Skocz do zawartości

Roborock S5 Max - Problem!


dann

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.
Od kilku dni zauważyłem, że mój robot podczas mapowania na pytkach widzi przed sobą przeszkody których tak naprawdę nie ma. Sprzątanie pomieszczenia, np. kuchni trwa jakieś 30min gdzie przy bezproblemowych sprzątaniu trwało to 4-5min.
Często też w aplikacji mam komunikat "odkurzacz może być zablokowany lub zatrzymany; usuń przeszkody znajdujące się w pobliżu".
Podczas samego odkurzania problem jest dużo mniejszy bo może raz lub dwa zrobi jakieś kółeczko wokół czegoś czego niema.
Robiłem już reset robota i rysowałem mapę od nowa (przy tym nie miał problemów).

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Daniel.

1-przed problemem.jpg

2-problem.jpg

3-nowa mapa.jpg

4-na nowej mapie z mopowaniem.jpg

5-na nowej mapie bez mopowania.jpg

6-oprogramowanie.jpg

Edytowane przez dann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem problem.

Całkiem niedawno włączyłem u siebie kolejny Acccess Point do sieci WiFi (by zwiększyć zasięg sieci).

Ten fakt skojarzyłem jak mój robot w tych samych miejscach robił kółka (omijał coś czego nie ma). Pomyślałem, że ma tu jakieś zakłócenia (coś co zaburza pracę skanera). Najpierw wyłączyłem urządzenia elektryczne (piekarnik, kuchenka mikrofalową) ale to nic nie zmieniło. Wyłączyłem nowo zainstalowanego AP do sieci WiFi. i co...? Robot zaczął pracować prawidłowo.

Oto dowód:

Screenshot_20210614_223004.jpg

To jest ten moment gdzie było zakłócenie.

Mam nadzieję że komuś kto miał podobny problem pomogłem. :)

Pozdrawiam.

Screenshot_20210614_135204_com.xiaomi.smarthome_edit_369144002760859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

cóż, dziś i u mnie pojawił się dokładnie ten sam problem. Parkiet sprząta normalnie, a na gresie znajduje przeszkody, których nie ma i kręci się w kółko, a potem informuje, żebym usunął przeszkody, bo się zaklinował. Sęk w tym, że wifi u mnie nie może być problemem, mam ten sam AP odkąd mam odkurzacz. Nic się nie zmieniło. Wyłączyć wifi nie mogę, bo się z nim nie skomunikuje. I żeby było ciekawiej, właśnie minął rok, odkąd mam ten odkurzacz. Spróbuję go rozładować, może się zresetuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe nowe informacje. Problem jest tylko jak S5 mopuje. Im ma wyższy poziom mopowania tym większy problem z "wizualizacją" przez odkurzacz przeszkód. Bez mopowania odkurza normalnie i nic się nie dzieje. Na parkiecie miałem minimalny poziom mopowania więc działał w miarę normalnie, na dywanach w ogóle nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy udało się rozwiązać problem? U nas pojawił się ten sam. Odkurza elegancko, przy mopowaniu omija niewidzialne przedmioty i jeździ chaotycznie. Wszelkie resety i rysowania mapy zrobione - nie pomogło. Łącznie z czyszczeniem czujników i "oka" do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Dnia 7.11.2022 o 23:43, quiet napisał:

Łyse opony i ślizga się na mokrym przez co wkrywa przeszkodę.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie. Tylko czy jest to sprawa na gwarancje czy jakos inaczej zaradzic, np wymiana kół ? Albo czyszczenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...