Skocz do zawartości

MIUI 21.7.14


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21715.png

  • Włączone treści online z YouTube oraz możliwość pobierania filmów z mediów społecznościowych w aplikacji Mi Wideo
  • Gdy aplikacja z nieznanego źródła zostanie uruchomiona po raz pierwszy, system zapyta się Ciebie, czy chcesz umożliwić tej aplikacji wysyłanie powiadomień, dostęp do sieci oraz dostęp do wirtualnego ID
  • Poprawki błędów, m.in. problemu z przewijaniem treści na sam dół w aplikacji SMS po wykonaniu jakiejkolwiek akcji w pasku akcji
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 魔方 (drugi wynik w Motywach). Czcionka Archivo Narrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś też się wyłącza wifi podczas bezczynności, a jak odbłokuje telefon, to łączy się ponownie? Nie mam nic ustawione w systemie. Tak jest od wielu wersji wstecz. :( Na custom romach problemu nie ma. Mozna jakoś ten "power saving" wyłaczyć? Słucham muzyki aż tu nagle po 10min może więcej, przestaje odtwarzać i okazuje sie, że wifi się wyłączyło. W dzień jakby problem mniejszy, ale w nocy duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poco f2 pro w tej i poprzedniej aktualizacji mam czasami taki efekt jakby wieszał się pulpit. Czasami gdy zamknę aktywne aplikacje przez chwilę nie reaguje pulpit, nie mogę go przewijać ani włączyć żadnej aplikacji. Działają natomiast klawisze ekranowe i po ściągnięciu z góry menu to wszystko normalnie reaguje. Co może być powodem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu tygodnia Xiaomi samo się zorientowało, że to spieprzyli, i naprawili oficjalnie
Chyba coś jest nie tak po tej aktualizacji SMS. Już drugi raz podczas pisania SMS-a zawiesił się całkowicie telefon. Pomogło wyłączenie ekranu i ponowne włączenie, a po odblokowaniu były napisane wszystkie znaki jakie naciskałem a ekran nie reagował.
Sory że piszę post pod postem ale przy edycji nie byłby tak widoczny, a sprawa dotyczy innego problemu i jest napisany blisko dobę od poprzedniego.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Esperer napisał:

Jedną z nowości tego romu jest " możliwość pobierania filmów z mediów społecznościowych w aplikacji Mi Wideo".

Czy komuś udało się pobrać film z FB lub Twittera? U mnie na Mi 9T Pro to nie działa. Albo nie umiem.

Ja przed chwilą pobrałem z pejsbuka ale widzę, że to działa mocno losowo. Jednak wideo jakie udało mi się pobrać było dodane (nie udostępnione z zewnątrz) do grupy prywatnej a więc nie dostępne z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno to działać tak, że jak odtwarzasz te wideo, które chcesz pobrać, to na dole ikonka pobierania powinna się zmienić na niebieską i wtedy można pobrać. Generalnie apka trochę kłamie, bo film z fb nie pobiera się w 720p, tylko 240p (a przynajmniej mój przykładowy tak się pobrał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do baterii to ja zauważyłem taką ciekawostkę. Ładując telefon oryginalną ładowarką w trybie turbo charge bateria spada bardzo szybko, tak jakby była naładowana co najwyżej w 50% choć na wskaźniku jest 100%, ale jak naładowałem zwykłą wolną ładowarką to telefon trzyma 3 x dłużej.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zoltan78 napisał:

Jeśli Xiaomi ich nie dodaje to w naszym ROMie też ich nie będzie. 

Szkoda, że kwestie bezpieczeństwa w nowych ROM-ach są pomijane w niektórych urządzeniach Xiaomi. Jest to dla mnie niezrozumiałe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej działa Wam root na tej wersji? Ja mam Mi Note 10 / Mi CC 9 Pro, zainstalowałem przez TWRP Magiska 23 z linku podanego wyżej, ale niestety roota brak.
TWRP w wersji twrp-3.5.A9-tucana-geoanto555.img
Działa mi root, ale po każdej aktualizacji trzeba w twrp wgrać aplikację. Gdybyś nie wiedział to trzeba pobrać wersję .apk i ręcznie zmienić rozszerzenie apk na zip i będzie można zainstalować w twrp.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od laika kompletnego, wgrałem sobie MIUI by xiaomi.eu 12.5.3 i teraz pojawia mi się aktualizacja  dostępna na 12.5.4 do śćiągnięcia 3,1 GB. Czy jeśli zrobię tą aktualizację to znowu będę musiał wszystko od nowa wgrywać? Czy to już będzie tak, jak normalnie się dzieje z aktualizacjami i wgrają się poprawki na ten system, który jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kaciek napisał:

