Skocz do zawartości

Powrót do starych partycji-rozwiązanie


sibul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym się podzielić rozwiązaniem problemu po wgraniu nowego V6 na androidzie 5.0 z nowymi rozmiarami partycji:

Wady nowych partycji V6 na androidzie 5.0

-brak możliwości powrotu do MIUI v5 lub innego romu 

-brak recovery CWM (nie można go używać, wgrać itp.

 

 

1. Ściągamy Miflash i instalujemy:

Poradnik:

http://miuipolska.pl/forum/topic/3160-miflash-formatowanie-telefonu-windowslinux/

 

2. Ściągamy rom w formie fastboot ,np.: 4.11.21_4.1 

 

Romy:

http://en.miui.com/thread-46133-1-1.html

 

3. Wypakowujemy i podmieniamy plik flash_all na ten z załącznika flash_all.zip  lub dopisujemy

fastboot %* flash partition "%~dp0images\gpt_both0.bin" || @echo "Flash partition" && exit /B 1 

 w trzeciej linijce.

 

4. Wgrywamy rom w trybie fastboot z zaznaczeniem flash_all w Miflash w zakładce advanced.

Edytowane przez sibul
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 6.06.2015 o 12:47, sibul napisał:

Witam,

chciałbym się podzielić rozwiązaniem problemu po wgraniu nowego V6 na androidzie 5.0 z nowymi rozmiarami partycji:

 

 

Dołączam się do pytania czy z  miui 7 6.2.28 da się wrócić wg tej metody do miui 5? Nie robiłem podziału partycji wg tego poradnika https://miuipolska.pl/mi2mi2s-instalacja-miui-6-na-androidzie-5-0/ przeszedłem z wersji 4,4 na 5 wgrywając rom przez aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

@sibul U mnie nie poszło wczoraj wg poradnika, ale dzisiaj odinstalowałem sterownik i zainstalował się o wiele nowszy, teraz Mi2s jest już wykrywany prawidłowo. Dodatkowo wyczyściłem gniazdo USB. Zawsze myślałem, że kupiłem używkę z uszkodzonym gniazdem, a tu jednak było ono zapchane kurzem :/ . Teraz instalacja poszła.
ps. Możliwe, że Miflash po USB 3.0 ma problemy? Po ciemku nie widziałem do jakiego USB podłączam.
Czy ma ktoś jeszcze gdzieś MIUIPolska 4.7.11? Ew trochę wcześniejszy jeśli bateria dobrze trzyma bo po tym usunęli funkcję oszczędzania baterii. @Acid nie masz przypadkiem ???
 

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w drugą stronę - tzn. obecnie na Mi2S mam stare MIUI5 (dual boot), ale chciałbym pobawić się najnowszym MIUI dla tego telefonu. Wgrałem aktualne TWRP. Czy mogę normalnie (przez TWRP) zainstalować najnowszy system, czy wcześniej trzeba coś zrobić z tymi partycjami?

P.S. Z działu Download pobiera się (z serwera głównego) obecnie wadliwy ZIP dla aries (próbowałem wiele razy), a serwer alternatywny nie działa. Może ktoś udostępnic 6.5.19 np. przez WeTransfer albo coś?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, preston2009 napisał:

A to chyba trzeba przejść przez łączenie partycji lub MiFlash z flash all.

Dzięki, póki co mam inny problem – znikające TWRP. Jakiś absurd... Może ktoś pomoże? Tutaj opsiałem dokładniej:

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...