Skocz do zawartości

Nowa m365 2 pro - co może mnie zaskoczyć?


PROSTOnaNIBY

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mam odebrać swoją 2 pro.

1-  Co może mnie zaskoczyć zaraz po zakupie?

2 - Czy będę miał prędkość 25kmh i tempomat?

3-  Aktywacja hulajnogi oczywiście tak, aktualizować od razu do najnowszego soft?

4-  Podobno niektóre pokazują pojemność baterii mniejszą i są słabsze podczas jazdy.

 

dużo czytałem o braku tempomatu i prędkości do 20kmh co jest dla mnie nieakceptowalne

jeśli moje obawy potwierdzą się co do prędkości i tempomatu to nawet po najnowszej wersji softu można zmienić na niższy bez większych problemów (chcałbym przy tym mieśc prędkości pieszy-20kmh; D-25kmh; S- 34kmh)?

CZY KAŻDA AKTUALIZACJA DO NAJNOWSZEGO SOFTU SPOWODUJE BRAK TEMPOMATU I PRĘDKOŚĆ 20KMH ?

Edytowane przez PROSTOnaNIBY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PROSTOnaNIBY napisał:

1-  Co może mnie zaskoczyć zaraz po zakupie?

Aktualizacja

4 godziny temu, PROSTOnaNIBY napisał:

2 - Czy będę miał prędkość 25kmh i tempomat?

Zależy od wersji oprogramowania kontrolera… czyli najnowsza wersja „to” ma.

4 godziny temu, PROSTOnaNIBY napisał:

3-  Aktywacja hulajnogi oczywiście tak, aktualizować od razu do najnowszego soft?

Nie bo punkt 2.

4 godziny temu, PROSTOnaNIBY napisał:

4-  Podobno niektóre pokazują pojemność baterii mniejszą i są słabsze podczas jazdy.

Można zaktualizować tylko oprogramowani BMS, poprawić to co w jest w kontrolerze ESC/DRV

4 godziny temu, PROSTOnaNIBY napisał:

chcałbym przy tym mieśc prędkości pieszy-20kmh; D-25kmh; S- 34kmh)?

Trzeba „usmażyć” odpowiednia wersje fw dla ESC. - https://pro2.cfw.sh

4 godziny temu, PROSTOnaNIBY napisał:

CZY KAŻDA AKTUALIZACJA DO NAJNOWSZEGO SOFTU SPOWODUJE BRAK TEMPOMATU I PRĘDKOŚĆ 20KMH ?

TAK.

Edytowane przez Tidnes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Reasumując. Nie aktualizować. Jedynie aktywować. Najlepiej nie odpalać apki Xiaomi. Jeśli trafi mi się najnowszy soft i prędkość 20kmh to z tego co czytałem bez problemu dokonam cofnięcia firmware. 

Na mój 2 pkt odpowiedziałeś, że najnowsza wersja ma 25kmh a na koniec, że po aktualizacji do najnowszej będzie 20kmh. Pomyłka czy źle zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tidnes napisał:

@PROSTOnaNIBY a fakt. Zakręciłem się.

najnowsza wersja to 20km/h i brak tempomatu.

reasumując. jeśli dobrze wszystko zrozumiałem to:

1- aplikację xiaomi odpadal tylko i wyłacznie do aktywacji urządzenia żeby nie pikało. 

2- nic nie aktualizuje

3- jeśli będę miał najnowszą aktualizację (prędkość 20kmh) lub sam przypadkowo ją zainstaluje to bez problemu mogę wrócić do starszego softu

 

aktualnie cena 1999zł. warto za tyle czy nieco poczekać?

 

jest ktoś z mazur, gdańska, białegostoku olsztyna który zajmuję sie naprawą / modem pro2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 i 2 - tak.

ad 3 - może. Zbyt wysoka wersja ble może utrudniać.

Tutaj bardzo ładnie opisał proces aktywacji BatterySaver

Co do ceny… chcesz teraz pojeździć na hulajnodze czy za rok, może dwa ?

Twoja decyzja. A ceny jak widzę wahają się w okolicy 2k pln.