Działa mi root, ale po każdej aktualizacji trzeba w twrp wgrać aplikację. Gdybyś nie wiedział to trzeba pobrać wersję .apk i ręcznie zmienić rozszerzenie apk na zip i będzie można zainstalować w twrp.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

 

Dzięki, root już mam udało się. Teraz walczę z Google Pay mimo włączenia w Magisku ukrycia apka pokazuje że nie przechodzi weryfikacji telefon. Może ktoś ma pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Pay aktualizuje sobie dane co pewien czas. Musisz czekać. Ja nie miałem roota, ale jak zrobiłem to po jakimś czasie się skapnął. Potrzebowałem roota tylko do testów, więc go wywaliłem, po pewnym czasie info o braku weryfikacji zniknęło. Być może u Ciebie zniknie też potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Google Pay aktualizuje sobie dane co pewien czas. Musisz czekać. Ja nie miałem roota, ale jak zrobiłem to po jakimś czasie się skapnął. Potrzebowałem roota tylko do testów, więc go wywaliłem, po pewnym czasie info o braku weryfikacji zniknęło. Być może u Ciebie zniknie też potem.

Znalazłem rozwiązanie na innym formum

"I had recently the same problem. I've followed 73sydney instructions, but now success. SafetyNet passed in Basic mode,but Gpay still showed error of rooted phone. Today I found the solution on another forum. Stop Gpay process. Than go to /data/data folder and rename com.google.android.gms to com.google.android.gms.backup Restart your phone and open Gpay. If app shows error with Google account, remove the Gpay and reinstall. It should work after this procedur"

Było dokładnie tak jak napisane powyżej.

Po restarcie był komunikat o nie prawidłowym koncie, odinstalowałem GPAY zainstalowałem raz jeszcze dodałem ponownie karty i jest ok.

 

1 godzinę temu, Bartosh napisał:

Witam , ja wgrałem z wersji stable na wersję rozwojowa 21.7.14 na poco f3 ,przestały mi działać płatnosci gpay , robiłem wszystko z poradników i nic , wróciłem na wersję stable i też dalej nie działają płatności zbliżeniowe , jakiś pomysł jak to naprawić ?? Używałem z 6 sposobów z poradników ,czy gpay dał nowa jakąś aktualizacje zabezpieczeń bo nic nie pomaga aby działało???

Może uda Ci się jak niżej napisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czesioo napisał:

Znalazłem rozwiązanie na innym formum

"I had recently the same problem. I've followed 73sydney instructions, but now success. SafetyNet passed in Basic mode,but Gpay still showed error of rooted phone. Today I found the solution on another forum. Stop Gpay process. Than go to /data/data folder and rename com.google.android.gms to com.google.android.gms.backup Restart your phone and open Gpay. If app shows error with Google account, remove the Gpay and reinstall. It should work after this procedur"

Było dokładnie tak jak napisane powyżej.

Po restarcie był komunikat o nie prawidłowym koncie, odinstalowałem GPAY zainstalowałem raz jeszcze dodałem ponownie karty i jest ok.

 

Może uda Ci się jak niżej napisałem.

 

Zrobiłem tak jak wyżej , wyczyściłem pamięć i dane gpay , wszedłem przez twrp do Explorer plików wszedłem data/data / android .gms zmieniłem nazwę na końcu na .backup zapisałem i nadal to samo , że mogę płacić online , ale.zblizeniowo nie , zawsze gdy łączy z bankiem kończy się że nie zatwierdza, a  wcześniej wszystko działało te sposoby z poradnika co są 4 z 2020 nie działają , fix gpay w magisk też mam , hide też i dalej  nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

A wgrywałeś Magiska czy nie? Bo jeśli wgrywałeś, to problem może być po jego stronie. W innym przypadku nie ma bata, płatności muszą przechodzić.

Nie wygrywałem magiska jak byłem na wersji 21.7.14 i nie działał gpay zbliżeniowe , w termux komendami próbowałem, oraz usunięcie folderu gms , także chmod 440 i nie dało rady , wgrałem magisk i gpay fix i też nie działa , safety patch też i nadal nic , wróciłem na wersję stable , i też bez magiska i nie działa , później wgrałem magisk hide i nadal nic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lyahi napisał:

SafetyNet, Certyfikat Play protect... Jest prawidłowo? Jak tak, daj suwak w magisk hide na 'enabled' dla usługi GSF,

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka


Edit:
//Nie masz Magisk. default_biggrin.png




 

Dałem suwak na google service framework i dalej to samo możesz płacić online ale nie zbliżeniowo :( i google service framework jak wchodzę na nowo jest odznaczone i za każdym razem jak zaznaczę się automatycznie odznacza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...