Skocz do zawartości

MIUI 21.7.21/22


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21722.png

  • ROM Xiaomi.eu w wersji pod recovery dla Mi 11 Lite 5G (renoir). Aby zainstalować tę aktualizację na tym telefonie, należy uruchomić TWRP w trybie fastboot i w nim zainstalować paczkę. TWRP można znaleźć na stronie Pobierz TWRP (wg nazwy kodowej: renoir). Późniejsze aktualizacje można już przeprowadzać bez uruchamiania TWRP z poziomu trybu Fastboot
  • Włączono funkcję “Rozszerzenie pamięci” w menu Dodatkowych ustawień, w ramach której można zwiększyć ilość pamięci RAM o 3 GB [urządzenia ze Snapdragonem 888/870/865]. Funkcja “zabiera” 3 GB z pamięci wewnętrznej urządzenia
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem — w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global — nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 元气时光清风 (pierwszy wynik). Czcionka Nokia Sans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi11 ciagle wyskakuja

"Usprawnienia wciaz przestaja dzialac"

android.database.sqlite.SQLiteException: no such table: miui_modem_station_info (code 1 SQLITE_ERROR): , while compiling: SELECT station, longitude, latitude, blurStation, blurLongitude, blurLatitude FROM miui_modem_station_info WHERE blurStation == ? or station == ?
    at android.database.sqlite.SQLiteConnection.nativePrepareStatement(Native Method)
    at android.database.sqlite.SQLiteConnection.acquirePreparedStatement(Unknown Source:19)
    at android.database.sqlite.SQLiteConnection.prepare(Unknown Source:12)
    at android.database.sqlite.SQLiteSession.prepare(Unknown Source:12)
    at android.database.sqlite.SQLiteProgram.<init>(Unknown Source:45)
    at android.database.sqlite.SQLiteQuery.<init>(Unknown Source:1)
    at android.database.sqlite.SQLiteDirectCursorDriver.query(Unknown Source:8)
    at android.database.sqlite.SQLiteDatabase.rawQueryWithFactory(Unknown Source:14)
    at android.database.sqlite.SQLiteDatabase.queryWithFactory(Unknown Source:29)
    at android.database.sqlite.SQLiteDatabase.query(Unknown Source:18)
    at android.database.sqlite.SQLiteDatabase.query(Unknown Source:12)
    at com.lbe.security.service.provider.internal.BlurLocation$StationInfoHelper.getBlurLocation(Unknown Source:179)
    at com.lbe.security.service.provider.internal.BlurLocation.a(Unknown Source:258)
    at com.lbe.security.service.provider.internal.BlurLocation.b(Unknown Source:0)
    at com.lbe.security.service.provider.internal.b.run(Unknown Source:6)
    at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(ThreadPoolExecutor.java:1167)
    at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(ThreadPoolExecutor.java:641)
    at java.lang.Thread.run(Thread.java:923)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy funkcja zwiększenia ilości pamięci RAM działa na Mi10T Pro? Da się ją włączyć lub wyłączyć, ale tak naprawdę nic poza tym, nigdzie nie widać faktycznego działania tej funkcji. Nie żebym jest teraz potrzebował ;-)

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Kloosek napisał:

Pytam się czy to działa

Działa na tej samej zasadzie co SWAP na Linuxie czy Plik wymiany na Windowsie. Np. telefony Oppo mają to w standardzie od niedawna i bawiłem się takim telefonem (UFS 2.1). Płynność w normie. Nic nie laguje, przy obciążeniu Ramu. Włącz i testuj. Przy intensywnej zabawie z telefonem, napewno się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz i zobacz czy odejmie Ci pamięci, a skoro znasz i rozumiesz zasadę jak to działa to jesteś zapewne świadom jaka kosmiczna prędkość ma pamięć dyskowa...

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka


Po włączeniu zwiększa się ilość pamięci zajętej, czyli w teorii funkcja powinna działać.
Pytanie czy funkcja działa nie zadane żeby dowiedzieć się czy dodanie pamięci dyskowej jak pamięci RAM poprawia użytkowanie telefonu i czy dzięki temu mogę otworzyć dodatkową kartę w Chrome default_icon_e_wink.gif
Pytam się z czysto technicznego punktu widzenia. "Bawimy" się wersjami beta a już wielokrotnie na betach różnego oprogramowania (szeroko rozumianego) spotykałem się z sytuacjami, że jakaś opcja owszem była, ale jeszcze, albo w ogóle nie działała default_icon_e_smile.gif

Różnica w prędkościach jest, ale i tak jest to rewelacja kiedy z podobnych rozwiązań korzystałem na Xperii Z1 i Androidzie 4.

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO


891e10f09b89a55dc53eaa8dc01824ba.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci Kacper odpowiedział, dodatkowa pamięć będzie wykorzystywana jak ramu zabraknie, więc żeby mieć pewność że Ci działa musiałbyś przepełnić ram najpierw bez włączonej dodatkowej a później z dodatkową.
W zeszłym roku na KŚ o tym pisali, i przy andku to jest sztuka dla sztuki, bo jak ram się zapycha to są zabijane najstarsze nieużywane procesy.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć czy w TWRP albo w jakimś menedżerze plików jak masz roota masz plik w katalogu /data/extm. Powinien się nazywać extm_file. Jeśli masz, to funkcja powinna działać. Oczywiście jak ja włączysz.

2 godziny temu, Kloosek napisał:

Samą zasadę działania znam i rozumiem. Pytam się czy to działa, bo w ROMach China jest to dodatkowo wizualnie przedstawienie (zdjęcie nie jest moje).cfbac84d194edb6d36def88703624265.jpg

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO
 

Chyba jesteśmy na jakichś innych nakładkach :) na China jest dokładnie tak samo pokazane, nie ma żadnych wizualnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...