Skocz do zawartości

Mi 10T Lite - pytania ogólne, wątek zbiorczy


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, grizzly napisał:
Spróbuj używać gestów zamiast przycisków na dole. Do wagi idzie się przyzwyczaić. Jestem nawet w stanie używać go jedną ręką w fabrycznym etui. Przy grubszych mam problem.

 

Fabryczne etiu robi bardzo dobre wrażenie, fajnie że ma lekko pogrubione rogi, gdzie dokładnie szukać tych gestów.?Jakoś nie mogę wyszukać tej opcji.

 

Ok mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam problem z moim Mi 10T Lite. Otóż przestał "łapać" sieć 5G (tryb sieci ustawiony na preferowane sieci 5G). Od kilku dni działa tylko w trybie LTE+. Najbliższy nadajnik jest zmodernizowany do sieci 5G (operator Plus). Zakupiłem kartę startową z Play aby sprawdzić czy może mój operator "wyłączył" tę sieć w mojej lokalizacji lecz również na karcie SIM Play również nie działa w 5G. Telefon kolegi, który też ma kartę z Play, działa w sieci 5G. Dodam, że w ostatnim czasie nie otrzymałem aktualizacji systemu (nie wiem czy to ma znaczenie). Co może być przyczyną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby się ktoś zastanawiał to warto instalować najnowszą wersje miui rozwojową 21.9.15. Miałem wcześniej wersję z przed 3msc chyba i na aktualnej system działa zauważalnie płynniej i bateria chyba też się coś minimalnie poprawiła, przy aktualizacji nie robiłem żadnego wipe, żadnych błędów na razie nie znalazłem. I jak ktos ma magisk to po aktualizacji znika i przed ponownym jego zainstalowanie, trzeba najpierw zmienić nazwę paczki z magiskiem na uninstall.zip zflashować to i dopiero po tym można już normalnie zainstalować magisk, inaczej system zawiesza się na napisie miui podczas bootowania.

A testował ktoś może custom rom Arrow os? https://arrowos.net/download jest bardzo często aktualizowany. Ja testowałem Havoc os i nie polecam, nie dało się zmienić balansu bieli wyświetlacza (żółta biel) i położenia przycisku wstecz na prawą strone i ogólnie ten system ma mało dodatkowych funkcji konfiguracji w porównaniu z miui.

Edytowane przez jaxkub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam
Chciałbym się podzielić moimi doświadczeniem i może przestrzec potencjalnych klientów z nieoficjalnych źródeł dystrybucji .
Otóż jak to zwykle bywa stałem się posiadaczem telefonu mi 10t liite, zakupiłem go za pośrednictwem O..X-a. Tel był fabrycznie zapakowany . Po roku użytkowania stało się i się zepsuło. Wysyłka do oficjalnego serwisu i ku mojemu zaskoczeniu tel wrócił do mnie w stanie nienaruszonym. Odpowiedź serwisu zdumiała mnie jeszcze bardziej : aparat nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji i nie może być naprawiony. ??? Są takie media jak poczta email czy też telefon, można było mnie poinformowac, o stanie faktycznym mojego zakupu i pozwolić mi zdecydować czy będę go odplatnie naprawiał czy też nie.
A tu proszę trędowaty się znalazł ...
Konkluzja nasuwa się sama , lepiej trochę dołożyć i mieć pewność że nikt cię nie zlekceważy.
Pozdrawiam



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@viader80 Miałem przez kilka godzin Miui EEA 13.0.2. Na czysto instalowałem na spróbowanie przez fastboota. Oprócz wizualnych zmian i kilku nowych opcji, nie zauważyłem błędów. Śmiga tak samo szybko jak Miui 12.5. Jednak nie mam pojęcia jak się zachowa telefon z Androidem 11 po przejściu na 12stkę. Wypadałoby po takiej aktualizacji, przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, by wyczyściło stare pliki itp.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie,

Nie znalazłem poradnika nt. instalacji TWRP na Mi10T Pro. Czy jest gdzieś poradnik krok po kroku, nie chciałbym uceglić sobie telefonu, a na wcześniejszych Mi8 Pro i Mi9T Pro było to łatwiejsze. Teraz jak czytam forum to nie jest to chyba takie proste. 

Bootloader mam już odblokowany.

Z góry dziekuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję. A czy ktoś z forumowiczów ma zainstalowane TWRP. Widzę, że jest aż 9 plików, jest jakiś OrangeFox. 

Ktoś ma sprawdzone ? Moje Mi10T Pro to nazwa kodowa apollo. Widzę, że paczka ma na końcu fastboot, będę musiał instalować twrp czy nie ?

 

Doczytałem -:)), jak paczka ma fastboot to nie muszę instalować twrp.

Ale pytanie z innej beczki, zależy mi na nagrywaniu rozmów i czy rom xiaomi.eu będzie miał czy muszę rzeczywiście szukać wersji na Indonezje/Tajwan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Cześć, mam Mi 10T Lite, w sumie nie interesowałem się od jakiegoś czasu, ale teraz chciałem zaktualizować system i zabezpieczenia.
MIUI mam wersję Global 13.0.8.0(SJSEUXM), Android 12 SKQ1.211006.001 z aktualizacją zabezpieczeń 2022-09-01.
Nie mam widocznych żadnych aktualizacji systemowych. Czy i jak można zaktualizować system do wersji 14 bo czytam, że jest i chociaż ostatnie z dostępnych zabezpieczeń androida? Chciałem jeszcze trochę go poużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...