Skocz do zawartości

Klub posiadaczy Xiaomi MiNote PRO


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla właścicieli MiNote Pro.

 

 

W tym temacie można wypowiadać się o wadach i zaletach Note PRO czy działaniu systemu.

Zapraszam tu jedynie użytkowników tego telefonu.

 

Do pytań co kupić albo jak zainstalować rom są inne miejsca.

 

 

Ode mnie:

 

System MIUIPolska dla MiNote Pro

 

  • brak ViperFX (choć Hi-Fi jest na tyle dobre, że nie ma pośpiechu)
  • obecność nie działających funkcji Ustawienia > MI Kredyty i Chmura > Pakiety. Tak naprawdę tych opcji nie powinno być w romach PL, ponieważ w 4.4 są one przez nas zablokowane. W 5.0 nie znalazłem właściwego przełącznika global do ukrycia tych funkcji. Podejrzewam, że przenieśli to do framework.jar, którego akurat nie umiem jeszcze deodexować.

 

Ogólnie Android 5.0 na MiNote Pro

 

  • Duże użycie baterii prawdopodobnie przez LCD i CPU. Różnica w stosunku do Mi Note jest znaczna w moim przypadku. Przy moim użytkowaniu telefon prosi o ładowanie w nocy. Nie jest to wielka wada bo i tak ładuję telefon na noc ale warto o tym wspomnieć
  • BUG: blokowanie się autorotacji. Czasem po przejściu z jakiejś aplikacji do YouTube psuje się autorotacja w całym telefonie i obraz zostaje w pionie. Pomaga jedynie restart.
  • Godziny Ciszy: tu ciekawostka. Moduł ten nie jest tym z MIUI na Androidzie 4.4 a portem funkcji Przerwy z Androida 5.0 od Google. By zachować jakąś ciągłość w MIUI zostawiłem menu Godziny Ciszy a reszta tłumaczenia jest z AOSP. Nie wykluczam, jednak że poprawię to tłumaczenie bo oryginalne jest dla mnie mało sensowne.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższej aktualizacji chyba uda się usunąć Mi Kredyty. 

Tak przy okazji, testowałem dziś Drukowanie (CloudPrint) i o ile na Note 4.4 nie działało tak na Pro 5.0 działa super.

Mogę będąc poza domem druknąć cokolwiek, wrócić do domu i mam. 

 

Z innej beczki widać na Note Pro jak Google wymusiło material design. Wszystko fajnie tylko będąc w MIUI widzę elementy MD w aplikacjach np. do drukowania, pdf, mapy i czy wiele wiele drobnych aplikacji. W tym animacje przesuwania itp.

Nie mówię, że źle to wygląda bo nie o to tutaj chodzi, tylko jak nie można uzyskać spójnego systemu bo Google nie pozwala w aplikacjach na dorzucenie swojego wygląd bazującego na środowisku - tu MIUI.

 

Co najlepsze inni producenci zamiast z tym walczyć, zmienili swoje UI na MD (Samsung, HTC i LG) i problem solved.

 

Tylko takie MIUI odstaje bo nie ma MD. 

Na szczęście immersive statusbar działa ładnie w MIUI na 5.0.

Pasek statusu się koloruje wg. aplikacji w której jesteśmy (wspierającej MD oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatni rom dla Mi Note Pro posiada mozliwosc zmiany rozdzielczosc ekranu na 720p , jest to super sprawa.

Teraz bateria trzyma podobnie jak w Mi Note i w dodatku sie nie grzeje, polecam przetestowac. :D

Pozdrawiam

Edytowane przez Lech100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to że przy 720p jeden pixel zajmuje na ekranie idealnie 4 pixele 2x2, przy 1080p pixel zajmował by 1,33 pixela... czyli dwa pixele były by 1x1 a co trzeci 2x2 chyba że jakoś softwareowo by to zamazywane i wyświetlana była by po prostu średnia, tak czy owak wyglądało by to trochę dziwnie

z drugiej stronie przy tak dużym ppi trudno by to było pewnie dostrzec bez lupy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon smiga szybko az milo. Jedyna wada jaka da sie zauwazyc i to dosc mocno to bateria. Korzystam dosc sporo wiec laduje tel czasem nawet i 2x dziennie ;( ale przy srednim czasie uzywania powinien na jeden dzien starczyc

Ps: jest szansa w przyszlosci na viperfx?

Ps2: acid widzialem ze miales note pro a wrociles do note mozna wiedziwc czemu??

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kurzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich!

Jestem tu nowy więc wybaczcie jeśli coś napiszę nie tak.

