Jump to content

Delikatne podkręcenie ;)

siwyyy77
 Share

Recommended Posts

Mam nową hulajkę niestety chyba oprogramowanie najnowsze... zrzuty ekranu poniżej

Chciałbym ją delikatnie podkręcić jeśli idzie o prędkość... pisząc delikatnie mam na myśli okolice 30-33km/h. 

Ale chciałbym to zrobić możliwie najprostszym sposobem. Mam tą apkę scooterhacking ale nie bardzo to ogarniam, ze względu na ograniczenia językowe :(

Nie bardzo wiem jak "ugotować" tam nowy firmware.

Jak się za to zabrać?

Screenshot_20210704-061708.jpg

Screenshot_20210704-225410.jpg

tutaj: https://wiki.scooterhacking.org/doku.php?id=guide-pro2

masz dokładnie do Twojej hulajnogi poradni krok po kroku jak to zrobić i co jaka opcja oznacza. 

Bariera językowa w dzisiejszych czasach to sztuczna bariera, możesz użyć translatora albo dwoma kliknięciami przetłumaczyć całą stronę na polski.

pozdrawiam

PS. soft "gotujesz" albo przez ich www: https://cfw.sh/ albo w tej aplikacji dajesz u góry trzy kropki i CFW manager, wybierasz w Twoim wypadku PRO2 i dajesz MAKE FIRMWARE dalej wszystko jak w poradniku, zapisujesz plik wybierając apkę docelową jako SCH i potem w aplikacji dajesz LOAD ZIP wskazujesz pobrany wcześniej plik i klikasz: FLASH

Edited by Battery_Saver
gdzie soft
  • Like 1

Jeszcze dopytam, bo wolę spytać niż, żałować.

ściągam plik BLE na smartfona z tego postu...

[DRV BLE BMS] [RECOVERY - PRO-2] - Ratunkowe pliki do wgrania kompatybilne z wersją PRO-2

I wgrywam na hulajke wgram to za pomocą scooterhacking? czy muszę użyć innego softu np DownG?

DRV i BMS nie muszę obniżać?

Pociągnę temat dalej, bo mam też wątpliwości... Ze względu na dwóch użytkowników hulajki mnie i syna, ja ok 80kg,syn 50kg.

Wszędzie piszą o różnych parametrach do wagi, i jak to pogodzić?

Czy jak zmienię w ustawieniach które są po otwarciu generatora tylko prędkość sport z 27 na 32km nic innego nie zmieniając to będzie dobrze? Czy muszę zmieniać moc? 

Ps. U góry na stronie scooterhacking mamy firmware waniliowe, to jest oficjalna wersja xiaomi, czy jakiś golas twórców tej strony?

cóż.. nie pogodzisz, bo się nie da.

co to znaczy, że będzie dobrze? Czyli jak? :P Nie napisałeś żadnych konkretów o co Ci chodzi, więc... No po prostu wtedy, hulajnoga nie będzie miała ograniczenia na maksymalną prędkość 20 czy 25 km/h tylko 32. I tyle :P Więc dla niektórych będzie dobrze a dla niektórych nie.

Firmware waniliowe, to jest oficjalna wersja od Xiaomi nic nie ruszana

• Like 1

@Battery_Saver chce osiągnąć ok 30km/h, nie nadwyrężając za bardzo silnika.

I by podczas podjazdów pod górkę i mocny wiatr nie utrzymywał na siłę tych 30km/h tylko dostosowywał do warunków jak jest na oryginalnym firmware, czyli odpowiednio zwalniał, co zapewne oszczędza silnik i inne podzespoły. 

5 minut temu, brawo napisał:

A ty masz obowiązek tak ustawić.

Nie mam obowiązku tak ustawić

Mam przepis by poruszać się po drogach publicznych (np DR) z max. prędkością 20km/h ale ustawić w sofcie sobie mogę i 40km/h, ew kupić hulajnogę z v.max 100km/h.

A wszystko ponad limit, no cóż może poruszam się po terenie prywatnym, może śmigam po torze, może mieszkam za wschodnią granicą Polski... A może po prostu łamię ograniczenia prędkości jak 99% użytkowników dróg ;) 

Podobnie masz w samochodach, możesz jeździć max 140km/h, ale producenci nie ograniczają ich tylko do tej prędkości...

Ale Ty powinieneś ustawić w samochodzie 140 taki masz obowiązek :);) 

• Haha 1

• 2 weeks later...

Strasznie skomplikowane to gotowanie softu za dużo suwaków :)

Nie bardzo wiem co ustawić w Amperach by coś nie popsuć, i pytanie o prędkość maksymalną spacerową :) To jest ten ostatni suwak w prędkościach? 

A może ktoś ma już ugotowane i się podzieli? 

Pozdrawiam 

W tym generatorze nie ma możliwości ustawienia prędkości max. dla trybu spacerowego ani dla trybu Eco czy Drive. Zresztą jest to tam dokładnie napisane co do czego jest. Możesz ustawić tylko prędkość max. ogólnie dla pojazdu. Suwaki są do ustawienia ograniczenia prędkości pojazdu względem regionu oraz przede wszystkim do ustawienia mocy i jej limitu. Widzę, że nie ogarniasz tematu i z angielskim problemy są i to spore. Tu masz szczegółowy poradnik: https://wiki.scooterhacking.org/doku.php?id=guide-pro2 i użyj sobie translatora i przetłumacz wszystko zanim cokolwiek ustawisz, wgrasz i uceglisz sobie hulajkę.

Nie ma bezpiecznych gotowych modów, dlatego jest generator aby każdy sobie zrobił soft pod swoje warunki. Poczytaj posty na tym czy innych forach jak to zrobić z sensem.

