Skocz do zawartości

MIUI 21.6.30


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2171.png

  • Poprawki bezpieczeństwa z czerwca 2021 r. na większości urządzeń
  • 2 nowe filtry w Galerii
  • Poprawki błędów, m.in. wyświetlających się podglądów motywów w głównym menu Galerii
  • Opóźniona aktualizacja dla Mi 9 Pro 5G
  • W tej wersji nadal mogą się zdarzyć pewne problemy dotyczące zachowań niektórych aplikacji w ramach Ciemnego motywu, takie jak np. ciemny tekst na czarnym tle (np. w Facebooku czy Twitterze). To problem po stronie Xiaomi, nie możemy z tym nic zrobić. W niektórych przypadkach (np. Facebook, Twitter, Termux) pomaga wyłączenie ciemnego motywu dla danej aplikacji w ustawieniach systemu i włączenie go w ustawieniach tej aplikacji
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 清新气泡 (pierwszy wynik w Motywach). Czcionka Archivo Narrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji na mi9t pro telefon złapał bootloopa do twrp.. co robić?

Wersja twrp 3.5.2_9-0

Edit: miałem wcześniej wersję stable i tu był problem, wróciłem na nowszą stable ale i tak telefon na nowo musiałem skonfigurować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak:

Ktoś dzwoni - widzę nr -> chcę dodać nr  jako nowy kontakt i.... dodaje, ale nie mogę dodać tylko standardowo do konta xiaomi a nie do konta google .

Nie mogę też dodać tego kontaktu go konkretnej grupy - przy nowym kontakcie nie widzę żadnej grupy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mgreta napisał:

Ktoś dzwoni - widzę nr -> chcę dodać nr  jako nowy kontakt i.... dodaje, ale nie mogę dodać tylko standardowo do konta xiaomi a nie do konta google .

Przy zapisywaniu kontaktu na górze dotknij opcji "Zapisz na Konto Xiaomi" i pojawią się inne opcje.

25 minut temu, mgreta napisał:

Nie mogę też dodać tego kontaktu go konkretnej grupy - przy nowym kontakcie nie widzę żadnej grupy....

Przy zapisywaniu kontaktu wybierz "Nazwa grupy" i pojawią się grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu, lub podpięciu wiadomości na górę ekranu aplikacja przenosi mnie na dół listy wiadomości.
Tak jest od kilku wydań, czy ktoś ma jakiś patent na to?
Redmi K20 pro
Nie ma na to na razie rady. Też to przerabiałem, jedynie usuwanie danej wiadomości a nie konwersacji nie wysyła na koniec listy.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problemy z smsami? Normalnie to jest jakiś dramat. Wiadomości przychodzą pomieszane z jakimiś starymi... Zmiana aplikacji nic nie dała. Zmiana operatora także. Ten problem już chyba trwa ponad rok...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/6/2021 at 10:04 AM, zoltan78 said:

U mnie działają cały czas, nawet dziś płaciłem zbliżeniowo. 

Już "naprawiłem" - winowajcą okazał się zainstalowany Xposed.

 

Ale co ciekawe to to że na tej wersji miui aplikacje Googla nie działają prawidłowo 

Np zawsze używałem apki SMS od Google z włączoną funkcja "funkcje czatu" i zawsze to działało, a od momentu aktualizacji do obecnej wersji apki SMS, kontakty, dialer od Google zaczęły się wykraczać a funkcje czatu mówią: (Funkcje czatu są niedostępne na tym urządzeniu).

 

Ktoś wspominał że nie da się używać ciemnego motywu - u mnie działa dobrze jedyne ale mam do niektórych apek jak np Spotify gdzie po włączeniu ciemnego motywu przyciski multimedialne są białe (wiem można wyłączyć ciemny motyw dla wybranych apek)

I w końcu Xiaomi naprawiło błąd, który mnie niesamowicie WKU***ał - gdy ustawiłem sobie piękna tapetę i odpaliłem ekran blokady zamiast pięknej tapety były śliczne artefakty jakby fotka przeszła przez potrójna kompresję. Teraz tego nie ma i obraz jest jak żyleta - w końcu.

 

Innych błędów nie zauważyłem... Czekam na kolejny build.

 

Tak jeszcze dodam że od dłuższego czasu używam orangefox recovery i zauważyłem że od tego momentu po każdej aktualizacji miui nie pojawiają się u mnie takie błędy jak po flashowaniu przez twrp. Nie jestem w stanie ocenić czy to zasługa zespołu do optymalizacji miui czy recovery ale różnica jest - polecam spróbować

 

Mi 9T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...