Skocz do zawartości

Blokada bootloadera


dmnx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zablokowany bootloader nie ucegli mi telefonu, jeżeli zostanie zablokowany na innym, acz oryginalnym sofcie (np bl z global na EEA i na odwrót)

Niedawno wracałem z miuipolska na miui global/eea (bardziej mi przypadł oryginalny system do gustu)

Nie wiem jednak, czy oryginalnie miałem rom global czy eea wiec przy flashowaniu (eea) wybrałem instalację bez blokady bl

Jednak przez to (safetynet itp.) nie mogę używać płatności oraz niektórych aplikacji jak netflix 

Już w jednym miejscu dostałem odpowiedź (że nie ucegli) ale wolę się upewnić, by mnie to nie spotkało

Screenshot_2021-07-14-21-30-27-476_com.google.android.gms.jpg

Screenshot_2021-07-14-21-50-03-057_org.freeandroidtools.safetynettest.jpg

Screenshot_2021-07-14-22-18-51-884_com.android.settings.jpg

Screenshot_2021-07-14-22-19-58-079_com.android.vending.jpg

Screenshot_2021-07-14-22-20-21-671_com.mcdonalds.mobileapp.jpg

Edytowane przez dmnx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat tak naprawdę poruszany dziesiątki razy i odpowiedź jest taka sama, ucegli się telefon w przypadku jak jest z chińskiej dystrybucji i będzie się chciało zablokować na innym sofcie niż china.
Europejskiej dystrybucji nie uceglisz wgrywając romy global.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Netoper napisał:

Temat tak naprawdę poruszany dziesiątki razy i odpowiedź jest taka sama, ucegli się telefon w przypadku jak jest z chińskiej dystrybucji i będzie się chciało zablokować na innym sofcie niż china.
Europejskiej dystrybucji nie uceglisz wgrywając romy global.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ok, a czy da sie go zablokować bez utraty danych czy drugi raz będe musiałcgo konfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje wychodzą raczej tak samo między tymi dwoma ROMami. Nie ma tu pewnej reguły. Czasami pierwszy dostaje Global a czasami EEA. Co do czyszczenia telefonu przy blokowaniu bootloadera to tak. Ponownie będziesz konfigurować telefon. Blokowanie jak i odblokowywania czyści telefon z danych i przywraca ustawienia fabryczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zoltan78 napisał:

Aktualizacje wychodzą raczej tak samo między tymi dwoma ROMami. Nie ma tu pewnej reguły. Czasami pierwszy dostaje Global a czasami EEA. Co do czyszczenia telefonu przy blokowaniu bootloadera to tak. Ponownie będziesz konfigurować telefon. Blokowanie jak i odblokowywania czyści telefon z danych i przywraca ustawienia fabryczne. 

Czyli miflash i clean all lock?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...