Stałem się niedawno posiadaczem Mi Note Pro. To co mnie zastanawia, to zwalnianie pamięci RAM.

Z upływem dnia pamięci RAM robi się coraz mniej mimo jej czyszczenia z nieużywanych aplikacji.

Czy ktoś również napotkał takie zjawisko?

 

I jeszcze jedno pytanie (pewnie będzie to OFF TOP). Czy można jakoś zaistalować samą aplikację do zarządzania połączeniami na innym telefonie (np. SG 4)?

Żonie bardzo spodobała sie opcja w moim Note Pro umożliwiająca nagrywanie połączeń ;)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Twardy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kilka pod rząd. Wynik rozpoczyna się na 46 000 i po kilku przejazdach jest 39 000.

Natomiast w MiNote mam 42 000 (tryb Wydajny). Hehe za drugim razem wyszło ponad 43 000.

Dokładnie o to chodziło. Dzięki. Zjazd natychmiast? Ile przejazdów i jak temperatury? Tak czy inaczej bardzo dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To może i ja coś dorzucę od siebie.

Wady:

Czytając opinie na temat tego telefonu miałem wrażenie, że jest to produkt jakiego szukam. Niestety, ale moje rozczarowanie po kilku godzinach użytkowania było ogromne z jednego w sumie powodu - dual sim. Jak można w telefonie nazwanym pogromcą flagowców zamontować dual sim z epoki kamienia łupanego. Kolega posiada jakiegoś kondona prestigio, nawet nie wiem jaki model, ale z pewnością niski i tam dual sim działa jak powinien. Tutaj niestety kiedy rozmawiamy z jednej karty druga jest nieaktywna. Druga sprawa, to kombinowane oprogramowanie, które działa w sumie dobrze, jednak nie jest to to co w telefonach innych firm, gdzie oprogramowanie jest dedykowane do danego modelu. Tutaj mam wrażenie, że jest to robione metodą chałupniczą. O problemach z MiBandem i bluetoothem nie wspomnę.

 

Zalety:

Tych jest sporo, bo telefon działa super szybko, ekran jest duży i wyraźny, telefon wykonany bardzo dobrze, w dłoni leży poprawnie. Miui jest naprawdę super nakładką i będzie mi jej pewnie brakować w innych telefonach, jednak muszą jeszcze nad nią mocno popracować.

 

Na bank wrócę kiedyś to tej marki, jednak nie wcześniej jak uruchomią oficjalne kanały dystrybucji na Europę. Póki co nadal jest to Chińczyk i do telefonów markowych jeszcze daleka droga i nie chodzi mi tutaj o samo wykonanie telefonu (bo to jest na wysokim poziomie), lecz o obsługę i serwis posprzedażowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz masz telefon sprzedawany tylko w Chinach i to model exclusive, które ma dosyć mało osób. Raczej masz szczęście, że go masz. I ja też.

Opinię o marce warto wyrobić na innych modelach np popularnym Mi4.

Co do dual sim to fakt. Ale jest to tak zrobione i już. Tu dużo zależy od sieci. W MIUI jest zaimplementowane więcej funkcji niż widzisz. I działa to tylko w Chinach i z chińskimi operatorami. Nie zdziwiłbym się gdyby w Chinach było powiadomienie o drugiej rozmowie z drugiej sim bo może operator ma taką możliwość. W kodzie MIUI widziałem rzeczy typu call on hold których u nas nie ma.

Jednakże u nas jako tako zależy jeszcze jakiego masz operatora. Mi przychodzi sms od T-Mobile kiedy rozmawiałem na Orange o tym, że ktoś chciał się dodzwonić. Nie jest źle.

Co do oprogramowania to nie podzielam tego zdania. U mnie wszystko działa. MiBand też.

I MIUI jest dedykowane w takim samym stopniu jak os od Sony do każdego ich modelu. Nie widzę sensu w tym co miałeś na myśli.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś dorzucę od siebie.

Wady:

Czytając opinie na temat tego telefonu miałem wrażenie, że jest to produkt jakiego szukam. Niestety, ale moje rozczarowanie po kilku godzinach użytkowania było ogromne z jednego w sumie powodu - dual sim. Jak można w telefonie nazwanym pogromcą flagowców zamontować dual sim z epoki kamienia łupanego. Kolega posiada jakiegoś kondona prestigio, nawet nie wiem jaki model, ale z pewnością niski i tam dual sim działa jak powinien. Tutaj niestety kiedy rozmawiamy z jednej karty druga jest nieaktywna. Druga sprawa, to kombinowane oprogramowanie, które działa w sumie dobrze, jednak nie jest to to co w telefonach innych firm, gdzie oprogramowanie jest dedykowane do danego modelu. Tutaj mam wrażenie, że jest to robione metodą chałupniczą. O problemach z MiBandem i bluetoothem nie wspomnę.

