Jump to content

Recommended Posts

21617.png

• Nowy wygląd aplikacji Mi Wideo
  • Wsparcie dla urządzeń Samsunga w aplikacji Mi Share
  • Dodana możliwość kontrolowania powiadomień dot. nowej aktualizacji
  • Poprawki błędów, m.in. odtwarzanego wielokrotnie dźwięku czy wibracji podczas pobierania aktualizacji, restartu interfejsu po kliknięciu przycisku “Drzemka” w ustawieniach powiadomień
  • ROM-y będą opóźnione dla Mi 9, Mi 9 Pro 5G, Mi 9T Pro. Mamy problemy z uruchomieniem telefonów po aktualizacji (tryb Fastboot)
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja znajduje się na naszym forum.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 星落 (do wklejenia w wyszukiwarkę Motywów, pierwszy wynik). Czcionka Archivo Narrow.

• Like 2

Nareszcie zniknęła mi ikona lokalizacji z paska. Na wcześniejszej wersji ciągle miałem "strzałkę" od lokalizacji obok zasięgu. 

Strzałka oznacza, że w tym momencie jakaś aplikacja korzysta z lokalizacji. Gdy zrobi swoje, znika. Nowy Soft tu nie ma nic do rzeczy.

Edited by marcin19883
  • Like 1
3 godziny temu, marcin19883 napisał:

Strzałka oznacza, że w tym momencie jakaś aplikacja korzysta z lokalizacji. Gdy zrobi swoje, znika. Nowy Soft tu nie ma nic do rzeczy.

Wszystkie aplikacje wyłączone (dla testów) problem był tylko na Romie 21.6.9. Robiłem downgrade i wszystko ok, znowu powód do 21.6.9 i problem wrócił. Strzałka utrzymywała się nawet po wyłączeniu lokalizacji. 

Dnia 18.06.2021 o 15:13, kubinj0 napisał:

Po aktualizacji przez ota Mi9 nie włącza się, a od razu przechodzi w tryb fastboot. Jak poradzić sobie z problemem?

Ja to mialem. To standardowo wejsc w twrp i z palca zainstalowac z folderu download te obecna wersje. Fastboot wchodzi jak bezposrednio z poziomu aktualizacji telefonu zalaczysz ostatni update. 

Edited by Pitors

Czy ktoś z Was ma problem z aplikacją anydesk i team viewer? dopiero od niedawna mam xiaomi.eu beta i co chwilę wywala mi błąd i rozłącza połączenie. Zwłaszcza na sieci mobilnej. Wywala komunikat error ssl_1408f119... Szukam wszędzie po internecie co to oznacza i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Nie używałem anydeska na globalu, ale używałem team viewer i po instalacji xiaomi.eu beta team viewer też przestał być używalny..zainstalowałem AD i to samo, kilka sekund i połączenie szlag trafia.

o co może chodzić? szczerze to mam ochotę wrócić do globala, żeby się przekonać czy Anydesk i Team viewer na nim zadziałają.

Ja tych apek używam regularnie i co rusz ze swojego kompa, który jest włączony gdy jestem w pracy coś kopiuję na telefon i z telefonu na kompa..smartfon to mi 9t.

Edited by Kozdrobot
8 godzin temu, mates21 napisał:

Najnowszy rom, asystent miui, ustawienia, wyświetlanie:

Naprawione.

9 godzin temu, Kozdrobot napisał:

Czy ktoś z Was ma problem z aplikacją anydesk i team viewer? dopiero od niedawna mam xiaomi.eu beta i co chwilę wywala mi błąd i rozłącza połączenie. Zwłaszcza na sieci mobilnej. Wywala komunikat error ssl_1408f119... Szukam wszędzie po internecie co to oznacza i nic konkretnego nie mogę znaleźć. Nie używałem anydeska na globalu, ale używałem team viewer i po instalacji xiaomi.eu beta team viewer też przestał być używalny..zainstalowałem AD i to samo, kilka sekund i połączenie szlag trafia.

Nie wiem, jak z AnyDeskiem, ale TeamViewer działa poprawnie.

No mi oba nie działają.. nie wiem o co chodzi.. zrobię ustawienia fabryczne, może to pomoże, a jak nie to nie wiem co jest grane. Z mobilnej w ogóle nie da się obsługiwać, a moja sieć w domu wciąż taka sama, nic się nie zmieniło po stronie dostawcy internetu i routera..

