Jump to content

Telefon nie łapie zasięgu GPS na aplikacjach biegowych


Recommended Posts

Witam,

Mam problem z GPS. Telefon nie łapie zasięg GPS na aplikacjach biegowych. W google map w trybie nawigacji działa przez kilka km a potem traci sygnał. Bateria naładowania, tryb oszczędzania wyłączony, dokładna lokalizacja włączona, uprawnienia lokalizacji dla aplikacji biegowych włączone, w ustawieniach bateri wyłączyłem oszczędzanie energii dla aplikacji biegowych. W czym problem? Biegam z osobą, która ma ten sam telefon i ten sam problem. Pomocy

Link to comment
Share on other sites

  • zoltan78 changed the title to Telefon nie łapie zasięgu GPS na aplikacjach biegowych

No i w tym problem, że ten GPS nie potrafi złapać zasięgu mimo iż jest włączony. W google map gdy znajdzie pozycję to po chwili się zawiesza i koniec.

Link to comment
Share on other sites

Mówiłeś, że dzieje się to samo na drugim telefonie, więc może po prostu ta trasa jest lipna. Może jest tam coś co zakłóca sygnał albo zwyczajnie nie ma żadnych anten.

Link to comment
Share on other sites

Biegałem w tym samym miejscu korzystając z innego telefonu (Xiaomi 4x) i wszystko było ok z GPS. Więc to nie wina miejsca. A po za tym, czy GPS nie korzysta czasem z satelit a nie anten?

Link to comment
Share on other sites

GPS też potrzebuje anteny żeby odebrać sygnał. Ja z telefonem mam tak, że jak go mam we właściwi pozycji to okej z sygnałem, ale jak go obrócę do góry nogami i włożę do kieszeni, to potrafi zgubić sygnał. Skormwspomni9ałeś o bieganiu to być może ułożenie telefonu ma wpływ na sygnał.

Link to comment
Share on other sites

Może tak jest. Tylko dziwi mnie dlaczego stary telefon w tym samym miejscu i warunkach działał bez problemu. No cóż, może nowszy model nie zawsze jest lepszy we wszystkich aspektach. Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...