Skocz do zawartości

Brak możliwości nadania uprawnień specjalnych aplikacjom


zylka93

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry całej Grupie! 

Od tygodnia jestem posiadaczem MI 11 Lite 5g z nakładka MIUI Global 12.0.3

Telefon mi odpowiada praktycznie pod każdym kątem jednak jest jedno duże "ale"

Pierwszy raz problem zauważyłem podczas wysyłanie maila w którym chciałem załączyć plik pdf. Mimo tego że podczas pisania maila mam dostęp do podglądu wszystkich plików to po wybraniu jakiegokolwiek, nie ładuje się on do wiadomości. Problem dotyczy nie tylko pdf ale też np zdjęć. 

Zauważyłem to również w aplikacji allegro podczas próby sprzedaży. Nie mogę załadować zdjęć do aukcji.

Kroki jakie podjąłem to znalezienie w ustawieniach uprawnień jakie są przypisane danym aplikacjom. W poprzednim telefonie czyli Samsungu było uprawnienie po prostu do pamięci a tu jest rozgraniczenie na uprawnienia do wszystkich plików i uprawnienie do plików multimedialnych. W przypadku aplikacji gmail i allegro oraz innych nie mogę zmienić uprawnień na "do wszystkich plików" 

Podczas pisania tego tematu okazało się że przeglądarka też nie ma takich uprawnień i nie mogę załączyć zrzutu ekranu z ustawieniami

Czy jest jakaś rada jak to naprawić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc

Edytowane przez zylka93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zylka93 zmienił(a) tytuł na Brak możliwości nadania uprawnień specjalnych aplikacjom
2 godziny temu, FromWP napisał:

Masz pierwszą wersję starego romu. Zmień region na Szwajcarie to może znajdzie aktualizacje. Był już 12.08 i 12.5.1

Zmieniłem i niestety brak aktualizacji. Czy jeszcze w jakimś kraju jest bardziej spodziewana niż w naszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Może masz tel z Orange i niestety brandowany rom (albo innego operaora z brandem, dlatego brak aktualizacji).Jakie literki w nazwie Miui?

Dokładnie, telefon jest z Orange. Co by było najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji? Oddawać tel na gwarancję? Czy może czekać na coś co może się nie wydarzyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zylka93 napisał:

Dokładnie, telefon jest z Orange.

Jak brandowany (nie podałeś pełnej nazwy wersji Miui) to na aktualizacje możesz długo czekać. Serwis wersji romu z brandowanego na ogólny nie zmieni. Jak potraktują taką reklamację nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

Jak brandowany (nie podałeś pełnej nazwy wersji Miui) to na aktualizacje możesz długo czekać. Serwis wersji romu z brandowanego na ogólny nie zmieni. Jak potraktują taką reklamację nie wiem.

Literki w nazwie to RKIEUOR 

Też niestety nie wiem jak to potraktują, ale dla mnie jest to funkcjonalność niezbędna do codziennej pracy.

Szkoda trochę że jest to tak niedopracowane, choć problem sam w sobie pewnie dość błahy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zylka93 napisał:

Literki w nazwie to RKIEUOR 

Niestety OR to brand Orange. Zawsze można odblokować bootloader i wgrać globala EEA. Bez sensu to brandowanie, nic dobrego z tego nie wynika. Dla operatora (tu sprzedawcy) też niepotrzebne problemy. Reklamuj, albo sam zmień rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, FromWP napisał:

Niestety OR to brand Orange. Zawsze można odblokować bootloader i wgrać globala EEA. Bez sensu to brandowanie, nic dobrego z tego nie wynika. Dla operatora (tu sprzedawcy) też niepotrzebne problemy. Reklamuj, albo sam zmień rom.

A wiesz może jak się ma zmiana roku do gwarancji? Bo jeśli stracę do niej prawo to chyba odpuszczę, skoro już na starcie są jakieś problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 27.06.2021 o 10:40, zylka93 napisał:

Dzień dobry całej Grupie! 

Od tygodnia jestem posiadaczem MI 11 Lite 5g z nakładka MIUI Global 12.0.3

Telefon mi odpowiada praktycznie pod każdym kątem jednak jest jedno duże "ale"

Pierwszy raz problem zauważyłem podczas wysyłanie maila w którym chciałem załączyć plik pdf. Mimo tego że podczas pisania maila mam dostęp do podglądu wszystkich plików to po wybraniu jakiegokolwiek, nie ładuje się on do wiadomości. Problem dotyczy nie tylko pdf ale też np zdjęć. 

Zauważyłem to również w aplikacji allegro podczas próby sprzedaży. Nie mogę załadować zdjęć do aukcji.

Kroki jakie podjąłem to znalezienie w ustawieniach uprawnień jakie są przypisane danym aplikacjom. W poprzednim telefonie czyli Samsungu było uprawnienie po prostu do pamięci a tu jest rozgraniczenie na uprawnienia do wszystkich plików i uprawnienie do plików multimedialnych. W przypadku aplikacji gmail i allegro oraz innych nie mogę zmienić uprawnień na "do wszystkich plików" 

Podczas pisania tego tematu okazało się że przeglądarka też nie ma takich uprawnień i nie mogę załączyć zrzutu ekranu z ustawieniami

Czy jest jakaś rada jak to naprawić?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc

Rozwiązałem problem, trzeba włączyć "optymalizację miui" w ustawieniach. Wszystko po tej czynności jest ok, zdjęcia i pliki w Gmailu się dodawają normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam ten sam problem, ale nie odpalę optymalizacji MIUI bo tylko problemy mam z powiadomieniami. Jakąś masakra ten system. Na prawdę jest dużo fajnych rzeczy, ale problem z powiadomieniami i załącznikami to masakra. Nie tylko, że ich nie dodaje, ale również gdy aplikacja nie ma rozbudowanego systemu wgrywania zdjęć to zapomnij i wysłaniu czegokolwiek innego niż zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...