Zalety:

Tych jest sporo, bo telefon działa super szybko, ekran jest duży i wyraźny, telefon wykonany bardzo dobrze, w dłoni leży poprawnie. Miui jest naprawdę super nakładką i będzie mi jej pewnie brakować w innych telefonach, jednak muszą jeszcze nad nią mocno popracować.

Na bank wrócę kiedyś to tej marki, jednak nie wcześniej jak uruchomią oficjalne kanały dystrybucji na Europę. Póki co nadal jest to Chińczyk i do telefonów markowych jeszcze daleka droga i nie chodzi mi tutaj o samo wykonanie telefonu (bo to jest na wysokim poziomie), lecz o obsługę i serwis posprzedażowy.

Powiem ci że jeśli chodzi o dual SIM to być może i masz rację. Nie uzywalem i dla mnie ta funkcjonalność jest kompletnie zbędna. Jeśli chodzi o resztę twojej argumentacji to nie trafia do mnie kompletnie. Co ci nie działa i czego oczekujesz od miui skoro uwazasz ze jest z czegoś wykastrowany? Uważam że Samsung z touchwizzem jest trochę w tyle w stosunku do miui. To zresztą trochę inna filozofia. Co nie działa jak powinno?

Tap z MiNote Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę źle zrozumiałeś. Brakuje mi tego poczucia, że ktoś w firmie bada, testuje i udostępnia produkt gotowy. Tutaj mamy sytuację, że Acid musi spolszczać, bo system jest tylko po chińsku i angielsku. Co chwila pojawiają się jakieś poprawki, dodatki, część funkcji jeszcze nie działa itp. trochę to trąca chałupnictwem. Jakbyś przeczytał w skupieniu to pewnie byś zauważył, że napisałem, że MIUI jest super nakładką, a brakuje jej tylko detali i tak naprawdę będzie mi jej brak najbardziej, bo ekran 5,7 cala ma już kilka telefonów, podobnie znajdę inna słuchawkę z takim lub lepszym prockiem. Co do kastracji to największą wadą tego telefonu jest bluetooth, który działa jak chce, zwłaszcza kiedy mamy podłączoną opaskę MiBand, która jest o zgrozo produktem tej samej firmy (jest to chyba wada samej opaski, bo z innym telefonem jest podobnie). Mam jeszcze MiKey, do którego nie mogę znaleźć oryginalnego oprogramowania. Zasięg Bluetooth również pozostawia wiele do życzenia, bo jest bardzo słaby. Ja akurat bardzo mocno korzystam z dual sima oraz bluetootha dlatego ten telefon nie jest dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, co do dual sim, to temat raczej zamknięty, ponieważ telefon ma tylko jeden numer IMEI. W przypadku Honora 6+, którego też posiadam, są dwa numery. Co do samego telefonu to gdyby nie ten dual to nie byłoby tematu, gdyż widzę, że system jest sukcesywnie poprawiany i pewnie niedługo będzie już całkiem dobrze, a w każdym razie zdecydowanie lepiej  niż teraz. Ja napisałem o swoich odczuciach i spostrzeżeniach. Nie jestem jakimś mega zaawansowanym użytkownikiem żeby poprawiać, lub pisać programy, jednak przez moje ręce przeszło już kilkadziesiąt telefonów z górnej półki i pojęcie jakieś mam. Jednak na co chciałbym po raz kolejny zwrócić uwagę, MIUI jest naprawdę jedną z lepszych, o ile nie najlepszą, nakładką w telefonie i wiem, że tego będzie mi brakować najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę źle zrozumiałeś. Brakuje mi tego poczucia, że ktoś w firmie bada, testuje i udostępnia produkt gotowy. Tutaj mamy sytuację, że Acid musi spolszczać, bo system jest tylko po chińsku i angielsku. Co chwila pojawiają się jakieś poprawki, dodatki, część funkcji jeszcze nie działa itp. trochę to trąca chałupnictwem. Jakbyś przeczytał w skupieniu to pewnie byś zauważył, że napisałem, że MIUI jest super nakładką, a brakuje jej tylko detali i tak naprawdę będzie mi jej brak najbardziej, bo ekran 5,7 cala ma już kilka telefonów, podobnie znajdę inna słuchawkę z takim lub lepszym prockiem. Co do kastracji to największą wadą tego telefonu jest bluetooth, który działa jak chce, zwłaszcza kiedy mamy podłączoną opaskę MiBand, która jest o zgrozo produktem tej samej firmy (jest to chyba wada samej opaski, bo z innym telefonem jest podobnie). Mam jeszcze MiKey, do którego nie mogę znaleźć oryginalnego oprogramowania. Zasięg Bluetooth również pozostawia wiele do życzenia, bo jest bardzo słaby. Ja akurat bardzo mocno korzystam z dual sima oraz bluetootha dlatego ten telefon nie jest dla mnie.

