Skocz do zawartości

Klub posiadaczy Xiaomi MiNote PRO


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Coś masz namieszane. Twój błąd już teraz widzę polega na mieszaniu chińśkiego czego nie możesz robić. 

Powinieneś właśnie zrobić wipe bo nie wiesz nawet a sobie nadpisujesz recovery na to zablokowane chińskie.

 

  1. Wgraj chiński dev na te śmieci co i tak już masz
  2. Zrób factory reset z MIUI (ewentualnie z recovery)
  3. Wgraj ponownie flashify, wgraj recovery TWRP wg instrukcji
  4. Wgraj polski rom MIUIPolska ze strony
  5. Tyle.

A jeszcze lepiej zamiast wipe na początku do zaoraj telefon MiFlashem do czysta i zacznij od początku.

I na przyszłość najpierw napisz pytanie na forum o poradę zamiast kombinować bo robisz gorzej niż można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed Twoim postem zainstalowałem sobie chińczyka przez MiFlash i podczas diagnostyki mikrofon zaczął dawać oznaki życia. Podczas rozmowy też już działał. Zrobiłem jeszcze wipe, i idąc za Twoim postem, wgrałem polskie MIUI. Wszystko jak na razie działa. Wychodzi na to, że honorbuy coś skopało przy wgrywaniu multi, bo jak telefon do mnie przyszedł, to już mikrofon nie działał.

 

edit/ założyłem temat z problemem na forum, i próbowałem tego, co mi radzili inni, ale też szukałem innych rozwiązań.

Edytowane przez nawro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko jest ok, ale znowu się zdarzyło, że nie było mnie słychać na głównym mikrofonie, musiałem włączyć tryb głośnomówiący i rozmawiać przez górny mikrofon. Po restarcie i sprawdzeniu w diagnostyce znowu zaczął działać normalnie. Trochę, że tak powiem, denerwuje mnie to, bo nigdy nie mogę być pewien, że będzie działać bez problemu.

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam że się wtrącę, ale o co chodzi z tym dualsim w Note/Note PRO i jednym IMEI ? Ja do tej pory znałem tylko rozróżnienie dualsim na: dual standby(99% fonów) i dual Active (Jakiś Honor i Lenovo to miały).

Obecnie w Motce mam oczywiście dual stanby i w info o tel. ma rzeczywiście dla każdej karty inny IMEI. Natomiast nie zależy mi na dual active bo co to zmienia?

Zatem, czy dualsim w Xiaomi jest jeszcze jakoś dodatkowo wykastrowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja również stałem się posiadaczem mi note pr. Telefon ogólnie jest bardzo fajny, wykonaniem na wysokim poziomie ekran bajka. jednak trochę rozczarowałem się pracą na baterii oraz sporadycznym zawieszeniem się telefonu podczas ładowania gdzie pomaga jedynie reset. 

Gdybym kupował raz jeszcze to chyba bym się skusił na wersję bez dopisku pro. 

Sorry za odkopanie tematu ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie. W chinach święto. Przecież jest to napisane na stronie.

Wysłano z MI Note

Tak, wiem, po prostu na szybkiego pisałem...

. jednak trochę rozczarowałem się pracą na baterii oraz sporadycznym zawieszeniem się telefonu podczas ładowania gdzie pomaga jedynie reset. 

Sorry za odkopanie tematu ;-) 

U mnie nie występują takie cuda, zmień lub zaktualizuj soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, superjulek napisał:

Mam pytanie dotyczące ROMu MIUI Polska dla Mi Note Pro. Od dawna dostępna jest ta sama wersja: (MD5: F9E4C35891CAD35813B6736977149E87 | 10/1/2016)  z początku stycznia. Kiedy można się spodziewać aktualizacji? 

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Wystarczy trochę poszperać by się dowiedzieć iż wsparcie dla Mi Note Pro zostało chwilowo zawieszone....

Obecnie czekamy na informację kiedy znów zostanie wznowione... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Łubu dubu, łubu dubu... Na wstępie chcę gorąco podziękować Acidowi i wszystkim zaangażowanym w pracę nad naszym Miui-robicie kawał świetnej (za wieszczem: "nikomu niepotrzebnej" ;-)) roboty. Jestem Wam niezmiernie wdzięczny. 

To byłem ja- johny 303, użytkownik drugiej klasy

Audiotechnika. Telefon mam od połowy stycznia-jak dla mnie bomba i rewelka w jednym. Kupiłem go głównie dla audio, które jest w tym fonie fenomenalne. Na stockowym odtwarzaczu gra lepiej niż na miom Neutronie który uważam za najlepszy odtwarzacz na andka.

Fotoaparatura. Troszkę tylko brakuje mi większej kontroli obrazu w aparacie (mam wrażenie jakby czułość nie zawsze była taka jak ustawiona, balans bieli też ma przestery). Zupełnie nie radzi sobie przy słabym oswietleniu-a powinien gdyż ma aparat od Sonego i to ten lepsiejszy. Zapewne to kwestia softu która niebawem zostanie rozwiązana. Poza tym to fon nie lustro -więc się nie powieszę.

Reszta. Apki spełniają moje oczekiwania w 1•n2 procentach.

