Skocz do zawartości

Jakie szkło i case do redmi note?


3sixty5days

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, niedawno przyszedł do mnie mój redmi note. Nadszedł czas, aby go trochę usprawnić. Przymierzam się do kupna właśnie case i szkła na wyświetlacz. Stąd moje pytania:

[1] Jakie szkło wybrać? Na allegro jest pełno noname oraz marki takie jak Nillkin, Mocolo czy Megara. Może ktoś miał jakieś porównanie i jest w stanie napisać czym sie różnią i które opłaca się wziąć, bo z opisu mocolo i nillkin wydają się być takimi samymi produktami. 

 

[2] Jaki case wziąć? Możecie jakiś polecić? Osobiście znalazłem coś takiego http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-Case-Ipaky-Brand-PC-Frame-Silicone-back-cover-cellphone-case-for-Xiaomi-Redmi/32318875311.html, może ktoś, ma i mógłby coś napisać na ten temat? 

[3] Gdybyś ktoś miał jakieś szkło na sprzedaż to z chęcią bym kupił, to samo dotyczy się case :).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note? W sensie Xiaomi Redmi Note 4g LTE?

Marvinka ma matową folię 3mk, o dokładnie taką:

 

http://allegro.pl/matowa-folia-3mk-matte-na-xiaomi-redmi-note-4g-i5330627140.html

  • łatwa w montażu
  • zero bąbelków
  • lepiej widać na zewnątrz
  • ślady paluchów są, ale łatwe do wytarcia
  • Marvinka zarysowała paznokciem folię podczas montażu, ale to gdzieś znikło - magia!
  • trochę większy opór przy dotyku - wpływa to na gesty typu pisanie na klawiaturze w rodzaju Swype

Etui z kolei takie:

 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-etui-nillkin-frosted-shield-fol-i5294679317.html

 

  • chropowate, nie ślizga się tak łatwo
  • eleganckie, kosmicznie wyglądające :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Redmi Note? W sensie Xiaomi Redmi Note 4g LTE?

Marvinka ma matową folię 3mk, o dokładnie taką:

 

To jest folia jak kazda inna na aukcjach, tylko znacznie droższa. Kupilem ten "najmocniejszy" wariant i po 2 dniach welurowe wkładki w samochodzie pokonały to "pseudorozwiazanie". Teraz mam pare sztuk po 8PLN. Na razie jedna wymieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest folia jak kazda inna na aukcjach, tylko znacznie droższa. Kupilem ten "najmocniejszy" wariant i po 2 dniach welurowe wkładki w samochodzie pokonały to "pseudorozwiazanie". Teraz mam pare sztuk po 8PLN. Na razie jedna wymieniona.

 

A gdzie tam. Marvinka ma/miała kilka folii 3mk na różnych fonach i matowa jest zdecydowanie odmienna zarówno w wyglądzie, jak i użytkowaniu. Co do "najmocniejszej" to Marvinkowy Samung S3 jest bodajże od 3 lat obdarzony bodajże "rockiem" i jakoś problemów ni ma nic się nie zdziera, nic nie odrywa. Tak więc tego... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc tego... :cool:

U mnie flexible Glass (czyli folia z nazwą szklaną) oraz Shine nie spisały się - szlif po jednym dniu użytkowania i to porysowane kluczem (kartą do pokoju w hotelu - o zgrozo). Mam więc najtańsze teraz i jestem zadowolony, a to najważniejsze ....tak więc, ten tego ....;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie flexible Glass (czyli folia z nazwą szklaną) oraz Shine nie spisały się - szlif po jednym dniu użytkowania i to porysowane kluczem (kartą do pokoju w hotelu - o zgrozo). Mam więc najtańsze teraz i jestem zadowolony, a to najważniejsze ....tak więc, ten tego .... :wink:

 

