Skocz do zawartości

MIUI 21.6.16


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21617.png

  • Nowy wygląd aplikacji Mi Wideo
  • Wsparcie dla urządzeń Samsunga w aplikacji Mi Share
  • Dodana możliwość kontrolowania powiadomień dot. nowej aktualizacji
  • Poprawki błędów, m.in. odtwarzanego wielokrotnie dźwięku czy wibracji podczas pobierania aktualizacji, restartu interfejsu po kliknięciu przycisku “Drzemka” w ustawieniach powiadomień
  • ROM-y będą opóźnione dla Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9T Pro. Mamy problemy z uruchomieniem telefonów po aktualizacji (tryb Fastboot)
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 星落 (do wklejenia w wyszukiwarkę Motywów, pierwszy wynik). Czcionka Archivo Narrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin19883 napisał:

Strzałka oznacza, że w tym momencie jakaś aplikacja korzysta z lokalizacji. Gdy zrobi swoje, znika. Nowy Soft tu nie ma nic do rzeczy.

Wszystkie aplikacje wyłączone (dla testów) problem był tylko na Romie 21.6.9. Robiłem downgrade i wszystko ok, znowu powód do 21.6.9 i problem wrócił. Strzałka utrzymywała się nawet po wyłączeniu lokalizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2021 o 15:13, kubinj0 napisał:

Po aktualizacji przez ota Mi9 nie włącza się, a od razu przechodzi w tryb fastboot. Jak poradzić sobie z problemem?

Ja to mialem. To standardowo wejsc w twrp i z palca zainstalowac z folderu download te obecna wersje. Fastboot wchodzi jak bezposrednio z poziomu aktualizacji telefonu zalaczysz ostatni update. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma problem z aplikacją anydesk i team viewer? dopiero od niedawna mam xiaomi.eu beta i co chwilę wywala mi błąd i rozłącza połączenie. Zwłaszcza na sieci mobilnej. Wywala komunikat error ssl_1408f119... Szukam wszędzie po internecie co to oznacza i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Nie używałem anydeska na globalu, ale używałem team viewer i po instalacji xiaomi.eu beta team viewer też przestał być używalny..zainstalowałem AD i to samo, kilka sekund i połączenie szlag trafia.

o co może chodzić? szczerze to mam ochotę wrócić do globala, żeby się przekonać czy Anydesk i Team viewer na nim zadziałają.

Ja tych apek używam regularnie i co rusz ze swojego kompa, który jest włączony gdy jestem w pracy coś kopiuję na telefon i z telefonu na kompa..smartfon to mi 9t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mates21 napisał:

Najnowszy rom, asystent miui, ustawienia, wyświetlanie:

Naprawione.

9 godzin temu, Kozdrobot napisał:

Czy ktoś z Was ma problem z aplikacją anydesk i team viewer? dopiero od niedawna mam xiaomi.eu beta i co chwilę wywala mi błąd i rozłącza połączenie. Zwłaszcza na sieci mobilnej. Wywala komunikat error ssl_1408f119... Szukam wszędzie po internecie co to oznacza i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Nie używałem anydeska na globalu, ale używałem team viewer i po instalacji xiaomi.eu beta team viewer też przestał być używalny..zainstalowałem AD i to samo, kilka sekund i połączenie szlag trafia.

Nie wiem, jak z AnyDeskiem, ale TeamViewer działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już w którejś wersji opisywany błąd, ale jest nadal. Mianowicie, gdy usuwam jakiś wątek w sms-ach to cała lista przesuwa się na koniec i trzeba wszystko ręcznie przesunąć do pierwszego wątku. Nie ma problemu ja masz kilka konwersacji, ale jak jest ich kilkaset to trochę trzeba się machać palcem.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaciek napisał:

No to lipa... Nie da się tego naprawić? Nie chce mi się wierzyć żeby tak miało być. Ale za wskazówki dziękuję i będę się stosował.

Gdyby się dało, to byłoby naprawione. Niestety trzeba czekać aż ogarną.

2 godziny temu, krainawilka napisał:

Czy ROM dla mi 9T Pro jest już ok i można instalować, czy nadal występuje problem z fastboot?

Jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ketesch napisał:

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale nie mogę wysłać sms'a na numer, którego nie mam w kontaktach, tylko u mnie ten bug czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Sprawdziłem przed momentem, jest OK na najnowszej dziennej. Może był jakiś bug na tygodniowej, ale na pewno nie mam tego teraz.

19 minut temu, krainawilka napisał:

Nie mogę odpalić aplikacji Santander - nie było żadnej aktualizacji w play.

Ktoś też się z tym zmaga?

U mnie działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, krainawilka napisał:

Nie mogę odpalić aplikacji Santander - nie było żadnej aktualizacji w play.

Ktoś też się z tym zmaga?

Są dwie aplikacje, Santander oraz Santander Consumer Bank, do działania tej drugie niezbędne jest zainstalowanie i skonfigurowanie Magiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy ktoś z maintainerow orientuje się czy w becie dostaniemy dolby atmos? Konkretnie pytam o mi 9t pro? Na gizmo China wyczytałem że stosowny update pojawił się na k40 i zostanie rozszerzony dla innych modeli, pytanie tylko jakich i kiedy.

 

Ewentualnie czy ktoś ma jakiś namiar na dobrze działający mod dolby atmos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...