Skocz do zawartości

Nie mogę zainstalować oryginalnego romu.


copretti

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czemu Mi10 których posiadam jest wykrywany jak CMI czyli Mi10Pro ,a nie UMI? 

2. Zainstalowałem Rom przez MiFlasha różne wersje EEA, Global, CN oczywiscie pod CMI i kończyły się powodzeniem ale tel i tak nie wstawał dostawał bootloopa i tyle...

3.Zmieniałem recovery na twrp i tu próbowałem zarówno dla mi10 jak i mi10pro telefon był widziany przez PC wiec tez przerzucałem romy (oczywiście CMI bo UMI nie chciał zaakceptować) i ladnie sie zainstalowaly i znowu to samo co przy MIflashu czy albo bootloop albo wracało do twrp ale pisze ze i tak nie ma systemu i nie widzi /data

4.Telefon w twrp gdzie widzi go komputer moge odpalic tylko przez program XiaomiADBFastbootTools ale wgrac romu juz nie moge

Jesli gdzies jest rozwiazanie to prosze prześlijcie bo juz nie wiem co wykombinować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd ten pomysł żeby ładować rom do CMI? Telefon ma chyba problem z identyfikacja samego siebie.

Pobierz z forum recovery odpowiednie dla UMI i dla wersji systemu (A10, A11) zbootuj recovery w trybie fastboot.

Zrób format data>YES

uruchom ponownie telefon w fastboot i ponownie zbootuj recovery

skopiuj do pamięci telefonu (jesli nie masz to pobierz) ostatnią stabilna wersję xiaomieu 12.5.4 dla UMI i zainstaluj przez recovery

wipe cache i dalvik i uruchom telefon (pierwsze uruchomienie na logu miui może trwać nawet 10min)

 

liczę że to pomoże.

 

jak nic z tego nie będzie to zrób w recovery format data i zainstaluj przez miflash najnowszą oficjalną wersję, w programie zaznacz clean all.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zaraz to zrobie ale o to chodzi ze wrgac moge twrp dla UMI i dla CMI i oba sie uruchamjaja normalnie...z ta identyfikacja to nie wiem o co chodzi po prostu jak sciagnalem paczke instalacyjna i chcialem zainstalowac nowsza wersje miui to wlasnie wyskakiwalo mi ze pobralem zla wersje ze telefon to cmi a nie umi i to mnie zdziwilo wiec mowi dobra pobralem cmi i zainstalowalo sie niby normalnie wszystko tylko nie odpala system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to co napisales to robilem wszystko wczesniej i niestety po wgraniu najnowszego twrp dla mi10 i przeniesieniu plikow to dalej nie chcialo ruszyc jesli wybieralem dla UMi znowu pisala komenda ze telefon to CMI...no sprobuje z ta wersja juz sie sciaga

MIflashem probowalem tez tak jak napisalem wszystko sie ladnie instaluje i na koniec pisze flash succes ale tel nie wstaje tzn tylko pojawia sie logo 5g i znowu reset, a no i miflash tez tylko akceptuje rom dla CMI a UMI nie puszcza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...