No to u ciebie się nie sprawdziły inne, a i to nie wiadomo dlaczego - może partię miałeś kijową, może robisz coś nieprawidłowo, może narażasz na nadmierny stres, a może te akurat są zwyczajnie do d*py. Tak czy owak, nie jest to żadna podstawa do komentowania jakości i funkcjonalności tych modeli, z których nie korzystałeś. Tak więc ten tego, teges... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u ciebie się nie sprawdziły inne, a i to nie wiadomo dlaczego - może partię miałeś kijową, może robisz coś nieprawidłowo, może narażasz na nadmierny stres, a może te akurat są zwyczajnie do d*py. Tak czy owak, nie jest to żadna podstawa do komentowania jakości i funkcjonalności tych modeli, z których nie korzystałeś. Tak więc ten tego, teges... :P

Przyznaje się, nie mowie do niego przed snem miłych słówek. Nie tule go, nie śpiewam mu do snu. Sprawdziłem 2 rożne modele jednego producenta. jest to wiec statystycznie cud, ze akurat Twój działa. Ale w tym kraju to normalne, wiec po co wysilać się. teraz juz wiem, ze ten model jest superowy, a pozostałe dla naiwniaków jak ja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Sprawdziłem 2 rożne modele jednego producenta. jest to wiec statystycznie cud, ze akurat Twój działa.

 

Nie "Twój", a "Twoje". Marvinka mówiła wyraźnie, że użytkowała kilka różnych rodzajów folii od 3mk, na różnych fonkach i to przez lata.

 

P.S.

"2 egzemplarze wystarczają mi do wyrobienia opinii o wszystkich innych modelach, wariantach i egzemplarzach".

 

No cóż. Marvinka nie wie u kogo pan studiowałeś statystykę i nie będzie wnioskowała odnośnie tego jak ją zaliczałeś, ale pan od logiki to chyba cały semestr był nieobecny i oceny wystawił in absentia albo pod wpływem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "Twój", a "Twoje". Marvinka mówiła wyraźnie, że użytkowała kilka różnych rodzajów folii od 3mk, na różnych fonkach i to przez lata.

 

P.S.

"2 egzemplarze wystarczają mi do wyrobienia opinii o wszystkich innych modelach, wariantach i egzemplarzach".

 

No cóż. Marvinka nie wie u kogo pan studiowałeś statystykę i nie będzie wnioskowała odnośnie tego jak ją zaliczałeś, ale pan od logiki to chyba cały semestr był nieobecny i oceny wystawił in absentia albo pod wpływem. :P

w skrócie TWÓJ model folii, a nie TWOJE egzemplarze (cięte z tego samego rodzaju materiału) .

Własnie na podstawie 2 różnych modeli wyraziłem swoją opinię. Nie będę kupował ponad 1000 egzemplarzy, żeby mieć wiarygodność na poziomie poad 90%

Jeśli zaś chodzi o statystkę  i resztę pieniacta OT,  gwarantuję Ci, że na moich studiach przedmiot ten to faktycznie był pikuś w porównaniu do innych zagadnień z zakresu matematyki.

Edytowane przez acy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w skrócie TWÓJ model folii, a nie TWOJE egzemplarze (cięte z tego samego rodzaju materiału) .

Własnie na podstawie 2 różnych modeli wyraziłem swoją opinię. Nie będę kupował ponad 1000 egzemplarzy, żeby mieć wiarygodność na poziomie poad 90%

Jeśli zaś chodzi o statystkę  i resztę pieniacta OT,  gwarantuję Ci, że na moich studiach przedmiot ten to faktycznie był pikuś w porównaniu do innych zagadnień z zakresu matematyki.

