Skocz do zawartości

MIUI 21.7.7/8


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2178.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z lipca 2021 r. na części urządzeń (np. Mi 10 Pro, Mi 10T Lite)
  • Poprawki błędów, m.in. częściowo niedziałającego ładowania bezprzewodowego w Mi 9 czy problemów z zapisaniem obrazka jako plik PDF w Galerii
  • ROM dla Mi 10 pojawi się później (Xiaomi nie wydało wersji China do tej pory)
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 奇点 (pierwszy wynik w Motywach). Czcionka Archivo Narrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już w opisie pogrubionej informacji o problemach z ciemnym motywem, ale też nie ma nic, że zostało to naprawione. Jak to rozumieć? Że błąd usunięty, czy po prostu już nie powtórzono po raz kolejny tej samej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mars28 napisał:

Nie ma już w opisie pogrubionej informacji o problemach z ciemnym motywem, ale też nie ma nic, że zostało to naprawione. Jak to rozumieć? Że błąd usunięty, czy po prostu już nie powtórzono po raz kolejny tej samej informacji?

@mars28

Tu coś nieco na ww. problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie powtarzałem tego po raz kolejny. Niektóre apki po prostu mogą mieć problem z nową implementacją od Xiaomi, one zazwyczaj mają już swój ciemny motyw i trzeba go po prostu wyłączyć w ustawieniach telefonu, a włączyć w samej apce.

Nie wiem, jak u innych, ale u mnie na POCO F2 Pro żadne zmiany w opcjach nie wpływają na sposób wyświetlania znaków na klawiaturze Swiftkey, jest po prostu kompletnie nieczytelna. Tylko globalne przełączenie w tryb jasny pomaga. Na razie zmieniłem klawiaturę na Gboard (tam problem nie występuje) i z nadzieją czekam na poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nabyłem sobie Redmi Note 10 Pro i czekam na odblokowanie bootloadera (jeszcze tylko 100 godzin, jupi), ale mam pytanie - czemu do tego telefonu nie ma aktualizacji tygodniowych, czyli tych rozwojowych? Jedyna, jaką widzę to wersja stabilna. Jeśli to durne pytanie, to możecie po mnie pojechać, ale nie za bardzo, bo jestem młody i wrażliwy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuka i szukam i nie znajduję info na ten temat....

Mi 11 - nie ma obecnie oficjalnego TWRP, to, które jest nie pozwala na deszyfrowanie plików mimo ustawienia hasłą, PINu, wzoru na ekranie czy nie ustawienia niczego więc wgranie czegokolwiek z TWRP nie jest póki co możliwe. Dotyczy to też aktualizacji systemu.

W tutorialu jest informacja, że w Mi 11 wgrywamy ROM przez Fastboot z paczki podpisanej Fastboot przez odpowiedni skrypt.

Wersja Fastboot dla Mi 11 jaką znalazłem to 21.5.12- kolejne wersje to .zip bez skryptów do uruchomienia fastoot_update.

Moje pytanie brzmi - czy mam skopiować odpowiedni skrypt do folderu z rozpakowanym plikiem .zip i w ten sposób próbować zrobić update czy może nie potrafię znaleźć plików z ROMami w wersjo Fastboot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może ja w takim razie znalazłem jakiś inny plik, bo robiłem Format Data w TWRP, próbowałem kilkukrotnie i niestety efekt był ten sam. Dlatego Zainstalowałem na czysto wersję Fastboot 21.5.12 i teraz szukam sposobu jak zrobić update...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ok, ogarnąłem...

rzeczywiście wcześniej WIPE zrobiłem już z poziomu TWRP, a nie jeszcze z poziomu firmware - i to mogło być problemem w odczycie danych...

teraz po zainstalowaniu ROMu z Fastboota (21.5.12) jeszcze raz postawiłem TWRP i po wejściu zmieniłem język nie na polski tylko angielski (być może to też przeszkadzało - gdzieś o tym czytałem) - dane zostały zdeszyfrowane. Zainstalowałem ostatni ROM z .zipa. Zainstalowałem Magiska i wszystko wróciło do normy.

Piszę ponieważ te szczegóły czasem stanowią problem i ta wiedza może się komuś przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...