Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.9.0.RKBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.5.9.0.RKBCNXM_v12-11.zip/download

 

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2021 o 00:51, Master napisał:

No ja pobralem paczkę ZIP potem było sprawdzenie md5 i uruchomienie w trybie recovery - wystartowało twrp i tam już standardowo instaluj wskazujemy paczkę ZIP i lecimy - szybko i bezproblemowo

Czyli instalowałeś "tradycyjnie" przez Ustawienia -> O telefonie?

Ewentualnie, czy ktoś z Was będzie wiedział skąd pobrać pasujące do tej wersji TWRP, po linku z aktualizacji Mi 11 Stabilna • MIUI Polska ostatni dostępny jest ze stycznia b.r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instalowałeś "tradycyjnie" przez Ustawienia -> O telefonie?

tak - pobralem paczke zip, potem dalem instalacja, byl komunikat ze zostanie uruchomiony tryb recovery i tak bylo -> odpalilo sie to twrp - co ciekawe zapamietalo juz ze zmienilem wczesniej jezyk na polski - potem instaluj, wskazanie paczki zip, zaznaczona opcja uruchom ponownie i poszlo -> so far so good ....

 

sa jakies nowosci w tym sofcie?

jak sprawuje sie bateria? 

chyba jakichs powaznych zmian to nie ma -> bateria to samo mniej wiecej co poprzednio - nie widze jakichs pozytywow czy negatywow - raczej poprawki drobnych bledow i tlumaczen - ale instaluje sie bezproblemowo i dziala poki co bardzo dobrze wiec smialo mozna wrzucac

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHYBA, ale podkreślam CHYBA czytnik linii papilarnych zaczął lepiej działać. o 90% zmniejszyła mi się ilość sytuacji, gdzie nie rozpoznawało palca

Galeria nadal ma BUG z ukrywaniem folderów, czyli nie da rady ich ukrywać.

Nie pisałem o tym, ale po nastaniu ciemności za bardzo ściemniany jest ekran i ręczne podjaśnienie ratuje sytuację na chwilę.

Płatności jak już wyżej zauważono działają prawidłowo

Więcej rzeczy nie wychwyciłem, bo reszta mi działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHYBA, ale podkreślam CHYBA czytnik linii papilarnych zaczął lepiej działać. o 90% zmniejszyła mi się ilość sytuacji, gdzie nie rozpoznawało palca

Też mi się wydaje z jest lepiej - co prawda jeszcze nie to co powinno być ale to krok w dobrą stronę - staram się ogólnie z tego czytnika za często nie korzystać bo odblokowywanie skanem przez kamerkę działa bardzo szybko i w sumie bezproblemowo - jak czytnik będzie tak działał jak w aplikacji IKO to już więcej do szczęścia chyba niepotrzebne .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, misiek18186 napisał:

Ktos by mógł nagrać polski film jak to zainstalowac dokładnie :) Wie ktoś czy bedzie ta wersja z fastbootem ?

No ja bym chętnie nagrał tylko nie mam czym :) w kazdym razie ta metoda przez twrp jest fajna i chyba bezproblemowa - jak raz zainstalujesz to twrp siedzi już w pamięci ROM telefonu - nie trzeba potem podłączać fona do kompa żeby wrzucić update - po prostu dajesz instaluj i uruchamiasz przez recovery - twrp też pamięta zmianę języka więc po pierwszej zmianie na język polski potem już jest tak ustawione cały czas - no i potem klikasz instaluj zaznaczasz uruchom ponownie i wskazujesz paczkę ZIP z nowym systemem - po kilku minutach fon się restartuje i to wszystko :) tak jak pisałem szybko i bezproblemowo

ps. ja miałem tylko problem z pierwszą instalacja twrp przez kompa po podłączeniu telefonu - tam nie chciało to iść na początku - wiem że jakieś sterowniki inne wrzuciłem i poszło wtedy jest kilka wersji tych sterowników i tak do końca nie wiadomo które są dobre - wiem że zadziałało to jak miałem podłączony fon przez USB 2 a przez 3 chyba nie chciało za bardzo (płyta na b550)

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Master napisał:

