Skocz do zawartości

Bardzo słaby zasięg wifi - po wyjściu do innego pokoju gubi kreski


Deportivo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kolejny problem z Redmi Note 10 Pro, zauważyłem, że zasięg sieci wifi jest bardzo słaby. Router znajduje się w salonie, a po wyjściu do drugiego pokoju zasięg spada o kilka kresek. Nie wspomnę już o tym, że wychodząc z mieszkania na klatce, gdzie Redmi Note 5 Pro miał zasięg idealny w Redmi Note 10 Pro zasięg całkowicie znika i przełącza na dane komórkowe. 

Czy jest to normalna sprawa, że nowy model telefonu ma zasięg dużo gorszy od Redmi Note 5 Pro ? Czy zmiana systemu na xiaomi.eu może coś pomoże ? Na razie widzę sporo wad tego telefonu zachwalanego tak przez wszystkich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy to nie jest wina częstotliwości? Tak by to działało, gdyby Redmi Note 5 Pro łączył się na 2,4Ghz, a Redmi Note 10 Pro na 5GHz, bo z założenia 5Ghz dużo słabiej przenika przez ściany.

Jeśli masz dwuzakresowy router to bym się temu przyjrzał.

Edytowane przez maludroid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że to może być z tym coś związanego, bo pamiętam, że RN5Pro też zmieniałem coś częstotliwość w routerze. Bo chyba bezpośrednio w telefonie nie mogę nic zmienić, aby działało na innej częstotliwości ? 

JEszcze przy okazji pytanie, czy jak zmienię soft na xiaomi.eu to aktualizacje wtedy będą mi się robiły automatycznie, czy będę wtedy musiał co nowe wydanie xiaomi.eu wrzucać nowy soft na telefon ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Deportivo88 said:

Powiem Ci, że to może być z tym coś związanego, bo pamiętam, że RN5Pro też zmieniałem coś częstotliwość w routerze. Bo chyba bezpośrednio w telefonie nie mogę nic zmienić, aby działało na innej częstotliwości ? 

JEszcze przy okazji pytanie, czy jak zmienię soft na xiaomi.eu to aktualizacje wtedy będą mi się robiły automatycznie, czy będę wtedy musiał co nowe wydanie xiaomi.eu wrzucać nowy soft na telefon ? 

Odnośnie częstotliwości to nie o to chodzi. Ty mówisz o kanałach - czyli o wąskich pasmach. Kanał dobiera się tak, żeby nie zakłócał się z innymi sieciami WiFi (sąsiadującymi) - i na 99% właśnie to robiłeś. Np dla 2,4GHz kanał 1 to 2,401–2,423 GHz, a ostatni - 13 to 2,461–2,483 GHz. 

Ja z kolei mówię o paśmie. Wiele routerów wspiera drugie pasmo - 5Ghz, gdzie są dużo większe osiągi, ale kosztem zasięgu który jest o wiele gorszy. Istnieje prawdopodobieństwo że Twój telefon połączył się właśnie na 5Ghz i dlatego szybciej spada zasięg. Musiałbyś w ustawieniach routera sprawdzić czy masz włączone 2,4 i 5 GHz i np na chwilę wyłączyć 5Ghz, zostawić 2,4Ghz i wtedy sprawdzić czy coś się zmienia. Jaki to jest router?

PS: Masz rację - w telefonie nic nie zmienisz, bo to router nadaje częstotliwość i telefon po prostu się na niej łączy. Jedyną sytuacją w której masz wpływ na częstotliwość na której się łączysz to sytuacja w której router ma sieci o różnych nazwach dla 2,4Ghz i dla 5Ghz - wtedy w telefonie możesz wybrać konkretną z nich. Często jednak sieci mają taką samą nazwę i teoretycznie to telefon powinien sam wybierać w danym momencie tą, która ma lepszy sygnał.

Edytowane przez maludroid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...