Skocz do zawartości

Xiaomi MiBand - test opaski dla aktywnych |Majster Pirzu|


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zakupem widziałem w tej opasce,lub chciałem zobaczyć fajne zastosowania,lecz nie wygląda to tak funkcjonalnie jak myślałem.Trzeba się z nią namęczyć,aby coś działało jak trzeba :) wczoraj kładąc się spać z opaską rzecz jasna :) ustawiłem w miFit alarm.Po przebudzeniu okazało się,że opaska rozłączyła się 3h przed alarmem po czym już się nie włączyła choć telefon znajdował się 30cm dalej.Co więcej opaska wskazuje na to,że lunatykowałem bo niby jak przeszedłem przez noc 14 kroków?Nie nie wstawałem do WC :) apropos kroków,dystansu.Czy ktoś sprawdzał jej dokładność?Zapewne wartości dalekie o rzeczywistych.Jeszcze na temat powiadomienia-ja ustawiłem 10 mrugnięć w danym kolorze dla kontaktów-póki co opaska 10 razy mruga jedną niebieską diodą z wibracjami po czym 10 razy bez wibracji w ustawionym wcześniej kolorze :) taka choinka :)

 

Gest:https://www.youtube.com/watch?v=7kafNudEFVM

Działa!Ja to robię po prostu szybciej,ale czemu to w ogóle służy?Jeszcze nie wiem ? :)

 

Opaska znowu się rozłączyła:/ dlaczego ona mi to robi? :) w autostarcie mitools dodany przecie :)

 

 

ech....jak to ustawić aby,opaska przy połączeniu przychodzącym wibrowała w czasie kiedy mruga dioda w kolorze jakim ustawiłem?

u mnie wygląda to tak: ustawiłem 3 wibracje w kolorze czerwonym.Test-opaska wibruje 3 razy ale z jedną diodą w kolorze niebieskim i bez wibracji w kolorze czerwonym...

Przeciez te opaske masz na rece, jak machasz w nocy to sie dziwisz, ze kilka krokow naliczylo? Ja wczoraj z nia biegalem, w dystansie 5km pomylila sie o jakies 100 - 200m. Ja tam nie potrzebuje jakichs szczegolowych danych typu jaka mialem predkosc na jakim odcinku, bo nie jestem wyczynowcem. Do rekreacyjnego biegania sprawdza sie znakomicie, bo nie musze dzwigac note'a. Inteligentne budzenie dziala b. dobrze, bo wibracje nie wkurzaja tak jak halas. Ja tam jestem zadowolony ogolnie choc jest kilka wad (albo ja nie umiem tego ustawic)

1. Mam ustawione powiadomienia z aplikacji kontakty i dialer w jakims kolorze, a o polaczeniach mnie informuje w innym.

2. Da rade zrobic tak, zeby opaska informowala mnie jak ktos do mnie dzwoni (w trakcie sygnalu dzwiekowego, a nie po nim, kiedy juz jest polaczenie nieodebrane)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macham rękami w nocy.Pajacyki robię jak śpię :) Zresztą mniejsza z krokami.Dlaczego się rozłącza 30cm od telefonu?Jest następny problem:Opaska przestała odblokowywać LS.Sparowałem ją od początku lecz...bez rezultatu!

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak macham rękami w nocy.Pajacyki robię jak śpię :) Zresztą mniejsza z krokami.Dlaczego się rozłącza 30cm od telefonu?Jest następny problem:Opaska przestała odblokowywać LS.Sparowałem ją od początku lecz...bez rezultatu!

Kurcze, nawet jak sie z boku na bok przekrecasz czy delikatnie poruszasz reka to przez noc te kilka "krokow" sie uzbiera. Musialbys miec przyklejona w 1 miejscu reke, zeby nie zliczylo. AKurat to nie jest zaden blad opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem:działają jak chcą,zasięg tragiczny,dokładność podobna!Sumując - o d... potłuc te opaski!!!Nie dziwię się teraz,że to takie tanie!

A może trafiła Ci się wadliwa? To też weź pod uwagę. Na forum na pewno mamy ludzi, którzy mają ją ponad pół roku i nie zgłaszali problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem dla pewności...zasięg 5m ( bez przeszkód ) dokładność mierzonych kroków +- 15 kroków na 100,powiadomienia hmm różnie to bywa-sądzę,że nie posiadam wadliwej opaski a 90% użytkowników tak ma.Po prostu produkt ten jest ot taki byle jaki!