Edited by Battery_Saver

• 3 weeks later...

Cześć,
wgrałem bezproblemowo soft "ugotowany" na stronie https://wiki.scooterhacking.org/doku.php?id=guide-pro2
Próbowałem co kilka km podnosić prędkość maksymalną i z tego co widzę ustawienie w apce jak i podczas "gotowania"powyżej 35 km\h nic u mnie nie daję.
Hulajnoga przy mojej wadze 74kg jedzie max 30-31 km\h.
W ostatniej próbie ustawiłem w apce max. tj 41 km\h ale nadal w praktyce hulajnoga jedzie te 30-31.
Czy aby uzyskać te 34/35 km\h muszę pozmieniać suwaki z Amperami?

Z góry dzięki!

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

możesz spróbować zwiększyć moc ale wynik jaki osiągnąłeś jest i tak bardzo dobry.

Dla testu sprawdź jaki jest wynik podnosząc hulajkę do góry, zakręć kołem i naciśnij manetkę, tak by koło kręciło się w powietrzu.

Aby go polepszyć, napompuj opony do 45-50psi i testuj gdy bateria jest naładowana w zakresie 70-100% wtedy pojedziesz szybciej

Jeśli to nie przyniesie rezultatu, to musisz się pogodzić z tym, że Twoja sztuka tak ma i nie będzie lepiej. 

Zawsze wgrywam soft na pełnej baterii. Test z podniesionym kołem daje 34/35 za każdym razem, więc pewnie tak jak napisałeś moja sztuka lepiej nie poleci na sofcie z linka.
Dzięki za odpowiedź

Znalazłem jeszcze apke XiaoFlasher ,ale żeby cokolwiek za jej pomocą podkręcić trzeba zapłacić około 40 PLN. Jest film na YouTube

gdzie ktoś po wgraniu moda śmiga hulajką po płaskim 35 km\h

@Tidnes dobrze zrozumiałem, że robiąc nowy soft w zakładce Power & Speed ustawiam Always on i hulajnoga jest w trybie wyciągnięcia maksymalnej prędkości z posiadanej mocy omijając wszelakie zabezpieczenia plus przepustnica działa plynniej jak w aucie?

@Tidnes zrobiłem jak napisałeś. Efektów brak . Nadal na pełnej baterii, na podniesionym kole mam 34 km\h
Screen z apki w załączniku.
W porównaniu do ostatniego softu zmieniłem tylko Throttle level param na Always on.
Coś robię źle?
Jakiś pomysł?aca284ba4bb5a46b29c9c9a41f15f138.jpg

@Hooyraqna mirko ktos mi odpisał, ze z DVR 223/224 jest limit Vmax 30km/h
Sam mam mega problem by podnieść predkosc powyzej 30km/h na podniesionym kole. Zmieniłem już DVR na 155 ale nic to nie zmieniło. 
https://www.wykop.pl/wpis/59815525/zdejmowal-ktos-ogranicznik-predkosci-w-xiaomi-m365/ tu masz opis mojej sytuacji. 
Co zmieniałes u siebie? Tylko wgrałes domyslne ustawione dla Pro 2 CFW ze strony scooterhacking ? BMS i BLE zmieniałes?
U mnie 173cm/73kg. Wygląda na to, ze mam duzy problem ze zdjeciem blokady 30km/h

Edited by widmo82

@widmo82 na oryginalnym sofcie od razu bez zmiany BLE wgrałem przygotowany soft z apki.
Zrobiłem sobie ich kilka z różnymi prędkościami maksymalnymi, ale max co wyciągnąłem to na podniesionym kole 34 km\h. W praktyce daje to max 30-31 przy wadze takiej jak Twoja - 73kg.

Wasze sztuki tak mają i nie będzie nic lepiej. To i tak bardzo dobry wynik.

Bez ingerencji i przeróbek nie będzie lepiej.

Trzeba by wziąć kontroler pogrubić ścieżki od mosfetów dodając np. drut 100% CU 2.5mm2, porządnie przylutować piny do wsuwania konektorów od przewodów fazowych silnika, zmienić pastę termo na np. Thermal Grizzly,  przewody fazowe silnika albo przylutować porządnie bezpośrednio do pcb ESC albo przynajmniej przylutować je do konektorów, bo standardowo są.... zaciśnięte i to słabo.

Założę się, że jak odkręcicie pokrywę baterii i zobaczycie na silikonowe osłonki konektorów od przewodów silnika te które są wpięte w ESC to na bank będą osmolone, brązowe, tak jakby przytopione. I to właśnie jest miejsce gdzie jest dość spora strata mocy z powodu właśnie tego co opisałem wyżej

Jeśli na prawdę chcecie wyciągnąć max to nalezy wykonac to co opisałem wyżej oraz tylko XiaoGen Mod, do tego BMS 1.26 i BLE najlepiej 0.9

• Like 1

@Battery_Saver koleś z linka

za pomocą XiaoFlasher osiągnął 34 km\h bez żadnych mechanicznych przeróbek.
Jest opcja, że jego sztuka dała radę a moja z jakiegoś powodu już nie?.
Docelowo zastanawiam się nad zakupem tej apki

@Hooyraq mozesz odpisac na moje powyższe pytanie?

@Battery_Saver co do mojego przypadku to jestem praktycznie pewien, ze trzyma mnie blokada na 30km/h ktora nie została zdjeta mimo wgrania innego softu. i nie wiem w czym jest problem. Nie spotkalem sie z przypadkami, ze ktos nie mogl podbic predkosci powyzej 30km/h na nowych hulajkach jesli zmieniał soft. Wszystkie te osoby ktore podejmowały taką probę opisywały, ze uzyskiwały min. 32km/h na podniesionym kole az do 36.