Skocz do zawartości

Xiaomi MiBand - test opaski dla aktywnych |Majster Pirzu|


Pirzu

Rekomendowane odpowiedzi

Opaska raczej sama nie wie, czy jest w zasięgu, bo ona nie szuka urządzeń Bluetooth. To telefon wyszukuje ją. Skoro jest poza zasięgiem to telefon nie może znaleźć, a opaska nie szuka bo nie miałoby to sensu, bateria schodziłaby bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska raczej sama nie wie, czy jest w zasięgu, bo ona nie szuka urządzeń Bluetooth. To telefon wyszukuje ją. Skoro jest poza zasięgiem to telefon nie może znaleźć, a opaska nie szuka bo nie miałoby to sensu, bateria schodziłaby bardzo szybko.

Nie wiem dlaczego nie miałoby to nie mieć sensu?Na tej zasadzie pracuje np.Cogito i jakoś zastosowanie ta funkcja ma a tym bardziej sens :) przy okazji czy ktoś zna odp.na moje wcześniejsze pytanie?

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie miałoby to nie mieć sensu?Na tej zasadzie pracuje np.Cogito i jakoś zastosowanie ta funkcja ma a tym bardziej sens :) przy okazji czy ktoś zna odp.na moje wcześniejsze pytanie?

Dlatego, że musiałaby sprawdzać to 24/7, a to jest energia. Bateria w MiBandzie to tylko kilkanaście mAh, więc pewnie służyłaby niecały tydzień. Szkoda baterii dla jednego niezbyt istotnego powiadomienia.

Odpowiedź brzmi: zawsze na początku jest jedna niebieska kropka, a następnie 3 w Twoim kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że musiałaby sprawdzać to 24/7, a to jest energia. Bateria w MiBandzie to tylko kilkanaście mAh, więc pewnie służyłaby niecały tydzień. Szkoda baterii dla jednego niezbyt istotnego powiadomienia.

...

 

Mam vidonn x6 z aktywną funkcją anty-lost i aktywnymi powiadomieniami od aplikacji, ma też wyświetlacz oled, automatyczne podświetlanie i po 2 tygodniach nadal 25% baterii, także bym nie dramatyzował z tym czasem pracy, bo baterię mają podobną (vidonn ma 45 mA a miband zdaje się 40 mA). Po coś to BT4.0 LE wymyślono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnej  http://www.vidonn.com/en/download.html  - ma nawet polski język ale to tłumaczenie wymagałoby poprawy.

Uważaj na wodoszczelność, mi po dłuższej kąpieli w wannie lekko zaparował wyświetlacz, nic złego się nie stało, wysechł sam ale teraz uważam by bez powodu dłużej opaski nie moczyć.

Mycie rąk w opasce czy deszcz nie powodują takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam opaske

i teraz pytanie - jak chce isc pobiegac, zeby mi zliczylo trase musze brac telefon ze soba czy potem opaska mi wszystko zsynchronizuje z mifit? a jak nie z mifit to czy z endomondo? jak opaskiuzywac, zeby staty biegania mi zliczalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam opaske

i teraz pytanie - jak chce isc pobiegac, zeby mi zliczylo trase musze brac telefon ze soba czy potem opaska mi wszystko zsynchronizuje z mifit? a jak nie z mifit to czy z endomondo? jak opaskiuzywac, zeby staty biegania mi zliczalo?

Bez telefonu, MiFit, normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez telefonu, MiFit, normalnie.

ale przed wyjsciem w telefonie musze wejsc w zakladke bieganie i wystartowac liczenie? czy sama apka sobie potem da rade?

 

btw gest patrzenia na zegarek sie komus udal kiedys? jak tak to jakies rady jak ulozyc reke? bo mi sie nie udalo ani razu

 

edit

mam problem z miband tools, ustawiony mam na powtarzanie migania co kilka sekund poki nie zobacze powiadomienia, ale uparcie opaska informuje tylko raz, ktos wie w czym problem?

Edytowane przez mat01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaska wszystko liczy sama, jedyne co można ustawiać to alarmy.

Gest: ręka swobodnie w górę, w końcowej fazie zginasz i zatrzymujesz w pozycji lekko poniżej oczu, diodami w Twoją stronę.

moze te opcje gdzies trzeba wlaczyc? nie moge natrafic jakos...

a moglbys pomoc z miband toolsem? dlaczego mi nie powtarza migania jak mam powtarzanie wlaczone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba włączać, jak piszę: ustawiać możesz co najwyżej alarmy, no i kolor diody powiadomień.

Pytanie o MiBand Tools nie do mnie, tylko do twórcy aplikacji, choć sprawdź, czy masz apkę w autostarcie w Panel Sterowania -> Uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem widziałem w tej opasce,lub chciałem zobaczyć fajne zastosowania,lecz nie wygląda to tak funkcjonalnie jak myślałem.Trzeba się z nią namęczyć,aby coś działało jak trzeba :) wczoraj kładąc się spać z opaską rzecz jasna :) ustawiłem w miFit alarm.Po przebudzeniu okazało się,że opaska rozłączyła się 3h przed alarmem po czym już się nie włączyła choć telefon znajdował się 30cm dalej.Co więcej opaska wskazuje na to,że lunatykowałem bo niby jak przeszedłem przez noc 14 kroków?Nie nie wstawałem do WC :) apropos kroków,dystansu.Czy ktoś sprawdzał jej dokładność?Zapewne wartości dalekie o rzeczywistych.Jeszcze na temat powiadomienia-ja ustawiłem 10 mrugnięć w danym kolorze dla kontaktów-póki co opaska 10 razy mruga jedną niebieską diodą z wibracjami po czym 10 razy bez wibracji w ustawionym wcześniej kolorze :) taka choinka :)

 

Gest:https://www.youtube.com/watch?v=7kafNudEFVM

Działa!Ja to robię po prostu szybciej,ale czemu to w ogóle służy?Jeszcze nie wiem ? :)

 

Opaska znowu się rozłączyła:/ dlaczego ona mi to robi? :) w autostarcie mitools dodany przecie :)

 

 

ech....jak to ustawić aby,opaska przy połączeniu przychodzącym wibrowała w czasie kiedy mruga dioda w kolorze jakim ustawiłem?

u mnie wygląda to tak: ustawiłem 3 wibracje w kolorze czerwonym.Test-opaska wibruje 3 razy ale z jedną diodą w kolorze niebieskim i bez wibracji w kolorze czerwonym...

Edytowane przez tomasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...