Dokładnie. Opiniujesz Marvinkowy model, którego w dłoniach nie miałeś, na telefon nie nakleiłeś i nie użytkowałeś, a oceniłeś na podstawie swoich przejść z zupełnie innymi modelami. Czyli w uproszczeniu "no ja tego w życiu nie widziałem, ale się wypowiem, ekspertyza, fak je!". No gratulacje dla takiego rozumowania. :mrgreen:

 

...z okazji ukończenia studiów gratulacje się nie należą, skoro wykładowcy akceptowali taki poziom zrozumienia jako wystarczający do uzyskania przepuszczającej noty. :mrgreen:

Edytowane przez Marvinka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea Culpa: Kupione miałem ROCK (gdzie uległem opisowi najbardziej wytrzymała, czy coś podobnego) i FlexibleGlass,  a nie shine. <-- to gwoli wyjaśnienia

Powyższą wypowiedzą zostałem namówiony do zakupu kolejnej folii. Opinię wyrażę na podstawie TEGO konkretnego modelu, gdyż inne nie są warte kwoty, jaką chce za nie firma wycinająca, ale jak pisałem wyżej i ślepiej kurze trafi się ziarno, więc może akurat MATTE .... Czy  produkt z tej samej grupy (ROCK) różni się od MATTE wiele?

Rano wizyta w sklepie i będę miał pewność.

 

PS: Chwalić tak, mieć inne zdanie - nie. Prymitywne i naturalne. Współczuję.

Nie studiowałem w systemie bolońskim, więc nie było "przepuszczającej noty".

Edytowane przez acy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note? W sensie Xiaomi Redmi Note 4g LTE?

Marvinka ma matową folię 3mk, o dokładnie taką:

http://allegro.pl/matowa-folia-3mk-matte-na-xiaomi-redmi-note-4g-i5330627140.html

  • łatwa w montażu
  • zero bąbelków
  • lepiej widać na zewnątrz
  • ślady paluchów są, ale łatwe do wytarcia
  • Marvinka zarysowała paznokciem folię podczas montażu, ale to gdzieś znikło - magia!
  • trochę większy opór przy dotyku - wpływa to na gesty typu pisanie na klawiaturze w rodzaju Swype
Etui z kolei takie:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-etui-nillkin-frosted-shield-fol-i5294679317.html

  • chropowate, nie ślizga się tak łatwo
  • eleganckie, kosmicznie wyglądające :cool:

Ja polecam szkło, nie folię. Szkło uratowało mi ten telefon przed pęknięcie po upadku na chodnik.

Etui mam właśnie takie, niestety po trzech czy czterech wyjęciach telefonu w celu odłączenia baterii pękło w okolicach górnego rogu.

Wysyłane z mojego HM NOTE 1W za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Chwalić tak, mieć inne zdanie - nie. Prymitywne i naturalne. Współczuję.

 

Czyli wojna. Nie ma problemu. Marvinka i kłócić się potrafi i lubi. :mrgreen:

 

Postrzegasz się jako ofiarę fanboizmu, zamiast rozpoznać się - co jest bliższe prawdzie - jako kiepskiego dyskutanta posługującego się wyrażeniami, o których ma mgliste pojęcie, forsującego własną, subiektywną opinię jako bardziej prawidłową niż oponent (czyli Marvinka), mimo brak dostatecznego doświadczenia po temu.

 

Punkty bonusowe za uparte trwanie przy swoim mimo wytknięcia błędu i dania pola do rozsądnego wyjścia z konfliktu, oraz słabiuchne próby ujścia z twarzą poprzez (nieudane) odwracanie uwagi od meritum, którym nie jest wyższość czarnego nad białym, tylko próba dyskredytacji propozycji mimo braku odpowiedniego doświadczenia. W skrócie: hateryzm, trolling. :cool:

 

Brawo.

 

Marvinka współczuje wykładowcy od psychologii społecznej, który zapomniał przerobić tematykę błędów poznawczych. Lub też, co bardziej prawdopodobne, zwyczajnie olał waszą grupę i zezwolił na zaliczenie poprzez przygotowanie mu prezentacji pod wykład, którego udzielał na bardziej prestiżowej uczelni. Edukacja w roku Pańskim 2015 w pełnej krasie. :lol:

 

Ja polecam szkło, nie folię. Szkło uratowało mi ten telefon przed pęknięcie po upadku na chodnik.

