Jump to content

Jak zwolnić miejsce?

Kameleon00
 Share

Recommended Posts

Mam Xiaomi redmi 8 gdy wchodzę w ustawienia-pamięć są jakby zakładki co ile zajmuje (aplikacje, zdjęcia itp). Tam jest taka zakładka inne i ona zajmuje mi 10 GB, nie mogę w nią wejść ani nic innego zrobić zrobić. Czy można jakoś to wyczyścić? 

Wejdź w czyszczenie / dokładne czyszczenie w panelu sterowania, inne to pliki rozrzucone po pamięci (a także pamięć podręczna), więc to nie przenosi nigdzie.
Podejrzewam że z 1gb to samo cache chrome i youtube.

• 1 month later...

Witam i o zdrowie pytam. Mam ten sam problem powracający ( tylko że u mnie nie jest to 10GB a ponad 30GB)nie po raz pierwszy.Najlepsze co można zrobić to całkowity reset tel do ustawień fabrycznych.Pierwszym razem tak też zrobiłem lecz teraz mnie zaczęło zastanawiać dlaczego aż tyle miejsca to INNE mi zajmować i jak się dowiedzieć co tam konkretnie się znajdować. 

2 godziny temu, niedoświadczony napisał:

jak się dowiedzieć co tam konkretnie się znajdować.

Tego się nie dowiesz. Nie wiadomo czego ten systemowy program do pokazywania pamięci nie potrafi sklasyfikować, a tam ląduje wszystko czego nie jest w stanie zaszufladkować. Tam jest sporo tymczasowych plików różnych programów, ale też potrzebne dane. Przykładowo Telegram trzyma obrazki, multimedia, dokumenty w swoim folderze i wszystko to ląduje w Inne (w Androidzie 11 już część tych rzeczy rozpoznaje i nie lądują w Inne). Podobnie pobrana muzyka przez Spotify, Tidala itd.

Nie chce mi się wierzyć że z tym INNE nie da się nic zrobić, pamiętam że kiedyś zainstalowałem aplikacje (obecnie nie pamiętam jak się nazywała) z Google play która umożliwiała pobieranie filmów max 10 min z Tik Toka itp stronek, lecz po jakimś czasie zorientować się że to co ta aplikacja mi pobrać nie da się przenieść ani skopiować z pamięci wew tel do karty micro sd i te aplikacje usunąć,po prostu filmiki pobierały mi się bezproblemowo i tak samo się odtwarzały lecz to że się zapisało a nie dało się przenieść ani skopiować tego do sd spowodowało że ją usunąć,przypuśćmy w teorii że są to właśnie te filmiki, czy w takim razie może być tak że będą one SAM NIE WIEM w jakiejś tzw funkcji UKRYTE, bo ja kiedyś z takim czymś jak filmiki aplikacje UKRYTE się spotkać. 

Kiedy teraz tak sobie o tym myślę to przypominam sobie że ta aplikacja co ją usunąć oprócz pobierania filmików do pamięci wew tel umożliwiała odtwarzanie tego co pobrane i pamiętam jak mnie zaczęło zastanawiać to że ta aplikacja nie pozwalała na pobieranie tych filmików na kartę sd a jedynie na wew pamięć tel.Zaczęło mnie też zastanawiać to że to co w tej aplikacji pobrane nie chciało mi się odtwarzać w innych aplikacjach a tylko i wyłącznie w tej co ją usunąłem. SZKODA ŻE NIE PAMIĘTAM nazwy tej aplikacji. 30GB zajętego miejsca w INNE bardzo ciężko mi dopasować do śmieci lub ciasteczek i sam nie wiem co tam jeszcze. Domyślam się że bez ponownego resetu tel do ustawień fabrycznych się nie obędzie. 

Zainstaluj aplikację x-plore. Po uruchomieniu przytrzymaj "pamięć wewnętrzna" i z menu wybierz mapa dysku. Pojawi ci się w formie słupków zajętość telefonu. 

Wejdź jeszcze do /android/ i kliknij w 3 foldery co tu są. Trzeba nadać uprawnienia do odczytu bo inaczej pominie ten folder. 

Będziesz ładnie  obrazowo widział co miejsce zajmuje. 

Screenshot_2021-09-06-21-01-37-80_01c085aa929b1599fddd4ea6d6812c2d.jpg

Edited by frrancuz

Teraz kiedy o tych wszystkich problemach z Redmikiem sobie myślę to przypomina mi windows XP lub 7 że tam też nie wszystko było od razu widać gdy zaczęło coś niepokojącego dziać się z Windowsem i dopiero po uruchomieniu w trybie awaryjnym i wpisaniu odpowiednich komend udawało się odnaleźć problem, zastanawiam się czy tel można uruchamiać w trybie awaryjnym tak jak Windowsa w komp.

5 minut temu, frrancuz napisał:

Zainstaluj aplikację x-plore. Po uruchomieniu przytrzymaj "pamięć wewnętrzna" i z menu wybierz mapa dysku. Pojawi ci się w formie słupków zajętość telefonu. 

Screenshot_2021-09-06-21-01-37-80_01c085aa929b1599fddd4ea6d6812c2d.jpg

Myślę sobie że gorzej być już nie może a więc zainstalować a jak nie to reset po raz kolejny do ustawień Fabrycznych 😫😩☹️