Skocz do zawartości

Poco X3 NFC Ghost touch


Gunmanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od grudnia użytkuje Poco X3 NFC i na początku wszystko było w porządku ale od pewnego czasu obserwuje tzw. "ghost touch" czyli w totalnie przypadkowym momencie dotyk zaczyna wariować i naciska sam z siebie różne dziwne rzeczy.

Pomaga zablokowanie i odblokowanie ekranu, ale nie ukrywam że to dość irytujący problem. Czy ktoś ma podobny problem? 

Z informacji znalezionych w sieci wynika że to problem softwarowy i niestety trzeba czekać na poprawkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mam miui 12.0.8 myslalem ze to u mnie dotyk zwariował bo czasem mniej więcej po środku nie chce trybić a w trybie testowym wszystko ok również czekam na poprawkę i postaram się dzisiaj to zgłosić pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://youtu.be/hHE4mIeulJE

Mam to samo, telefon wariuje jak na filmie, był 2 x w serwisie gdzie twierdzą, że wszystko jest ok. Odsyłają telefon po czym nawet nie mogę go aktywować, bo ekran szaleje. Telefon zakupiłem w sklepie allegro, który również się wypina. Help, help, help ! 

Sprawę chyba będę musiał skierować do rzecznika praw konsumenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie dotknął mnie opisywany problem, czy w dalszym ciągu nie ma na to żadnego rozwiązania? Strasznie wkurzające jest ciągłe dzwonienie do przypadkowych osób z kontaktów. Wasze posty są sprzed kilku miesięcy więc może wspaniałe Xiaomi wzięłoby sprawę w swoje ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie to samo na X3 Pro. Rzadko bo dopiero 3razy tak się stało i działa normalnie.  W necie widziałem że jest parę podobnych przypadków, tu na forum też wariują ekrany. Ciekawe czy to wada fabryczna czy soft. Rozwiązania nie ma, mam zamiar zrobić reset tylko muszę zgrać rzeczy ciekawe czy pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gawllo napisał:

U Mnie to samo na X3 Pro. Rzadko bo dopiero 3razy tak się stało i działa normalnie.  W necie widziałem że jest parę podobnych przypadków, tu na forum też wariują ekrany. Ciekawe czy to wada fabryczna czy soft. Rozwiązania nie ma, mam zamiar zrobić reset tylko muszę zgrać rzeczy ciekawe czy pomoże. 

Daj znać czy coś pomogło, nie uśmiecha mi się zgrywanie wszystkich danych na kompa, mam na nim 80 gb zdjęć muzyki itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jeszcze na redmi 4x z miui polska. Ja miałem wrażenie że to była wina softu. Wtedy miałem wersję rozwojową tą wydawaną co tydzień i problem się pojawiał i znikał. Tak to wyglądało jak by była różna czułość ekranu w zależności od wersji softu. Na koniec chyba coś się dopracowało bo przestał szaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon xiaomi poco x3 pro gb zakupiony u oficjalnego dystrybutora w polsce (euro) 28 czerwiec 2021r. ghost touch występuje parę razy dziennie. bardzo to irytujące. miui global 12.5.2 . Po przywroceniu telefonu do ustawień fabrycznych problem wciaż występuje. Ktos oddawał na gwarancję w tej sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2021 o 14:49, Mando napisał:

Daj znać czy coś pomogło, nie uśmiecha mi się zgrywanie wszystkich danych na kompa, mam na nim 80 gb zdjęć muzyki itd. 

Dwa dni po formacie teoretycznie brak wariacji... ale nie jestem przekonany w 100%, kilka (2-3) takich dziwnych przycięć jak by chciało zwariować. Wczoraj zauważyłem coś innego, przy przewijaniu YTB dwa razy w krótkim odstępie, gdzieś po 3-4 razy mrugało na żółto tak jak by włączała się ochrona oczu/tryb czytania... Ja tego nigdy nie używam i jest to wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, gawllo napisał:

Dwa dni po formacie teoretycznie brak wariacji... ale nie jestem przekonany w 100%, kilka (2-3) takich dziwnych przycięć jak by chciało zwariować. Wczoraj zauważyłem coś innego, przy przewijaniu YTB dwa razy w krótkim odstępie, gdzieś po 3-4 razy mrugało na żółto tak jak by włączała się ochrona oczu/tryb czytania... Ja tego nigdy nie używam i jest to wyłączone.

ten żółty ekran to pamiętam ze w chrome się naprawiało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 17:35, gawllo napisał:

Dwa dni po formacie teoretycznie brak wariacji... ale nie jestem przekonany w 100%, kilka (2-3) takich dziwnych przycięć jak by chciało zwariować. Wczoraj zauważyłem coś innego, przy przewijaniu YTB dwa razy w krótkim odstępie, gdzieś po 3-4 razy mrugało na żółto tak jak by włączała się ochrona oczu/tryb czytania... Ja tego nigdy nie używam i jest to wyłączone.

