Skocz do zawartości

POCO F3 - problem z dodawaniem załączników/plików


bubs0n

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z załącznikami we wszystkich aplikacjach poza messengerem i whatsappem (na dysk google też mogę dodawać). Nie mogę dodawać zdjęć, dokumentów, audio, itp.

Chrome i Opera widnieją na liście plików i multimediów zezwolono na dostęp tylko do multimediów

Ktoś wie, gdzie mogłem coś zablokować? Borykam się z tym problemem od dłuższego czasu.

MIUI 12.5.1

Edytowane przez bubs0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

W "Plikach i uprawnieniach" zaznacz wszystko (tj. i pliki i multimedia).

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale jak kliknę "Pliki i multimedia", to mam do wyboru to:

Screenshot_2021-07-21-20-05-45-085_com.google.android.permissioncontroller[1].jpg

Edytowane przez bubs0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome nie udostępnia samo z siebie plików. Z resztą, jak większość aplikacji. Chrome (opera) po próbie dodania pliku używają aplikacji z telefonu która zarządza plikami.

Albo aplikacja pliki(nie pamiętam nazwy, menadżer plików) lub twój inny manager ma jakiś problem, albo gdzieś klikając zmieniłeś domyślne aplikacje i się wysypuje.

Próbuj:

Zainstaluj inny manager plików i odpal (xplore, total commander), nadaj uprawnienia. Przy wybieraniu plików zobacz czy możesz wybrać któryś z tych managerów.

Znajdź aplikacje pliki/menadżer plików w zarządzaniu aplikacjami i wejdź w jej ustawienia. Powinno gdzieś być wyczyść domyślne. 

Nie pamiętam kazdej opcji, ale mogłeś wyłączyć "uruchamianie przez aplikację trzecie". O ile pamiętam (ale mogę systemy mylić) wyłączenie powoduje że chrome(opera) nie ma możliwości wywołać pliki/menadżer plików. 

Grzebałeś? Wyłączałeś, mroziłeś aplikacje? Przez adb albo appControl z XDA? Jeżeli tak, to przesadziłeś i wywaliłem coś potrzebnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2021 o 23:35, frrancuz napisał:

Chrome nie udostępnia samo z siebie plików. Z resztą, jak większość aplikacji. Chrome (opera) po próbie dodania pliku używają aplikacji z telefonu która zarządza plikami.

Albo aplikacja pliki(nie pamiętam nazwy, menadżer plików) lub twój inny manager ma jakiś problem, albo gdzieś klikając zmieniłeś domyślne aplikacje i się wysypuje.

Próbuj:

Zainstaluj inny manager plików i odpal (xplore, total commander), nadaj uprawnienia. Przy wybieraniu plików zobacz czy możesz wybrać któryś z tych managerów.

Znajdź aplikacje pliki/menadżer plików w zarządzaniu aplikacjami i wejdź w jej ustawienia. Powinno gdzieś być wyczyść domyślne. 

Nie pamiętam kazdej opcji, ale mogłeś wyłączyć "uruchamianie przez aplikację trzecie". O ile pamiętam (ale mogę systemy mylić) wyłączenie powoduje że chrome(opera) nie ma możliwości wywołać pliki/menadżer plików. 

Grzebałeś? Wyłączałeś, mroziłeś aplikacje? Przez adb albo appControl z XDA? Jeżeli tak, to przesadziłeś i wywaliłem coś potrzebnego.

Zainstalowałem xplore, ale nic to nie zmieniło. Przy dodawaniu załączników w Operze mam do wyboru "aparat" i "pliki", xplore nie ma.

Wyczyściłem pamięć podręczną i domyślne ustawienia w menadżerze plików.

Mogę przeglądać pliki we wszystkich aplikacjach, nie chcą się jedynie zamieszczać.

Nie używałem żadnych zewnętrznych aplikacji do zarządzania telefonem. Używam jedynie Lawnchair'a.

Edytowane przez bubs0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w opcjach programistycznych wyłączyłem optymalizację MIUI - wymagał tego Vanced YT. Włączyłem je ponownie i sprawdziłem - dodawanie załączników działa.

Problem wyjadę się być trywialny, ale jak widać trudny do zlokalizowania.

Proszę nie zamykać jeszcze tematu, dam znać czy problem nie powróci.

 

P.S.

Obecne uprawnienia jak w załączniku, a dodawać pliki mogę.

 

 

 

 

 

 

Screenshot_2021-07-25-13-02-25-917_com.google.android.permissioncontroller.jpg

Edytowane przez bubs0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...