 

To jest urządzenie, nie siedzi w tym mały ludzik, który przez okienko obserwuje co robisz! Jak schodzisz energicznie po schodach to czujnik dostaje obciążeń jak podczas biegania i liczy Ci kilka kroków biegiem, mimo, że nie biegałeś. Jak zmywasz naczynia to też wzbudzasz czujnik. Skąd on ma wiedzieć co Ty robisz kiedy ruchy są podobne? Tak samo ze spaniem - jeśli się kręciłeś w nocy to opaska uznała, że wstawałeś i nabiła kilka kroków.

 

W przypadku takiego urządzenia to jest zawsze oszacowanie. Opaska nie poda Ci super dokładnie ilości kroków (i innych aktywności), bo: 1) nie potrafi odróżnić podobnych ruchów ciała/rąk, 2) po co ma to podawać z super dokładnością? ;-) Z powiadomień nie korzystam, więc się nie wypowiem, ale alarmy działają. I nie wymagają podłączenia do telefonu, bo MiFit zapisuje alarm w opasce. Jak na gadżet za 50zł to wystarczy. Jak marudzisz to kup sobie Vivofit za 300zł i potestuj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz jedynie o dokładności w krokach choć ja wymieniłem nie tylko to!Racja?Co z zasięgiem i "łatwością" ustawiania powiadomień?Xiaomi wypuściło opaskę,ale bez z pełni funkcjonalnej aplikacji!?Gdzie jest sens?Muszą to robić osoby trzecie jak koleżka z Czech.Dalej sądzisz,że wszystko jest w porządku tylko dlatego,że kupiłeś opaskę i "przełykasz" fakt,że nie jest taka jak większość zakładała.że będzie?Widzę,że krytykowanie na tym forum produktów xiaomi jest zabronione bo jeśli już do tego dochodzi  to zazwyczaj spotykam się tutaj z negatywnym nastawieniem typu"dlaczego narzekasz?Działa jak powinno,albo czepiasz się,ten produkt jest super i super działa"MOJE ZDANIE-tak ta opaska nie powinna kosztować więcej niż 50zł.

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg zależy czego, opaskę widziało czasem nawet z 10 m (powiadomienia od starego MiFit). Odblokowanie tylko z bliskiej odległości (inaczej nie ma sensu).

Powiadomień nie było oficjalnie poza połączeniami, teraz połączenia nie działą. Są różne nieoficjalne mody, największy zasięg miał zmodowany MiFit, MiBand Tools ma mniejszy. Kwestia apki i sposobu w jaki komunikuje się z opaską, a nie opaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominasz jedynie o dokładności w krokach choć ja wymieniłem nie tylko to!Racja?Co z zasięgiem i "łatwością" ustawiania powiadomień?Xiaomi wypuściło opaskę,ale bez z pełni funkcjonalnej aplikacji!?Gdzie jest sens?Muszą to robić osoby trzecie jak koleżka z Czech.Dalej sądzisz,że wszystko jest w porządku tylko dlatego,że kupiłeś opaskę i "przełykasz" fakt,że nie jest taka jak większość zakładała.że będzie?Widzę,że krytykowanie na tym forum produktów xiaomi jest zabronione bo jeśli już do tego dochodzi  to zazwyczaj spotykam się tutaj z negatywnym nastawieniem typu"dlaczego narzekasz?Działa jak powinno,albo czepiasz się,ten produkt jest super i super działa"MOJE ZDANIE-tak ta opaska nie powinna kosztować więcej niż 50zł.

 

Twój przypadek jest jednak w mniejszości. Ja nie narzekam, bo nie mam takich problemów, odpisujący Ci Numb także. To jest podobnie jak z updatem MIUI, niektórym działa gorzej, ale generalnie u większości jest ok. Tak samo z Twoją opaską, może masz wadliwą, nie wiem. Ale nie możesz generalizować, że skoro Ty masz takie problemy to wszyscy mają i siedzą cicho. Krytyka? Jak najbardziej, ale uzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg zależy czego, opaskę widziało czasem nawet z 10 m (powiadomienia od starego MiFit). Odblokowanie tylko z bliskiej odległości (inaczej nie ma sensu).

Powiadomień nie było oficjalnie poza połączeniami, teraz połączenia nie działą. Są różne nieoficjalne mody, największy zasięg miał zmodowany MiFit, MiBand Tools ma mniejszy. Kwestia apki i sposobu w jaki komunikuje się z opaską, a nie opaski.