 

Marvinka się zastanawiała przez moment nad pancerną obudową LOVE MEI, ale jak pomierzyła wszystkie milimetry jakie by telefonkowi spuchły na bokach, to by wyszło, że by po mieście chodziła z realną cegłą. ;)

 

LOVE-MEI-For-XIAOMI-Redmi-note-cover-Ori

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIeźle pojechałaś, tylko ten hateryzm nie wiem po co tam wsadziłaś ? Szybciej heteryzm ale może się mylę :)

 

E, chodziło o zjawisko odwrotności "fanboizmu", czyli po prostu "hejtowania", no bo jak nazwać sytuacje, gdzie ktoś wpada, z przeproszeniem g... wie, a objeżdża?  :P 

 

Tak przy okazji:

Heteryzm ma swoją własną definicję mającą sporo wspólnego z bardzo popularną ostatnio "poliamorią" i zdecydowanie nie pasowałby do tej dyskusji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://m.aliexpress.com/item/32299990400.html

Do swojego redmi note wcdma używałem tego armor case'a. Bardzo dobrze chroni telefon przed upadkiem i nie zmienia tak drastycznie jego rozmiarów. Chociaż telefon sam w sobie jest spory wiec trzymając go na przykład w kieszeni jeansów i tak trzeba liczyć się z tym ze po jakimś czasie będę one w tym miejscu wytarte. Obudowa bardzo dobrze przylega do telefonu, chyba jedynym minusem staje się tylko rozmiar przycisków. Bardzo łatwo o przypadkowe odblokowanie ekranu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa - klapka do mojego Note http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5253755514, a na.przód http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5091229994, zdarzyło się już że telefon wypadł mi na kafelki - ekran cały a szkło jak było całe tak jest ;)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mayday79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa - klapka do mojego Note http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5253755514, a na.przód http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5091229994, zdarzyło się już że telefon wypadł mi na kafelki - ekran cały a szkło jak było całe tak jest ;)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Możesz powiedzieć, coś więcej o tym szkle? Pasuje do telefonu czy jest za małe, niedostosowane w jakiś sposób? Palce zostają czy jak producent podaje nie ma śladu? Faktycznie jest tak transparetne, że nie widać różnicy w użytkowaniu? Jak w dotku polepszył się, stawia jakiś opór, czy bez różnicy dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło oceniam na bardzo dobrze dopasowane, jest lekko zaokrąglone w rogach. Ślady po dotyku prawie nie zostają - w porównaniu do ekranu bez szkła to trzeba by nie dotykać telefonu żeby był porównywalny efekt:-) Jeśli zaś chodzi o "poślizg" palca po ekranie to na pewno nie jest gorzej, uważam że jest tak samo jak nie lepiej..;)

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam szkło Nillkin i strasznie sie palcuje, poza tym w słoneczny dzień ledwo co widać i trzeba maks jasnosc włączyć. Zakupiłem teraz folię matową i będę testował czy będzie działałać dotyk w połączeniu folia naklejona na szkle :D Wtedy byłoby i bezpiecznie, i komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam,

Pilnie muszę kupić szkło ochronne do starego Redmi Note (MTK, 3G). Może ktoś polecić konkretną aukcję czy link do sklepu (w Polsce, chodzi o czas)? Szukam i szukam, ale to jest problem, bo jakbym nie wpisywał, to pokazuje setki ofert do Redmi Note 3, Redmi Note 2, ale nie jednej do tego staruszka...

Dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panie i Panowie, zweryfikujcie proszę: Czy do Redmi Note 3 Pro (ten na Snap 650) jest skorupa Love Mei?
Bo nie wiem, czy nie ma, czy ja nie potrafię znaleźć :shock:  Znalazłem do Mi5 i MiMax, ale do Note ..... pupa.
Z góry dzięki za pomoc.

PS:
Jeżeli faktycznie nie ma tych skorup na RN3P to czy ktoś zna podobne? Chodzi mi o naprawdę pancer, jak te LoveMei, a nie jak te ogólnodostępne, nazywane pancernymi, plasticzane badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...