Jump to content

Telefon nie łapie zasięgu GPS na aplikacjach biegowych

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z GPS. Telefon nie łapie zasięg GPS na aplikacjach biegowych. W google map w trybie nawigacji działa przez kilka km a potem traci sygnał. Bateria naładowania, tryb oszczędzania wyłączony, dokładna lokalizacja włączona, uprawnienia lokalizacji dla aplikacji biegowych włączone, w ustawieniach bateri wyłączyłem oszczędzanie energii dla aplikacji biegowych. W czym problem? Biegam z osobą, która ma ten sam telefon i ten sam problem. Pomocy

• zoltan78 changed the title to Telefon nie łapie zasięgu GPS na aplikacjach biegowych

No i w tym problem, że ten GPS nie potrafi złapać zasięgu mimo iż jest włączony. W google map gdy znajdzie pozycję to po chwili się zawiesza i koniec.

Mówiłeś, że dzieje się to samo na drugim telefonie, więc może po prostu ta trasa jest lipna. Może jest tam coś co zakłóca sygnał albo zwyczajnie nie ma żadnych anten.

Biegałem w tym samym miejscu korzystając z innego telefonu (Xiaomi 4x) i wszystko było ok z GPS. Więc to nie wina miejsca. A po za tym, czy GPS nie korzysta czasem z satelit a nie anten?

GPS też potrzebuje anteny żeby odebrać sygnał. Ja z telefonem mam tak, że jak go mam we właściwi pozycji to okej z sygnałem, ale jak go obrócę do góry nogami i włożę do kieszeni, to potrafi zgubić sygnał. Skormwspomni9ałeś o bieganiu to być może ułożenie telefonu ma wpływ na sygnał.

Może tak jest. Tylko dziwi mnie dlaczego stary telefon w tym samym miejscu i warunkach działał bez problemu. No cóż, może nowszy model nie zawsze jest lepszy we wszystkich aspektach. Dzięki za pomoc.