałem, kolumnę od monorim. Sam używam monorim i nie mogę powiedzieć na nią nic złego a i składanie jest zupełnie inaczej rozwiązane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem inwestować milionów chulajkę którą kupiłem za 700 zł, ale namówiłeś mnie na tego monorima :).

Jak pisałem raz już miałem wypadek i chyba wolę dorzucić kilka zielonych i mieć pewność że nie zaliczę znowu zdrapki i oszczędzę sobie bólu.

Nad połączeniem sztywnym też myślałem, ale często zdarza mi się zabierać emke ze sobą np. samochodem, więc dla mnie odpada.

Jeszcze raz dziękuje za rzeczowe odpowiedzi i rady co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przemo3679 napisał:

namówiłeś mnie na tego monorima

Jeżeli jeździsz po dosyć równych drogach, chodnikach czy ścierkach rowerowych lepiej zainwestuj w 10 calowe oponki.

10 calowe opony wymagają podkładki pod nóżkę, tylny błotnik oraz wymienić trzeba śrubę która przykręcony jest błotnik przedni ( najlepiej śruba podkładowa ).

Koszt o niebo mniejszy a szczerze powiem że, komfort znacznie się poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tidnes napisał:

Jeżeli jeździsz po dosyć równych drogach, chodnikach czy ścierkach rowerowych lepiej zainwestuj w 10 calowe oponki.

10 calowe opony wymagają podkładki pod nóżkę, tylny błotnik oraz wymienić trzeba śrubę która przykręcony jest błotnik przedni ( najlepiej śruba podkładowa ).

Koszt o niebo mniejszy a szczerze powiem że, komfort znacznie się poprawia.

U mnie raczej odpada. Najczęściej jeżdżę emką do pracy, i po drodze mam kilka nie najmniejszych górek a ładny kawał kabana ze mnie. 

Większe koła pożrą moc hulajki więc raczej nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak z Ciebie @przemo3679 jest kawał chłopa to nie dokładał bym dodatkowej wagi w postaci zawieszenia.

Większe opony Xuacheng 10’ oraz lekkie podkręcenie oprogramowania będzie lepsze dla hulajnogi oraz Twojego portfela.

Jeżeli masz na pewno m365 polecam zwiększyć moc dla silnika (Motor power constant) nieznacznie za pomocą generatora https://m365.botox.bz .

Ustaw np. 50575 i wypróbuj, i tak parę razy aż dojdziesz do odpowiadającej Tobie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...