MI9 T Pro po aktualizacji i instalacji Magisk 23.0 SafetyNet wyświelta zaświadczenie nieprawidłowe, nie działaja płatności zbliżeniowe. Jakieś rozwiązania czy trzeba cofnąć do poprzedniej wersji miui 21.6.9? 

Samo ukrycie aplikacji Magisk nic nie dało ale widzę że aplikacja magisk pokasowała wszystkie wcześniejsze ustawienia "Hide" i dlatego poświadczenia nie działały. Po ponownym ustawieniu, restarcie zaczęło działać. Dzieki za pomoc.

Było już w którejś wersji opisywany błąd, ale jest nadal. Mianowicie, gdy usuwam jakiś wątek w sms-ach to cała lista przesuwa się na koniec i trzeba wszystko ręcznie przesunąć do pierwszego wątku. Nie ma problemu ja masz kilka konwersacji, ale jak jest ich kilkaset to trochę trzeba się machać palcem.

Sendnięte z Mi Note 10 Pro

Jedyne co mozna zrobic to ubic apke i wtedy uruchamia się normalnie od najnowszych. A usuwac trzeba pojedyncze smsy zamiast calych wątków, wtedy sie nie cofa.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

No to lipa... Nie da się tego naprawić? Nie chce mi się wierzyć żeby tak miało być. Ale za wskazówki dziękuję i będę się stosował.

Sendnięte z Mi Note 10 PRO

12 godzin temu, kaciek napisał:

No to lipa... Nie da się tego naprawić? Nie chce mi się wierzyć żeby tak miało być. Ale za wskazówki dziękuję i będę się stosował.

Gdyby się dało, to byłoby naprawione. Niestety trzeba czekać aż ogarną.

2 godziny temu, krainawilka napisał:

Czy ROM dla mi 9T Pro jest już ok i można instalować, czy nadal występuje problem z fastboot?

Jest ok.

Klient poczty nie inicjuje w tle sprawdzania nowych maili, czy ktoś też tak ma ? Nie ma znaczenia czy protokół jest POP3 czy IMAP, po prostu nie sprawdza aż do momentu wejścia w apkę, no ale nie tak ma to działać.

To jest pierwsza instalacja romu, więc co da czyszczenie danych, skoro apka nie była wcześniej nigdy używana. Na Mi9 wszystko jest ok, ale ta sytuacja ma miejsce na moim nowym Mi 10s.

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale nie mogę wysłać sms'a na numer, którego nie mam w kontaktach, tylko u mnie ten bug czy ktoś spotkał się z tym problemem?

2 godziny temu, ketesch napisał:

Nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale nie mogę wysłać sms'a na numer, którego nie mam w kontaktach, tylko u mnie ten bug czy ktoś spotkał się z tym problemem?

Sprawdziłem przed momentem, jest OK na najnowszej dziennej. Może był jakiś bug na tygodniowej, ale na pewno nie mam tego teraz.

19 minut temu, krainawilka napisał:

Nie mogę odpalić aplikacji Santander - nie było żadnej aktualizacji w play.

Ktoś też się z tym zmaga?

U mnie działa normalnie.

• Thanks 1
23 minuty temu, krainawilka napisał:

Ktoś też się z tym zmaga?

Są dwie aplikacje, Santander oraz Santander Consumer Bank, do działania tej drugie niezbędne jest zainstalowanie i skonfigurowanie Magiska.

Są dwie aplikacje, Santander oraz Santander Consumer Bank, do działania tej drugie niezbędne jest zainstalowanie i skonfigurowanie Magiska.
Chodzi mi o tą, którą napisałem - Santander.

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, krainawilka napisał:

Wyczyść dane aplikacji ("Czyść pamięć podręczną") i spróbuj ponownie.

Hej. Czy ktoś z maintainerow orientuje się czy w becie dostaniemy dolby atmos? Konkretnie pytam o mi 9t pro? Na gizmo China wyczytałem że stosowny update pojawił się na k40 i zostanie rozszerzony dla innych modeli, pytanie tylko jakich i kiedy.

Ewentualnie czy ktoś ma jakiś namiar na dobrze działający mod dolby atmos?