A pro pos...Blutacz ( jak nazywają tę funkcję pasjonaci odtylnych zajść) jest moim zdaniem na normalnym poziomie ze swoim zakresem. Nie zauważyłem ograniczeń, mieszkamwbloku i słcham muzyki w kuchni (tel. w pokoju: zamknięte drzwi, dwie ściany, odległość  ok 6m).

Wizje. Ekran rewelka, Nova i itp. gry śmigają bez cięć i z rozdzielczością godną PC.

Ps. Nie mam się do czego przyjebać, że ujmę to w te słowa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, johny303 napisał:

Witam serdecznie.

Łubu dubu, łubu dubu... Na wstępie chcę gorąco podziękować Acidowi i wszystkim zaangażowanym w pracę nad naszym Miui-robicie kawał świetnej (za wieszczem: "nikomu niepotrzebnej" ;-)) roboty. Jestem Wam niezmiernie wdzięczny. 

To byłem ja- johny 303, użytkownik drugiej klasy

Audiotechnika. Telefon mam od połowy stycznia-jak dla mnie bomba i rewelka w jednym. Kupiłem go głównie dla audio, które jest w tym fonie fenomenalne. Na stockowym odtwarzaczu gra lepiej niż na miom Neutronie który uważam za najlepszy odtwarzacz na andka.

Fotoaparatura. Troszkę tylko brakuje mi większej kontroli obrazu w aparacie (mam wrażenie jakby czułość nie zawsze była taka jak ustawiona, balans bieli też ma przestery). Zupełnie nie radzi sobie przy słabym oswietleniu-a powinien gdyż ma aparat od Sonego i to ten lepsiejszy. Zapewne to kwestia softu która niebawem zostanie rozwiązana. Poza tym to fon nie lustro -więc się nie powieszę.

Reszta. Apki spełniają moje oczekiwania w 1•n2 procentach.

A pro pos...Blutacz ( jak nazywają tę funkcję pasjonaci odtylnych zajść) jest moim zdaniem na normalnym poziomie ze swoim zakresem. Nie zauważyłem ograniczeń, mieszkamwbloku i słcham muzyki w kuchni (tel. w pokoju: zamknięte drzwi, dwie ściany, odległość  ok 6m).

Wizje. Ekran rewelka, Nova i itp. gry śmigają bez cięć i z rozdzielczością godną PC.

Ps. Nie mam się do czego przyjebać, że ujmę to w te słowa.

 

 

Ładnie i na temat, pełna zgoda - zwłaszcza co do audio - Meizu Pro5 brzmi równie dobrze. Co do fototechniki, jest to jeden z lepszych wypustów fotoaparatów zamkniętych w słuchawkach. Balans bieli to oczywiście kwestia softu tylko i wyłącznie, ale jak wspomniałeś nie można mieć wszystkiego, zwłaszcza, że nawet drogie lusterka spod znaku N potrafią mieć problem z temperaturą barwową. Za tę cenę zwłaszcza teraz to jest promocja. Witamy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje życie nie straciło na wartości przez brak androida z nr 6. A póki co zachwyty mieszają się z niezadowoleniem. Po co się napinać i drążyć temat na siłę skoro mamy na pokładzie bardzo dobrą wersję, i co najważniejsze, aktualizowaną na bieżąco nakładkę (ale długie zdanie mi wyszło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wkońcu udało mi się pozbyć Huaweia P8, mam już środki na Note Pro :-Di mam do Was pytanie koneserów Mi Note Pro;-) mianowicie czy nadal warto kupić note pro? Czy dorzucić 30-40$ na Mi5? Ogólnie rzec biorąc zawsze chciałem mieć nota i ekran 5,7. Telefon kupuje już na pewnie jakieś 2 lata i nie wiem czy warto inwestować w telefon z 2015r 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Boniunio napisał:

Wkońcu udało mi się pozbyć Huaweia P8, mam już środki na Note Pro :-Di mam do Was pytanie koneserów Mi Note Pro;-) mianowicie czy nadal warto kupić note pro? Czy dorzucić 30-40$ na Mi5? Ogólnie rzec biorąc zawsze chciałem mieć nota i ekran 5,7. Telefon kupuje już na pewnie jakieś 2 lata i nie wiem czy warto inwestować w telefon z 2015r 

Jak już tyle czekasz to może poczekaj jeszcze chwile na premierę Nota 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, BIZON napisał:

Jak już tyle czekasz to może poczekaj jeszcze chwile na premierę Nota 2

Tylko że niestety jak wyjdzie Note 2 to to nie będzie mój przedział cenowy bo szukam do max 300$ a zapewne cena Mi Note 2 będzie oscylować 450$

9 minut temu, davneson napisał:

Warto imo kupić zwykłego nota choćby dla dłużej działającej baterii.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Tylko że mnie interesuje tylko PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Boniunio napisał:

-Wyświetlacz 2K

-Mocniejszy procesor

-Mocniejszą grafikę

-LTE cat.9

-4GB Ramu

No i jest ładniejszy - te złote ramki robią robotę. Jak masz budżet na 300$ to bierz, będziesz zachwycony. Jedyny minusik to bateria, ale o tym pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, TKN napisał:

No to się nie zastanawiaj. Miałem Mi 5 i ze względu na ekran zostałem przy Mi Note Pro. Mi 5 jest dla mnie za mały.

a posiadasz jeszcze tego mi5 ? Bo zastanawiam się czy nie zmienić mojego Note Pro właśnie na Mi5 i chciałem je porównać, a widzę, że też jesteś z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...