Czytałem może nie w skupieniu. Ogólnie rzecz biorąc miui z mojego punktu widzenia jest nakładką, która jest jedną z najbardziej rozwijanych i to w zasadzie dzięki użytkownikom. Fakt, że to głównie użytkownicy zamieszkujący Azję wpływają na kształt tego co w telefonie widzimy. Na te chwilę oficjalnie urządzeń Xiaomi w Europie i USA nie ma i to właśnie dlatego masz takie a nie inne wrażenie. Możliwe że masz rację, nie polemizuje, ją mam inne wrażenie. Nie znam takiej drugiej społeczności. No może forum opo. Bluetooth, no cóż. Powiem szczerze że ponownie muszę powiedzieć, że u mnie jest inaczej. Urządzenie paruje się lepiej i szybciej z moim radiem, miband nie sprawił mi żadnych problemów i wszystko działa. Co więcej akurat w przypadku radia w samochodzie to działa lepiej i na większym dystansie niż w iPhone 6. Może jestem fanbojem ale mi to urządzenie bardzo przypadło do gustu. Jedyne do czego można się przyczepic to czas pracy na baterii, ale jestem rozpieszczony xperią z3.

Tap z MiNote Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... co do bluetooth to jestem zdziwiony. Czytałem gdzieś na forum, że jest to na chwilę obecną problem, że zdarzają się problemy. Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie działa to wyśmienicie, bo ja nie mam takich doświadczeń, ale jak wcześniej wspomniałem tylko jak podłączona jest opaska. Może to ona stanowi problem. Zasięg bluetooth nie jest powalający i jest zdecydowanie słabszy od konkurencji, ale to chyba można załatwić programowo. Na chwilę obecną zdecydowałem o sprzedaży telefonu, jednak jak nie sprzedam do piątku to zostawiam sobie i będę się z nim docierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... co do bluetooth to jestem zdziwiony. Czytałem gdzieś na forum, że jest to na chwilę obecną problem, że zdarzają się problemy. Nie mam pojęcia dlaczego u Ciebie działa to wyśmienicie, bo ja nie mam takich doświadczeń, ale jak wcześniej wspomniałem tylko jak podłączona jest opaska. Może to ona stanowi problem. Zasięg bluetooth nie jest powalający i jest zdecydowanie słabszy od konkurencji, ale to chyba można załatwić programowo. Na chwilę obecną zdecydowałem o sprzedaży telefonu, jednak jak nie sprzedam do piątku to zostawiam sobie i będę się z nim docierał.