No chyba że, bez gwarancji to i w okolicach 1800 pln znajdziesz.

 

trochę punktów serwisowych znajdziesz w tym poście, ale jak poszukasz w Google to znajdziesz ich więcej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2021 o 09:35, Tidnes napisał:

ad 1 i 2 - tak.

ad 3 - może. Zbyt wysoka wersja ble może utrudniać.

Tutaj bardzo ładnie opisał proces aktywacji BatterySaver

Co do ceny… chcesz teraz pojeździć na hulajnodze czy za rok, może dwa ?

Twoja decyzja. A ceny jak widzę wahają się w okolicy 2k pln.

No chyba że, bez gwarancji to i w okolicach 1800 pln znajdziesz.

 

trochę punktów serwisowych znajdziesz w tym poście, ale jak poszukasz w Google to znajdziesz ich więcej.

Hulajnoga kupiona. Aktywowana, nie aktualizowana. Jeszcze nie jeździ na bo chciałem napompować opony. Tył bez problemu. Przód oczywiście nie udało się. Na CPN wężyk nie pomaga. Zostaje mi kupić krótka przejściówkę z zaworkiem żeby normalnie na CPN pompować jak tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pompowanie to polecam kompresorek Xiaomi.
Wężyk idealnie pasuje na przód i tył.
Ustawiasz PSI lub Bar i pompujesz.
Na jednym ładowaniu pompuje ok 8 kół rowerowych.
Kolo w hulajnodze pompuje ok 30 sek.
Zawsze jeżdżę z taką w plecaku w razie czego.
Na Ali ok 50 pln taniej niż u nas.

e084dc6bb5a1d21910189568800a6143.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również używam tej pompeczki od Xiaomi i zdecydowanie polecam do wszystkiego. Pompuje nawet koła od samochodu

Do przedniego koła musisz mieć adapter zakręcany. Nic innego nie ma tam podejścia. Użyj wężyka z zestawu da się go tam wkręcić, ale jeśli tego nie zmienili, to nie ma on zaworu zwrotnego, więc odkręcać musisz od koła przy zapiętej pompce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tidnes napisał:

Proszę nie. To martwy projekt.

Spojrzyj lepiej na https://www.scooterhacking.org

Dla mnie najprostszy. Odblokowanie 34kmh. Przy trybie D ustawione miałem 23A 25kmh. Przyspieszenie wyraźnie słabsze jak na S. Zmieniłem na 27A 25kmh. Nie za dużo? Jeszcze fizycznie nie sprawdzałem.  Tempomat wyłączyłem bo jakoś tylko mnie denerwował. 

 

Dla.osob które kupią nowa hulajnogę i odrazu jeżdżą. U mnie koła były napompowane w połowie. Podstawa to najpierw napompować. 

 

Edit.

Jestem po teście. Tryb S jest ok. Tryb D zbiera się ładnie jednak dobija do 22 i dalej męczy się. Dojdzie do 24km jednak ciężko. Jakiś pomysł?

Edytowane przez PROSTOnaNIBY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pro 2 na S leci spokojnie 25 wersja oprogramowania jak na zdjęciu tempomat nie działa pomożecie? Macie może jakas sprawdzona apke w której bez problemu można zwiększyć prędkość do 32/34 km i nie bd dalszych problemów z użytkowaniem hulajnogi? 

Screenshot_20210703_181611_com.xiaomi.smarthome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Battery_Saver napisał:

przy tej wersji opcja tempomatu została już wyłączona. Jak zwiększyć prędkość i jakiej użyć aplikacji a także generatora - wszystko to już jest na forum, wystarczy poszukać w innym temacie. pzdr

Oczywiście, że można poszukać jednak można też pomoc i dać linki. Skoro jesteś tu długo wiesz gdzie szukać i dla ciebie to nie problem. Kolega wyżej może nie odnajduje się. W internecie od jakiegoś czasu panuje zasada "wiem ale nie powiem". W latach 2000 było inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, PROSTOnaNIBY napisał:

W internecie od jakiegoś czasu panuje zasada "wiem ale nie powiem". W latach 2000 było inaczej...

