Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 9 Lite / Mi CC 9 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.3.0.RFCCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 9 Lite / Mi CC 9 (nazwa kodowa: pyxis).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V12.5.3.0.RFCCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że aktualizacja dokonywała się chyba czterokrotnie? Nie przypominam sobie by poprzednia tyle trwała.
Już mi się gorąco zaczęło robić...
Gdzie można znaleźć changelog ?
I po kiego grzyba w paczce zaszyto Googlequicksearchbox i nie da się go odinstalować ?
Nie działa usunięcie sms przesunięciem palca w lewo - to jakieś "ulepszenie" ?
Motywy nadal po chińsku :/
 

Reasumując: aktualizacja 12.5.3 prawie naprawiła to, co 12.5.1 zepsuła względem 12.0.2 - jeśli chodzi o płynność interfejsu. Chociaż nadal nie jest tak jak być powinno, są lagi.

Edytowane przez color1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki color1,

To sobie raczej odpuszczę tę wersję... przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale do szału doprowadza mnie drukarka Brothera, która ma skopane sterowniki. A support ma zlewkę po całości.

Kolego color1 możesz sprawdzić czy w tej wersji działa zmiana domyślnego dzwonka na mp3... W poprzedniej 12.5.1 mimo zmiany działały tylko domyślne dzwonki.

Przy okazji pytanie do Kolegi Kacpra.

Ta zmiana w SMS jest celowa, czy można to ustawić gdzieś w opcjach? Tak na marginesie szkoda "zmieniać" coś co dobrze działa.

 

Edytowane przez ZForum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do admina: dlaczego nie informujecie o tych zmianach w momencie wypuszczenia nowej wersji romu ? Ktos się pakuje w "ulepszoną" wersję a potem jest problem, jak powyżej napisano... Nieładnie tak robić z nas testerów...

Rozumiem że powrót do 12.5.1 albo jeszcze wcześniejszych wersji możliwy jest tylko poprzez miflash ?

Edytowane przez color1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, color1 napisał:

Pytanie do admina: dlaczego nie informujecie o tych zmianach w momencie wypuszczenia nowej wersji romu ? Ktos się pakuje w "ulepszoną" wersję a potem jest problem, jak powyżej napisano... Nieładnie tak robić z nas testerów...

Na te pytanie odpowiada ten post:

https://miuipolska.pl/forum/topic/55973-redmi-note-9-pro-eu-miui-12-polska-xiaomieu-stabilne-12040rjzmixm-android-11/?tab=comments#comment-604867

1 godzinę temu, color1 napisał:

Rozumiem że powrót do 12.5.1 albo jeszcze wcześniejszych wersji możliwy jest tylko poprzez miflash ?

Można przez TWRP normalnie, tylko musisz zrobić wipe data, dalvik, cache...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Można przez TWRP normalnie, tylko musisz zrobić wipe data, dalvik, cache...

Ale przed czy po (czy przed i po ?) Próbowałem przy wersji 12.5.1 cofnąć się do 12.0.2 i nie dało rady przez twrp.

Edytowane przez color1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale skąd globalna apka skoro dopiero co wgrałem MI9LiteMICC9_V12.5.3.0.RFCCNXM_v12-11.zip ?
Odinstalowałem (w trakcie odinstalowywania pojawił się jakiś błąd), w ustawieniach wyłączyłem asystenta, ponownie włączyłem i teraz mam to :

Screenshot_2021-07-31-16-11-29-136_com_miui_home.thumb.jpg.f53f027f43b160f4277b3d21e392425a.jpg

O co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...