Skocz do zawartości

Zablokowany telefon, brak numeru konta


NineVi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dwa lata temu kupiłam przez internet telefon xiaomi redmi note 8t. Telefon nowy od sprzedawcy itd. Nigdy wcześniej nie miałam xiaomi, więc nie miałam pojęcia, że utworzy mi się tam jakieś konto. Jak się okazuje stworzyło się samo, a ja nie znam do niego ani maila, ani hasła. Wpisywałam wszystkie możliwe kombinacje i nic, dosłownie nic. Przypomnienie hasła nie działa, ponieważ żaden z e-maili, który posiadam nie ma konta w systemie... Numer telefonu tak samo nie pasuje. Najgorsze jest to, że ja nie znam nawet całego numeru tego konta. Teraz zakupiłam nowy telefon, również xiaomi, a ten stary chciałam oddać swojej mamie. Więc uznałam, że przywrócę go do ustawień fabrycznych no i bum... Telefon jest zablokowany. Pokazuje, że jest połączony z kontem i jest podany numer, ale nie cały tylko wiecie xxx****xxx i mam wpisać hasło. Ja tego hasła nie znam i jak pisałam wyżej nie mam jak go przypomnieć. Opakowanie od telefonu wyrzuciłam, więc nie znam nawet jego numeru imei... Jedyne co mam to tam na dole jest podany unlock code, ale co mam z tym zrobić? Czy jest szansa odblokować ten telefon, czy mogę go już wyrzucić? Czy po tym unlock code i podaniu jakiś danych np. Kiedy telefon został 1 raz zalogowany, z jakim kontem googla był połączony, czy podaniem lokalizacji, w której najczęściej telefon był używany mam szanse go odblokować? Gdzie powinnam pisać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo, samo :) Mam tylko 3 swoje maile. Nie ma innej opcji, że podałam jakiegoś innego maila. A tu nie działa żaden z 3 maili. Kiedyś czytałam o problemie, że konta same się zakładały i ludzie tak samo nie mieli do nich haseł, ani mailów... Jedynie co to mieli ten numer konta. Musieli pisać gdzieś tam żeby im podali te hasła. I bardzo pomocna odpowiedź thx :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rumot napisał:

Wejdz w ustawienia-Konto Xiaomi zrób zrzut ekranu i wrzuć do posta

Nie mogę wejść w nic. Mam czarny ekran i napis ''This deviced is locked'' Jedyne co mam to Activate this device (jak klikam to trzeba podać hasło, którego ja nie pamiętam), druga opcja to Open Wi-fi settings a na samym dole unlock code. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NineVi napisał:

Nie mogę wejść w nic. Mam czarny ekran i napis ''This deviced is locked'' Jedyne co mam to Activate this device (jak klikam to trzeba podać hasło, którego ja nie pamiętam), druga opcja to Open Wi-fi settings a na samym dole unlock code. 

Hard Reset robiłeś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rumot napisał:

Hard Reset robiłeś

 

 

No właśnie zrobiłam i przez to tak się stało :/ Chciałam po prostu przywrócić telefon do ustawień fabrycznych żeby mama miała czysty. Ja miałam tam pełno śmieci i myślałam, że tak będzie szybciej a tu o telefon zablokowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrób jeszcze raz.

HardReset
Zainicjuj, przytrzymując klawisz zasilania przez kilka sekund.
Zacznij trzymać razem przyciski zwiększania głośności i zasilania przez kilka sekund
Gdy zobaczysz logo Redmi na ekranie, zwolnij wszystkie klawisze.
Z pojawiającego się menu odzyskiwania wybierz Wipe Data a następnie naciśnij Wyczyść wszystkie dane.
 Użyj przycisków głośności do nawigacji i przycisku zasilania, aby wejść.
Następnie wybierz Confirm i poczekaj, aż zakończy się twardy reset.
Teraz wybierz przycisk Powrót do menu głównego .
Na koniec przejdź do Reboot i dotknij pozycji Reboot to System .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rumot napisał:

Może zrób jeszcze raz.

HardReset
Zainicjuj, przytrzymując klawisz zasilania przez kilka sekund.
Zacznij trzymać razem przyciski zwiększania głośności i zasilania przez kilka sekund
Gdy zobaczysz logo Redmi na ekranie, zwolnij wszystkie klawisze.
Z pojawiającego się menu odzyskiwania wybierz Wipe Data a następnie naciśnij Wyczyść wszystkie dane.
 Użyj przycisków głośności do nawigacji i przycisku zasilania, aby wejść.
Następnie wybierz Confirm i poczekaj, aż zakończy się twardy reset.
Teraz wybierz przycisk Powrót do menu głównego .
Na koniec przejdź do Reboot i dotknij pozycji Reboot to System .

 

To nic nie daje... Ciągle jest tylko czarny ekran i to co wyżej pisałam.  Ciągle prosi o hasło do konta, którego ja nie znam. Wszystkie maile sprawdzone na przypomnij hasło i nigdzie nie mam konta... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jeśli masz dowód zakupu, to można spróbować odpiąć konto Xiaomi od telefonu, ale niestety to kosztuje.

https://sklep.micenter.pl/pl/p/Zdalne-usuniecie-konta-Xiaomi/161

Ech... Mam dowód zakupu - telefon mam ze sklepu x-kom. Czyli będę musiał płacić 150 zł przez to, że kiedyś xiaomi samo stworzyło mi konto o którym nie miałam pojęcia. Najgorsze jest to, że tam nie ma nawet mojego numeru telefonu itd. Jest tylko numer tego konta i to też częściowo zakryty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, brawo napisał:

Już pisałem. Cudów nie ma. Jak nie ty to ktoś inny konto założył. Trzeba wykonać wiele kroków żeby założyć konto. Na pewno Xiaomi samo ci nie założyło ;)

[Tutorial] Konto-duch Mi Account - jak się wylogować?   Przeczytaj ten wątek :) Ja mam to samo.  ''Otrzymujesz jedynie ID konta, bez numeru telefonu i adresu e-mail przypisanego do tego konta. To błąd techniczny MIUI, nie uda Wam się wylogować, a po factory resecie telefon się zablokuje i go nie odblokujecie!'' I ja mam ten błąd, a mam za to płacić 150 zł super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepne się pod temat bo nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.

Kupilem nowy tel Xiaomi czy mogę na tym samym koncie i nr tel odblokować bootloadera?

https://www.hardreset.info/pl/devices/xiaomi/xiaomi-mi-11-lite-5g/faq/faq/xiaomi-bootloader-unlock-miui10/

Wrzuciłem link na którym znalazłem że aby odblokować bootloader używamy SIM nie używanej nigdy do konta Xiaomi.

 

Ktoś coś powie?

Edytowane przez tszkutnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...