Skocz do zawartości

TRWP nie rozpoznaje poprawnego PINu


taba19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zaktualizować do nowej wersji  oprogramowanie ściąga mi się  ładnie na telefon poprzez aktualizacje wchodzi w  trwp ale kiedy mam wejść dalej pyta o pin oczywiście podaje poprawny pin ale trwp twierdzi ze jest blednę nie wiem czy to nie możne jakiś błąd z tym ze używam blokady pin  i biometryki odcisk palca oraz twarz   Spotkał się ktoś z taim czymś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kasza usunięcie pinu zastąpienie wzorem nic nie pomogło dalej prosi o PIN usunąłem wszystkie zabezpieczenia twarz biometrie PIN wzór, nie prosi o PIN teraz ale dane są zaszyfrowane nie mam bladego pojęcia jakie może być hasło nie widzi mi twrp pamięci a nie szyfrowałem a jak sprawdzam w fonie to jest zaszyfrowana. Pytanie teraz brzmi jak zaktualizować nie kasując informacji z telefonu chyba że jedyną opcją jest skasowanie wszystkich danych i przywróceniu ustawień fabrycznych i dopiero wejście do twrp ktoś ma jakiś pomysł?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taba19 Ustaw hasło odblokowania i odcisk palca.

Później przejdź do TWRP i wpisz hasło.

 

Edit: 

Na początek, ustaw tylko PIN i przejdź do TWRP, sprawdź. Jeśli nie pomoże, to hasło + odcisk. 

Poniżej wkleiłem pliki obrazu twrp.

Gdy powyższe sposoby nie wypalą, to spróbuj wgrać recovery z linku poniżej.

TWRP (wybierz dla swojego modelu!)

mi-11-twrp3.5.1-recovery-v21.5.10_decrypted.img

Mi11Ultra(Pro)-twrp3.5.1-recovery-21.5.9-decrypted.img

// W TWRP wybierz język polski* lub angielski.

*O ile dostępny.

 

Edytowane przez Lyahi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co bym nie robił przy próbie wgrania twrp mam błąd ( w grac się nie, to zgodnie z punktem 7 instrukcji robimy ) uruchamiam z konsoli i resecik i komura załącza w trwp i wola o pin czyszczenie informacji komórki nic nie dało :(

niestety żadne z tych twrp co podesłał życzliwie Lyahi

żadne z nich nie działa dalej woła o dziwny pin którego nie ma

Proszę o pomoc mądrzejszych od siebie

Edytowane przez taba19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pyta o hasło i hasło z ekranu blokady nie przechodzi, to wcześniejsze formatowanie prawdopodobnie przestało działać.

Najlepiej byłoby zacząć od zera, czyli:

  • Global przez MiFlash,
  • potem uruchomić TWRP,
  • od razu skopiować ROM i go wgrać,
  • potem wipe data, dalvik, cache (factory reset),
  • potem format data,
  • potem restart do systemu.

Wtedy na 100% hasło będzie odczytywane poprawnie, bo @Antyhaker już to u siebie sprawdzał.

Oczywiście przed całą operacją kopia zapasowa, bo dane stracisz już przy wgrywaniu globala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poradnik na forum: https://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/?tab=comments#comment-24898

Jeśli będziesz mieć kłopot, pisz. MiFlash najnowszy możesz ściągnąć tutaj: https://xiaomiflashtool.com/download/xiaomi-flash-tool-20210226

ROM pod fastboot masz tutaj: https://bigota.d.miui.com/V12.5.4.0.RKAMIXM/star_global_images_V12.5.4.0.RKAMIXM_20210611.0000.00_11.0_global_5e8da57366.tgz

Uważaj tylko, żeby przy wgrywaniu nie mieć zaznaczonej opcji Clean all and lock (na dole ekranu), bo sobie zablokujesz bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i lipa  mam bład podczas flasu

error Not catch checkpoint(\$fastboot -s. *lock), flash is not done

ale o dziwo telefon się włączył na nowo czysty z 12 5 4 0 teraz przystępuje do trwp ii nowego romu

Po instalacji trwp mam error  przy próbie instalacji romu E3004  this is Venus trwp użyte te pierwsze od kolegi powyżej

nie kumam

po sprawdzeniu w powerschel  z komendy fastboot getvar product  wychodzi ze jest star

to coś się tu chyba porypało

Edytowane przez taba19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałeś złe TWRP. Kolega wyżej wysłał dwa, jedno jest pod Mi 11 a masz Ultra.

1 minutę temu, taba19 napisał:

error Not catch checkpoint(\$fastboot -s. *lock), flash is not done

A to akurat błąd MiFlash, nie ma on większego znaczenia.

@taba19 Najlepiej zainstaluj TWRP z tego linku: https://androidfilehost.com/?fid=14943124697586348269

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to trwp od kolegi Lyahi niestety nie działają

pierwsze wo gule nie daje wejścia w trwp a drugie podmienia nazwę na venus

tak wiec wgrałem te które jest przetestowane właśnie wgrywam nowy ROM zgodnie z tym co pisał Kacper któremu puki co dziękuje za pomoc  Rom wgrany twrp  wgrane te ze strony oryginalne  i na razie działa

Reasumując jeśli macie błąd z pinem to trzeba to zrobić poprzez mi Flash potem  oryginalne twrp i potem dopiero ROM MIUI Polska  Innej opcji nie ma puki co

 

Temat puki co do zamknięcia

Edytowane przez taba19
rozwiozano połowicznie sprawę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...