Streamuje dźwięk do radia samochodowego ze spotify, mx playera czasem oraz youtube. Z gier i podcastów również działa. Z MiBandem się nie rozłącza i synchronizuje bezproblemowo oraz odblokowuje ekran, czasem trwa to sekunde dłużej, czasem odblokowuje się od razu. Co do zasięgu, wysiadam z samochodu aby otworzyć bramę garażową czasem (zapodziałem gdzieś pilota) i nie ma przerw, natomiast w IP6 zdarzały się. Moge bezproblemowo kontrolowac muzykę z poziomu radia (przewijanie przód tył oraz wyświetlanie tytułów na wyświetlaczu radia) zarówno jesli korzystam ze spotify jak równiez z wbudowanego odtwarzacza oraz po zgaszeniu auta, muzyka jest kontynuowana. Te "ficzery" nie działały z telefonem od Apple. co mnie bardzo zdziwiło. Powiadomienia na mibandzie działają nawet jak telefon leży na piętrze wyżej a ja jestem na dole, więc mi to wystarcza (strop drewniany). Naprawdę, co do BT to nie mam zastrzeżeń. Z kolei czasem jest problem z powrotem sygnału internetu 4/3g po wyjeździe z parkingu podziemnego lub wyjazdu z jakiejś dziury (których w Irlandii pełno), ale podobną przypadłość zauważyłem w Mi3. Przed przejściem z MIUI6 do 7 zrobiłem kompletnego wipe i przwróciłem potem backup. Jedyny glitch w kwestii bluetooth występuje przy grze Badland, nie wiem ale jakoś dziwnie się rezonuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamuje dźwięk do radia samochodowego ze spotify, mx playera czasem oraz youtube. Z gier i podcastów również działa. Z MiBandem się nie rozłącza i synchronizuje bezproblemowo oraz odblokowuje ekran, czasem trwa to sekunde dłużej, czasem odblokowuje się od razu. Co do zasięgu, wysiadam z samochodu aby otworzyć bramę garażową czasem (zapodziałem gdzieś pilota) i nie ma przerw, natomiast w IP6 zdarzały się. Moge bezproblemowo kontrolowac muzykę z poziomu radia (przewijanie przód tył oraz wyświetlanie tytułów na wyświetlaczu radia) zarówno jesli korzystam ze spotify jak równiez z wbudowanego odtwarzacza oraz po zgaszeniu auta, muzyka jest kontynuowana. Te "ficzery" nie działały z telefonem od Apple. co mnie bardzo zdziwiło. Powiadomienia na mibandzie działają nawet jak telefon leży na piętrze wyżej a ja jestem na dole, więc mi to wystarcza (strop drewniany). Naprawdę, co do BT to nie mam zastrzeżeń. Z kolei czasem jest problem z powrotem sygnału internetu 4/3g po wyjeździe z parkingu podziemnego lub wyjazdu z jakiejś dziury (których w Irlandii pełno), ale podobną przypadłość zauważyłem w Mi3. Przed przejściem z MIUI6 do 7 zrobiłem kompletnego wipe i przwróciłem potem backup. Jedyny glitch w kwestii bluetooth występuje przy grze Badland, nie wiem ale jakoś dziwnie się rezonuje...

To wszystko co napisałeś ok, ja też mam podłączonych wiele urządzeń po BT i działają, jednak czasami następuje zwiecha i lipa muszę wyłączyć telefon. Zbiegiem okoliczności wszystko odbywa się kiedy mam sparowany MiBand. Swoją drogą MiBand raczej oryginalny więc to chyba nie to, zawsze może być walnięty. Jednak zasięg BT jest w porównaniu do innych telefonów bardzo słaby, z pokoju do łazienki jest w lini prostej nie więcej jak 4 metry po drodze dwie ściany nośne i jedna działowa i już nic nie słychać. W przypadku innych telefonów mam zasięg w całym mieszkaniu. jednak najlepszym sprawdzianem jest moja praca. Jeżdżę tirami i wiem, że większość słuchawek ma zasięg aż do końca zestawu. Jak zamykam drzwi od naczepy to pojawiają się zakłócenia, jednak jak jestem z boku naczepy słyszę w miarę dobrze nawet przy końcu. W przypadku Mi Note Pro problemy pojawiają się już w połowie naczepy, a z tyłu zrywa połączenie. Zestaw ma około 17 metrów. Wiem, że większość z użytkowników nie wykorzystuje BT na takich odległościach, ale ja tak i mi to akurat przeszkadza.

 

A tak btw jak słuchałem muzyki przez słuchawki stereo BT (miałem ustawione tylko multimedia na słuchawkach) i kolega zadzwonił na skypa, to po rozmowie dźwięk nie docierał do słuchawek (w ogóle go nie było), pomimo faktu, że telefon widział słuchawkę, a czas utworu leciał normalnie, to nie było nic słychać. Dopiero reset telefonu pomógł.

Edytowane przez Nazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam Mi Note Pro i bardzo przypadł mi do gustu ten telefon, na pewno zostanie u mnie na dłużej. Mam jednak problem z głównym mikrofonem, który nie działa podczas rozmowy. Jeśli można, to prosiłbym o przesłanie plików /system/build.prop, /system/etc/audio_platform_info.xml, /system/etc/audio_platform_info_i2s.xml, /system/etc/mixer_paths.xml, /system/etc/mixer_paths_i2s.xml na adres grubynawro na gmailu. Aktualnie używam multilanguage , ale z polskiego romu też będą przydatne te pliki w rozwiązaniu mojego problemu. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zmiany. Chcę zobaczyć, czy po prostu pliki mają inne wartości, wiem, że to absurd, ale jednak u mnie mikrofon działać nie chce. Mikrofon zaczął pracować podczas połączeń po wgraniu (kolejnym) chińskiego MIUI 7 na multi (zostało mi np. Google Play, które nie działa). Wipe'a nie robiłem jeszcze, bo zwyczajnie nie chcę, by mikrofon przestał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...