 

raczej bym napisał: w dzisiejszych czasach panuje zasada: daj mi na tacy wszystko a najlepiej przyjedź do mnie i zrób mi tak by działało i jeszcze zrób to za darmo i weź za ewentualne szkody i niepowodzenia konsekwencje.

Jesteś w totalnym błędzie a zwłaszcza, jeśli odnosisz się do mojej osoby na tym forum. Ja już setki razy odpowiadałem na dokładnie te same pytania i mam już tego od jakiegoś czasu dość i właśnie dlatego stworzyłem poradniki, żeby można było z nich korzystać. Wystarczy kliknąć dwa razy do innego tematu i przeczytać. 

Ja jestem ten zły, bo nie piszę po raz setny tego samego? Czy nowy użytkownik, który rejestruje się tutaj tylko po to by napisać post, że mu coś nie działa i jak to ogarnąć a najlepiej indywidualnie opisać co i jak zamiast zanim coś napisze, kliknąć w dział modyfikacje i przeczytać jak to zrobić?

Wybacz, ale chyba Cię poniosło. I z tą dygresją do 2000r... Wiem doskonale jak wtedy było i był jakikolwiek szacunek do tych co coś wnoszą na forum i jako nowy user najpierw się czytało co już jest w temacie jaki Cię interesuje a dopiero potem się pytało, jeśli się nie znalazło odpowiedzi. Zresztą doskonale wiesz, że tak było, więc Twoje gadanie, że kiedyś to było tutaj, jest zupełnie od rzeczy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KRISSdluu napisał:

Kupiłem pro 2 na S leci spokojnie 25 wersja oprogramowania jak na zdjęciu tempomat nie działa pomożecie? Macie może jakas sprawdzona apke w której bez problemu można zwiększyć prędkość do 32/34 km i nie bd dalszych problemów z użytkowaniem hulajnogi? 

Screenshot_20210703_181611_com.xiaomi.smarthome.jpg

Też mam tą wersję z tego co wyczytałem, tempomat można włączyć w apce m365 tools 

Jest taka opcja, włączyłem ja i dziś może będę testować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Battery_Saver napisał:

 

raczej bym napisał: w dzisiejszych czasach panuje zasada: daj mi na tacy wszystko a najlepiej przyjedź do mnie i zrób mi tak by działało i jeszcze zrób to za darmo i weź za ewentualne szkody i niepowodzenia konsekwencje.

Jesteś w totalnym błędzie a zwłaszcza, jeśli odnosisz się do mojej osoby na tym forum. Ja już setki razy odpowiadałem na dokładnie te same pytania i mam już tego od jakiegoś czasu dość i właśnie dlatego stworzyłem poradniki, żeby można było z nich korzystać. Wystarczy kliknąć dwa razy do innego tematu i przeczytać. 

Ja jestem ten zły, bo nie piszę po raz setny tego samego? Czy nowy użytkownik, który rejestruje się tutaj tylko po to by napisać post, że mu coś nie działa i jak to ogarnąć a najlepiej indywidualnie opisać co i jak zamiast zanim coś napisze, kliknąć w dział modyfikacje i przeczytać jak to zrobić?

Wybacz, ale chyba Cię poniosło. I z tą dygresją do 2000r... Wiem doskonale jak wtedy było i był jakikolwiek szacunek do tych co coś wnoszą na forum i jako nowy user najpierw się czytało co już jest w temacie jaki Cię interesuje a dopiero potem się pytało, jeśli się nie znalazło odpowiedzi. Zresztą doskonale wiesz, że tak było, więc Twoje gadanie, że kiedyś to było tutaj, jest zupełnie od rzeczy.

pzdr

Skoro nie chcesz napisać (pomóc) po raz setny to nie pisz nic. 

Skoro stworzyłeś poradnik to szybciej byś wkleił link do niego i pomógł tym samym niż pisząc jaki to ty jesteś biedny i kim ty tutaj jesteś.

Mnie nigdy nie ponosi. Za to ty sporo się naprodukowałeś a kolega został z problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...