Skocz do zawartości

Nagrywanie rozmow wbudowane w system


tg_ash

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

 

Jestem szczesliwym posiadaczem Mi9 od premiery tego telefonu, i zaczynam powoli rozgladac sie za upgradem.

Niestety jedna z funkcjonalnosci ktora jest dla mnie bardzo wazna jest mozliwosc nagrywania wszystkich rozmow - zamiast robic notatki z tego o czym rozmawiam, wole miec automatycznie nagrana rozmowe do ktorej zawsze moge wrocic. 

Funkcja ta, wbudowana w system, jest bardzo wygodna i ma bardzo dobra jakosc nagran, prawdopodobnie dlatego ze dziala na warstwie blisko systemu/sprzetu.

 

Niestety, majac w rekach nowsze telefony, nawet flagshipy, w sklepach - widze ze niestety aplikacja Phone nie ma juz mozliwosci wlaczenia nagrywania rozmow. Obsluga sklepow mowi ze funkcja ta zostala wylaczona przez polityke google'a oraz GDPR/GIODO, ale nie wiem czy to prawda - Mi9 wciaz otrzymuje aktualizacje a funkcja nie jest wylaczana.

Chcialem zapytac czy ktos inny niz ja rowniez korzystal z tej funkcji w starszych telefonach (mialem ja rowniez aktywna w Mi6 ktorego uzywalem wczesniej) i po przesiadce na cos nowego ma z tym problemy? Istnieje szansa ze w sklepie telefony maja ta funkcje po prostu schowana bo dzialaja w 'trybie demo', dlatego postanowilem zapytac realnych uzytkownikow jak wyglada sytuacja.

Z gory dzieki za pomoc i odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowych telefonach od Mi 9T Pro wzwyż aplikacje Telefonu i SMS są od Google na ROM-ach Global, EEA, Russia, Turkey, a od Mi 10 także na ROM-ie India. Jeśli odblokujesz bootloader i wgrasz albo Xiaomi.eu/miuipolska, albo ROM Global Indonesia/Tajwan (o ile są dostępne), wtedy będziesz mieć aplikacje od Xiaomi, co za tym idzie także nagrywanie rozmów. Wszystkie ROM-y globalne (nawet te nieprzeznaczone na nasz region) mają język polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam identyczny problem co kolega, siedzę już dłuższy czas z Mi 9 bo nie wyobrażam sobie teraz funkcjonować bez automatycznego nagrywania rozmów, tego wbudowanego w system, bez dodatkowych aplikacji.

@Kacper Skrzypek  - powiedz mi czy Twój sposób działa też na Mi 11 ultra? Jakieś firmy zajmują się takimi modyfikacjami? Czy w późniejszym użytkowaniu telefonu wpływa to jakoś negatywnie na jego działanie, są jakieś niedogodności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tsavke napisał:

powiedz mi czy Twój sposób działa też na Mi 11 ultra? Jakieś firmy zajmują się takimi modyfikacjami? Czy w późniejszym użytkowaniu telefonu wpływa to jakoś negatywnie na jego działanie, są jakieś niedogodności? 

Tak, sposób działa też na Mi 11 Ultra. Możesz wgrać albo ROM Xiaomi.eu/MIUIPolska, albo ROM Global Indonesia, który ma nagrywanie rozmów. Na tym drugim sofcie możesz zablokować bootloader (jeśli masz globalną, a nie chińską wersję telefonu), więc nie powinno być większych problemów z płatnościami zbliżeniowymi na przykład (co prawda u nas, na miuipolska, też nie powinno być, ale czasem bywa, że są jakieś problemy np. ze względu na działania Google, nie zawsze możemy to przewidzieć). Oczywiście oba oprogramowania mają język polski.

Są serwisy wgrywające taki soft, np. MiCenter we Wrocławiu czy MIUIService w Częstochowie, możesz też taki soft wgrać samemu — są poradniki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę polecić ROM Indonezja jeśli ktoś chce mieć oryginalny soft z apkami Xiaomi I zablokowany bootloader. Używałem go na Poco F2 Pro. Działał świetnie, aktualizacje wychodziły prawie w tym samym czasie co na inne regiony, a czasami nawet szybciej. Generalnie jest to Global z użytecznymi funkcjami z chińskiego odpowiednika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Myślałem że przyślą mi kod do odblokowania programu ładującego (tak było kiedyś ) , teraz odblokowuje się telefon programem miflash_unlock-en-5.5.224.24. 

Czekam 168 godz. odliczanie trwa . W tym czasie próbuję dowiedzieć się jak najwięcej o ROM INDONEZJA .Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, michalm83 napisał:

Mam ROM Indonezja od soboty. Nie ma z nim żadnych problemów. Nagrywanie działa.

Mam IN od wczoraj też nie mam żadnych problemów . Ale ktoś zgłasza problem z apką  G-Pay , ja jej nie używam  , a Ty . Jak możesz to sprawdź . Pozdrowionka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...