Jump to content

Poco X3 NFC Ghost touch

Recommended Posts

Witam.

Od grudnia użytkuje Poco X3 NFC i na początku wszystko było w porządku ale od pewnego czasu obserwuje tzw. "ghost touch" czyli w totalnie przypadkowym momencie dotyk zaczyna wariować i naciska sam z siebie różne dziwne rzeczy.

Pomaga zablokowanie i odblokowanie ekranu, ale nie ukrywam że to dość irytujący problem. Czy ktoś ma podobny problem? 

Z informacji znalezionych w sieci wynika że to problem softwarowy i niestety trzeba czekać na poprawkę.

To samo mam miui 12.0.8 myslalem ze to u mnie dotyk zwariował bo czasem mniej więcej po środku nie chce trybić a w trybie testowym wszystko ok również czekam na poprawkę i postaram się dzisiaj to zgłosić pozdro

• 2 weeks later...

https://youtu.be/hHE4mIeulJE

Mam to samo, telefon wariuje jak na filmie, był 2 x w serwisie gdzie twierdzą, że wszystko jest ok. Odsyłają telefon po czym nawet nie mogę go aktywować, bo ekran szaleje. Telefon zakupiłem w sklepie allegro, który również się wypina. Help, help, help ! 

Sprawę chyba będę musiał skierować do rzecznika praw konsumenta. 

Wcześniejsze wersje miui nie miały tego typu problemów. Wczoraj wgrałem najnowszy ArrowOS 11 i problem zniknął. Zakładam że to problem softu nie urządzenia. 

Nie pozostaje nic innego jak czekać na aktualizację.

• 1 month later...

Właśnie dotknął mnie opisywany problem, czy w dalszym ciągu nie ma na to żadnego rozwiązania? Strasznie wkurzające jest ciągłe dzwonienie do przypadkowych osób z kontaktów. Wasze posty są sprzed kilku miesięcy więc może wspaniałe Xiaomi wzięłoby sprawę w swoje ręce

U Mnie to samo na X3 Pro. Rzadko bo dopiero 3razy tak się stało i działa normalnie.  W necie widziałem że jest parę podobnych przypadków, tu na forum też wariują ekrany. Ciekawe czy to wada fabryczna czy soft. Rozwiązania nie ma, mam zamiar zrobić reset tylko muszę zgrać rzeczy ciekawe czy pomoże. 

2 godziny temu, gawllo napisał:

U Mnie to samo na X3 Pro. Rzadko bo dopiero 3razy tak się stało i działa normalnie.  W necie widziałem że jest parę podobnych przypadków, tu na forum też wariują ekrany. Ciekawe czy to wada fabryczna czy soft. Rozwiązania nie ma, mam zamiar zrobić reset tylko muszę zgrać rzeczy ciekawe czy pomoże. 

Daj znać czy coś pomogło, nie uśmiecha mi się zgrywanie wszystkich danych na kompa, mam na nim 80 gb zdjęć muzyki itd. 

Miałem podobny problem jeszcze na redmi 4x z miui polska. Ja miałem wrażenie że to była wina softu. Wtedy miałem wersję rozwojową tą wydawaną co tydzień i problem się pojawiał i znikał. Tak to wyglądało jak by była różna czułość ekranu w zależności od wersji softu. Na koniec chyba coś się dopracowało bo przestał szaleć.