No ja bym chętnie nagrał tylko nie mam czym :) w kazdym razie ta metoda przez twrp jest fajna i chyba bezproblemowa - jak raz zainstalujesz to twrp siedzi już w pamięci ROM telefonu - nie trzeba potem podłączać fona do kompa żeby wrzucić update - po prostu dajesz instaluj i uruchamiasz przez recovery - twrp też pamięta zmianę języka więc po pierwszej zmianie na język polski potem już jest tak ustawione cały czas - no i potem klikasz instaluj zaznaczasz uruchom ponownie i wskazujesz paczkę ZIP z nowym systemem - po kilku minutach fon się restartuje i to wszystko :) tak jak pisałem szybko i bezproblemowo

ps. ja miałem tylko problem z pierwszą instalacja twrp przez kompa po podłączeniu telefonu - tam nie chciało to iść na początku - wiem że jakieś sterowniki inne wrzuciłem i poszło wtedy jest kilka wersji tych sterowników i tak do końca nie wiadomo które są dobre - wiem że zadziałało to jak miałem podłączony fon przez USB 2 a przez 3 chyba nie chciało za bardzo (płyta na b550)

Tylko że nie wiem od czego tak na prawdę zacząć... Jak bym miał krok po kroku co trzeba zrobić i jakiś fajny filmik nagrany albo coś to by szło to na pewno ogarnąć, bo mam aktualizację 12.5.7.0 i pokazało mi że jest nowsza do pobrania 12.5.9.0 i ja pobrałem ale już nie idzie zainstalowac bo jest Sprawdź MD5 i Zainstaluj klikam to i potem mam że jak przejdzie do recovery to musze podać te hasło i następnie czy przejść do recovery pyta i daje Tak i nie przechodzi klikałem parę razy czekałem z 10 minut i nic się nie dzieje niestety... Właśnie to jest to że z tymi sterownikami jest tylko problem i ja mam w kompie same USB 2.0 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kacper Skrzypek napisał:

Musisz uruchomić recovery ręcznie z przycisków (vol+ i power) i tam zainstalować aktualizację.

Dzięki bardzo, jutro sprawdzę ;) Czyli jak wskażę pobrany plik to normalnie mi zainstaluje tak ?

Edytowane przez misiek18186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kacper Skrzypek napisał:

Tak, zainstaluje. Nie powinno być problemów, w razie w pisz.

A jeszcze takie pytanko czy nie usunie mi żadnych danych które mam na telefonie ? Czy podczas tej instalacji będzie jakaś opcja do zaznaczenia baź wybrania żeby zrobiło aktualizację a nie żeby całego softa od zera wgrywało ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kacper Skrzypek napisał:

Przy instalacji nie można nawet danych wyczyścić, od tego jest oddzielne menu w TWRP, więc na pewno będziesz miał tylko aktualizację.

Dzisiaj sprawdzałem i u mnie wygląda te TWRP tak jak na zdjęciu. Widziałem w necie że ludzie maja tam kafelki różne do wyboru opcje a tutaj u mnie takie cos tylko jest. Co w takiej sytuacji bym musiał zrobić? 

221931519_263622885096553_2091891319281656617_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

Musiałbyś uruchomić TWRP z trybu fastboot. Z jakiegoś powodu go nie masz. Trzeba pobrać TWRP, telefon uruchomić w trybie fastboot, podpiąć do komputera i zrobić




fastboot boot twrp.img

 

Ok, a gdzie bym musiał wpisać tą komendę  jeśli uruchomię telefon w trybie fastboot i podepne go pod komputer to jakiś program bum musiał urochomić żeby to wpisać tą komendę ?

I czy z tego linku ten twrp będzie ok? 

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=321497

 

Ok, udało się bez problemu :) Dzieki wielkie za pomoc :) Teraz jak będzie jakaś nowsza aktualizacja to będe muaiał tez przez tego twrp robić czy tylko normalne w aktualizacjach mi to pójdzie normalnie ?

Edytowane przez misiek18186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, motedus napisał:

Jeżeli mam teraz wersję rozwojową softu a chcę wgrać wersję stabilną z tego postu przez TWRP to usuną mi się dane i aplikacje ? 

Wskazany jest format telefonu, bo najprawdopodobniej tygodniówkę masz świeższą niż ta stabilna, więc usuniesz nie tylko appki, ale i dane zgromadzone w telefonie (fotki, muzyka, etc...).

Wskazane skopiowanie danych na PC przed operacją zmiany ROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 00:50, piqpoq napisał:

Coś zwolniło wydawanie softu na mi11.
Czy wydadzą coś jeszcze czy już kierunek a12

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka
 

Po co mają ingerować w a11 jak tuż tuż za rogiem jest na horyzoncie a12 czyli miui13 ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...