Używam MI band tools.Zasięg maks.5m ( bez przeszkód ) nie rozumiem,dlaczego w app po ustawieniu powiadomień dla wszystkich kontaktów jednakowo np.5 mrugnięć w danym kolorze z 5 wibracjami opaska wpierw wykonuje 5 wibracji z pojedynczą niebieską diodą po czym bez wibracji pokazuje 5 mrugnięć w ustawionym kolorze?Nie można za pomocą JAKIEJŚ :) aplikacji ustawić tak aby opaska informowała od razu 5 wibracjami w ustawionym kolorze i to wszystko?Może coś źle ustawiłem?To bez sensu przecież,że kiedy ustawię 5 wibracji to patrząc na opaskę wpierw muszę poczekać aż przestanie mrugać niebieska dioda aby dowiedzieć się po tym czasie jaki rodzaj powiadomienia opaska do mnie wysyła?Tylko nie piszcie abym ustawił sobie jedną wibrację to będzie szybciej bo mi ręce opadną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole sobie ponowic moje pytania - problemiki

1. Mam ustawione powiadomienia z aplikacji kontakty i dialer w jakims kolorze, a o polaczeniach mnie informuje w innym.

2. Da rade zrobic tak, zeby opaska informowala mnie jak ktos do mnie dzwoni (w trakcie sygnalu dzwiekowego, a nie po nim, kiedy juz jest polaczenie nieodebrane)?

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakieś herezje o gadzecie za kilkadziesiąt złotych.

Opaska z iPhone 6 działa mi 2 miesiące bez problemów.

Wibruje jak ktoś dzwoni, budzi mniej więcej o zadanej godzinie i zlicza kroki informując o osiągniętym zadaniu dziennym.

Jako wisienka weryfikuje fazy snu.

Rzekłem.

Ps.

Tankuje co miesiąc akumulatorek i włażę pod prysznic.

Edytowane przez kanapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z odblokowaniem pojawily sie po ostatniej aktualizacjj, o diodach sie nie wypowiadam bo nie zwracam na nie uwagi. Sa moze niedociagniecia ale ja jestem zadowolony.

Btw. nie wieze ze opaski za kilkaset zlotych dzialaja bezblednie i nie denerwuja nikogo od czasu do czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z odblokowaniem pojawily sie po ostatniej aktualizacjj, o diodach sie nie wypowiadam bo nie zwracam na nie uwagi. Sa moze niedociagniecia ale ja jestem zadowolony.

Btw. nie wieze ze opaski za kilkaset zlotych dzialaja bezblednie i nie denerwuja nikogo od czasu do czasu ;)

 

Denerwują, wieRZ mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały OffTopic:

Ja dziś ustawiłem dodatkowy wcześniejszy alarm (jednorazowy alarm) mają już jeden ustawiony na dni robocze. Pierwszy zadziałał, poszedłem biegać. Podczas biegania opaska zaczęła wibrować, sądziłem że osiągnąłem ustalony cel ilości kroków ale nie - to następny alarm dzwonił. Może tak to powinno działać ale wg mnie drugi alarm nie powinien się włączyć nawet z tego powodu że od godziny byłem w ruchu.
Takie tam gorzkie żale nad opaską za kilkadziesiąt złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, po prostu budzi do pół godziny przed jeśli wykryje płytki sen lub jego brak. Nie jest to też coś, co jest bugiem lub mogłoby przeszkadzać, bo wystarczy puknąć opaskę i koniec.

Spoko, nie szukam bugów po prostu zastanawiam się nad logiką samego procesu.

Jak oceniacie jej dokładność w liczeniu kroków ? Sądząc po wynikach z GPS to trochę zaniża ilość kroków / dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze mifit sie wykrzacza po kliknieciu w historie biegania to normalka? sprobowalem dzisiaj pobiec biorac ze soba telefon, zeby miec dokladniejsze dane i trase i wszystko sie elegancko zmierzylo, ale jak wchodze w historie to d*pa zbita

podbijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie śledzenia snu - jak sobie opaska daje radę kiedy śpimy obok dziewczyny? Jej wiercenie się w nocy będzie zaburzało moje odczyty czy nie? Ma ktoś podobną sytuację i może się wypowiedzieć?

Edytowane przez MacKnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...