Jump to content

Motyw - Jasny czy ciemny?

Recommended Posts

Jakiego motywu używacie w swoich X3?

Kiedyś słyszałem, że motyw czarny w ekranach IPS wcale nie oszczędza baterii. Tutaj w ustawieniach pisze, że niby tak. To jak to jest?

Jeśli używacie czarnego to jakiego motywu w klawiaturze? Klasycznego? Nie przeszkadza Wam to, że klawisze wstecz, emotki, cofnij czy enter są praktycznie niewidoczne?

Motyw ciemny oszczędza prąd w AMOLEDach, tłumaczenie jest z grubsza ogólnie, więc opis danej funkcji może nie pasować w 100% przypadków, ale na MIUIPolska pasuje w 99%, natomiast w global MIUI pasuje gdzieś w 50%.
Co do nazwijmy to "artefaktów trybu ciemnego" - pojawiają się kiedy system wymusza tryb ciemny na aplikacji, która ma ten tryb już wbudowany, wtedy wystarczy wyłączyć w ustawieniach systemu tryb ciemny dla danych aplikacji i problem znika.

Tak, czyli tak jak myślałem co do oszczędzania energii. Czyli w przypadku tego Poco jeśli ustawię tryb ciemny to nie zyskam nic poza względami estetycznymi?

Co to znaczy artefakty trybu ciemnego? Jak rozpoznać te aplikacje?

50 minut temu, Baczeekk napisał:

Co to znaczy artefakty trybu ciemnego? Jak rozpoznać te aplikacje?

Sam to opisałeś na początku:

8 godzin temu, Baczeekk napisał:

Nie przeszkadza Wam to, że klawisze wstecz, emotki, cofnij czy enter są praktycznie niewidoczne?

Tak, jednak chodziło mi o klawiaturę tak jak na poniższym screenie. Tu i tak wygląda to dobrze, ale przy innej jasności ekranu (korzystam z automatycznej) wymienionych przycisków praktycznie nie widać.

IMG_20210729_142512.jpg

• 2 weeks later...