W przeglądarce Chrome lub innej opartej na Chromium wpisz chrome://flags. Wyszukaj Dynamic color gamut i daj disabled.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadzieję na szybki update do androida 12, może wtedy problem zniknie. Ghost touch występuje bardzo losowo, z tego co zauważyłem bez znaczenia na czystość ekranu, na aplikacje która obecnie jest włączona itd. Dodatkowo problemy zaczęły się od wersji MIUI 12.5.2 wcześniej działało wszystko normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam tą przypadłość od nowości tzn po aktualizacji romu który był przy otwarci telefonu, mojemu znajomemu i mi pomogło wyłączenie funkcji game boost oraz ustawienie ekranu na 120hz. Ja na dodatek wyłączyłem automatyczna jasność i chyba problem zniknął. Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie dawało. Na zagranicznych forach piszą żeby custom Rom wgrać i jest po problemie... Oddawać na gwarancję nie ma sensu, kolega oddał i mu przysłali z uszkodzonym ekranem twierdząc że był już taki lol. Taki serwis jest w Piasecznie.. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.09.2021 o 17:35, gawllo napisał:

Dwa dni po formacie teoretycznie brak wariacji... ale nie jestem przekonany w 100%, kilka (2-3) takich dziwnych przycięć jak by chciało zwariować. Wczoraj zauważyłem coś innego, przy przewijaniu YTB dwa razy w krótkim odstępie, gdzieś po 3-4 razy mrugało na żółto tak jak by włączała się ochrona oczu/tryb czytania... Ja tego nigdy nie używam i jest to wyłączone.

Problem po formacie nadal występuje, trzeba czekać jak naprawią problem softem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.09.2021 o 14:01, Kubysz napisał:

Niestety po 10 godzinach problem wrócił chociaż że zmniejszona częstotliwością. Syn ma ten sam POCO X3 Pro ale nie aktualizowany 12.5.1 i u niego wszystko ok.Ja mam 12.5.2 póki co zmieniam odświeżanie na inną wartość i jakoś działa  😝

Znalazłem na Pepper w komentarzach w jednej ze wstawek informację że gość miał ten sam problem w swoim X3 Pro i odesłał po 6 miesiącach (twardy gość że tyle to znosił🤣, ja po dwóch miesiącach mało co nie zdezintegrowałem tego bubla 🤬) do serwisu CCS, wymienili mu panel dotykowy i od tamtej pory spokój, tak więc niestety jest to problem sprzętowy.. Mój egzemplarz jeszcze dziś również zabiera kurier do serwisu, dość czekania na jakieś zbawienne mityczne poprawki w aktualizacjach, to Xiaomi więc prędzej wydadzą nowy model niż pochylą się bardziej nad softem.. Tym bardziej że ogarnąć problem sprzętowy aktualizacją softu zapewne graniczy z cudem a najpewniej jest niemożliwe.

Link do Pepper z komentarzem: https://www.pepper.pl/comments/permalink/8023409

 

PS: Wam również przy minimalnej jasności ekranu podświetlenie delikatnie "miga"? Jest to widoczne jedynie w absolutnej ciemności po przyzwyczajeniu wzroku, delikatne zwiększenie jasności i problem znika, dodałem również to do zgłoszenia gwarancyjnego ale wątpię aby coś z tym zrobili.. 🙄

Edytowane przez Psycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Iwone napisał:

Czytam od kilku dni ten wątek i nic nie pomaga. Szukałam na zagranicznych stronach i może tym razem się uda. 

https://www.droidwin.com/how-to-fix-poco-x3-pro-nfc-ghost-screen-touch-issues/

Komentarze 2 mówią że nie pomaga, a w skrócie chodzi żeby we wszystkim powyłączać Picture in picture dla każdej aplikacji i ponownie uruchomić telefon. Ja już telefon sprzedałem więc nie sprawdzę :D 

Jak naprawić problemy z ekranem dotykowym Poco X3 NFC?

Edytowane przez gawllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten sam problem ze swoim poco x3 pro 8/256. Kupiłem go na oficjalnej stronie w dniu premiery 1 kwietnia bodajże. Problem pojawił się po około 4-5 miesiącach. Wysyłać na gwarancji czy czekać na jakąś aktualizację, która w sumie nie wiadomo kiedy będzie? Na stronie mi-home znalazłem taką informację:

https://mi-home.pl/ochrona-ekranu-w-smartfonie-poco-x3-pro-i-poco-f3-5g

Czy co, w mojej sytuacji okres 6 miesięcy od daty kupna minął. Więc będę musiał bulić za wymianę wyświetlacza jeśli wysłałbym im telefon?

Edytowane przez Underlay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,w maju kupiłem Pocco x3 i było wszystko ok i byłem bardzo zadowolony ,ale niedawno zaczęły się problemy z ekranem który otwierał po kilkanaście stron w ciągu sekundy dzwonił gdzie chciał i nawet próbował zrobić przelew bankowy😬 po miesiącu walki odesłałem go do sklepu,potem sklep do serwisu i okazało się że dotyk trzeba wymienić. Wymienili i jak narazie spoko ale to dopiero 5dni .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...