Skocz do zawartości

1s nie wyłącza się panel sterowania


Abel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry .

1 post i chce się przywitać 

 

Wczorajszy dzień był wilgotny deszczowy .Hulajnoga stała pod chmurką . Żona wróciła z pracy i nic nie wskazywało na jakikolwiek problem . Pojawił się w nocy, a jego objawy to takie że wyświetlacz jest cały czas załączony ,nie reaguje na przycisk . Światełka też nie da rady włączyć . Sprawdziłem można ją naładować , podkręciłem kółkiem i silnik działa . Pomyślałem że może woda dostała się do baterii , rozkręciłem jest sucho za to pali się czerwona dioda na płytce oraz pulsuje na niebiesko dioda przy baterii. 

Może ktoś miał podobny problem i pomoże

IMG_20210702_121532_321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem płytkę nie widać śladu wilgoci. Porozłaczałem kabelki .gdy rozpiąłem kable od chyba manetki wyrzucił błąd 14 i zaczął 'pikac', zniknął gdy podłączyłem z powrotem, dodatkowo po odpięciu wtyczki tej hermetycznej i włożeniu z powrotem ekran był martwy nie reagował na przycisk włączania. Gdy powtórzyłem ten zabieg dashboard wrócił do poprzedniego stanu tj tego na zdjęciu.

Gdy pisałem ten post Hulajnoga piknela, zgasła brak reakcji na próbę włączenia.

Po kilku minutach znowu słyszę pik idę, patrzę wyświetlacz świeci,można włączyć lampkę ,zmienić tryby jazdy myślę cud .kręcę kółkiem naciskam manetkę i cudu nie ma.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na cud. Jest ewidentne uszkodzenie albo dashboardu albo jest przepalony bezpiecznik w ESC który jest w podeście. Ewentualnie, skoro twierdzisz, że hulajka stała ma deszczu to może również być zalana sama manetka lub elektronika hamulca. A jeśli minęło już trochę czasu, to to wszystko już dawni jest suche, ale zwarcie mogło spowodować uszkodzenie jakiegoś elementu.  Ale to wszystko musisz sprawdzić metodą prób i błędów, miernikiem i tak dalej. Nie da się na odległość tego zrobić.

Jeśli się da połącz z apką M365Tools i zobacz czy jest jakiś kod błędu. Ale pewnie nie będzie.

To, że po odłączeniu manetki czy innych podzespołów pokazuje błąd to normalne i tak właśnie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak ja napisałem wcześniej - na początek minimum: manetka do wymiany. Ale jeśli BT nie działa, to dashboard jest walnięty. Można próbować go reanimować ale to trzeba mieć wiedzę elektroniczną i sprzęt po czym przeflashować go z kabla. Jeśli nie ogarniasz tematu - to dashboard na wymianę. 

Z zalaniami elektroniki jest tak, że nawet jeśli coś nagle zacznie działać, to kwestią czasu jest, że padnie. Więc jeśli chcesz mieć pewność, że w najmniej oczekiwanym momencie pojazd odmówi Ci posłuszeństwa - to albo oddaj na serwis, albo zakup nowe części i je wymień.

 

PS. To Twoje zapięcie czerwone wyglądające dla laika na grube i solidne, przecina się obcinaczkami do kabli w sekunde  Sam sprawdź a na początek zdejmij kawałek tej gumowej osłonki i zobacz jaką średnicę ma linka bez efektu powiększenia przez przeźroczyste tworzywo  Sprawdź sobie np. poniższy filmik i zainwestuj w coś co ma jakikolwiek sens

https://www.youtube.com/watch?v=QpypHFmKS0k

Edytowane przez Battery_Saver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2021 o 21:06, Abel napisał:

Nacisnąłem i przytrzymałem  hamulec, manetkę i włącznik po kilkunastu sekundach na czerwono error 14  . 

Dodatkowo bluetooth nie widzi hulajki

Tą operacją zresetowałeś BT w hulajnodze, musisz ją sparować ponownie.

Błąd 14 to również efekt przycisnięcia manetki gazu przez gumowa rączkę.

Jak to nie to, to niestety parę dyszek musisz wydać na nową manetkę gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co napisać . Nic więcej nie robiłem z hulajka . Miałem zawieźć ją do sklepu aby wysłali  do serwisu , a ona jeździ jakby nic jej nie było . Dalej jest sparowana z telefonem pomimo zresetowania. 

Tak że póki jeździ nie jedzie na serwis. Ciekawe jak długo .

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...