Skocz do zawartości

Rozmówca słyszy echo/pogłos


yachuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w moim Xiaomi Mi 9T podczas rozmowy rozmówcy słyszą echo tego co mówią, nie jest to dokładnie to samo tylko taki pogłos. Jest to dość głośne i bardzo przeszkadza w rozmowie. Wydaje się że to problem czułego mikrofonu bo jak zmniejsze głośność w słuchawce to problem znika. Jednak zastanawiające jest, że jeśli przełączy się rozmowę na głośnik to problem znika całkowicie. Czy w tym modelu są dwa mikrofony: jeden do zwykłych rozmów a drugi do rozmów z głośnikiem?

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Co może być przyczyną? 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, yachuu napisał:

Czy w tym modelu są dwa mikrofony: jeden do zwykłych rozmów a drugi do rozmów z głośnikiem?

Są dwa mikrofony. Górny przy normalnych rozmowach służy do niwelowania głosów otoczenia. W trybie głośnomówiacym redukcja szumów otoczenia (chyba) nie działa. Ze wszystkimi rozmówcami tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2021 o 15:13, FromWP napisał:

Są dwa mikrofony. Górny przy normalnych rozmowach służy do niwelowania głosów otoczenia. W trybie głośnomówiacym redukcja szumów otoczenia (chyba) nie działa. Ze wszystkimi rozmówcami tak masz?

Tak, ze wszystkimi.

Czyżby któryś z mikrofonów nie działał?

Edytowane przez yachuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawa rozwiązana. Nie chciałem wcześniej pisać bo myślałem że może jest inna przyczyna, ale telefon miał wymienianą płytkę że złączem ładowania gdzie jest także dolny mikrofon. Zastosowany został zamiennik, których pełno na Allegro za 30 zł z przesyłką. Okazuje się że powodem echa była niska jakość zamiennika, ponieważ zakupiłem oryginalną część, po założeniu której problem zniknął.

Temat do zamknięcia i uważajcie na zamienniki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...