Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 11 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.8.0.RKBCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI11_V12.5.8.0.RKBCNXM_v12-11.zip/download

 

ROM jest paczką do instalacji w TWRP. Jednak w związku z brakiem możliwości instalacji samego TWRP w pamięci telefonu, należy wykonać poniższe czynności:

1. Pobieramy ROM na komputer PC.

2. Pobieramy TWRP dla Mi 11. Np. stąd: https://androidfilehost.com/?w=files&flid=321497. Zmieniamy jego nazwę na "twrp" (bez zmiany rozszerzenia pliku).

3. Przenosimy pobrany plik twrp.img do folderu Minimal ADB and Fastboot (lokalizacja w C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot).

4. Wyłączamy telefon. Uruchamiamy go w trybie Fastboot i podłączamy do komputera.

5. Uruchamiamy jako administrator aplikację Minimal ADB and Fastboot.

6. Wpisujemy komendę "fastboot boot twrp.img". Telefon powinien uruchomić się w trybie TWRP.

7. Kopiujemy ROM do pamięci telefonu.

8. Instalujemy ROM i po zakończeniu instalacji restartujemy do systemu.

UWAGA: dla osób instalujących ROM po raz pierwszy instrukcja przedstawia się następująco:

1. Wykonujemy punkty powyżej  1 - 6.

2. W  TWRP wybieramy opcję opcję Wipe > Format Data.

3. Również w TWRP wybieramy Reboot > Bootloader lub wyłączamy telefon komendą TWRP, a następnie uruchamiamy do trybu Fastboot.

4. Wykonujemy punkty powyżej  5 - 8.

 

Zmiana języka w TWRP -> Po uruchomieniu do TWRP klikamy prawy przycisk - wyświetli się lista dostępnych języków (również polski). Zatwierdzamy, wpisujemy kod blokady (tożsamy z kodem blokady ekranu).

 

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat

Witam, pobralem ten Minimal ADB and Fastboot i zainstalowalem - uruchomilem z tym TWRP dla venus - czyli mi 11 - ale mam tam same chinskie krzaczki .... moze jakis link do programiku zeby bylo choc po angielsku? Rozumiem ze to skopiowanie paczki to wrzucamy po prostu plik ZIP (pobrany z miui Polska) ale to trzeba sciezke do niego wskazac w tym programie juz w telefonie czyli tym TWRP - i on wtedy wrzuci to do pamieci telefonu i zrobi instalke update?

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2021 o 18:12, Netoper napisał:

Na YT jest filmik jak zamiast chińskich krzaczków mieć polski język, pokazane jest które pola naciskać żeby wejść w zmianę języka.
Linka nie mam na fonie ale przez Google znajdziesz zmiana języka w twrp

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki - poszukam, pozdrawiam

Udało się zrobić pozytywnie - krzaczki można łatwo przełączyć - system wrzucony - wydaje się że wszystko jest w porządku - dzięki za pomoc raz jeszcze pozdrawiam

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrosi napisał:

Czy płatności Google działają?

Witam - trudno mi powiedzieć bo z nich nie korzystam - mam popodpietą kartę do aplikacji IKO - na nowym systemie jeszcze z NFC nie korzystałem - w poprzednim było ok więc zakładam że w tym też tak będzie - jeśli można to jakoś sprawdzić proszę dać znać to postaram się to zrobić - pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrosi napisał:

Po prostu sprawdź, czy możesz dodać kartę do Google Pay na telefonie. Jeśli się uda, wszystko powinno być OK.

Jest komunikat że tej karty nie można używać w sklepach co jest dziwne bo można (karta Visa na pewno ważna bo korzystam z niej przez IKO i bez żadnych problemów) - dodawałem poprzez dopasowanie do ramki - przez obiektyw - też ręcznie poprzez wpisanie numeru - raz był też komunikat że nie można dodać karty - tak więc bez powodzenia

Ps karta jako taka jest dodana w google Pay bo robiłem nią zakupy przez sklep Googla ten Play chyba i było bezproblemowo

 

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Master napisał:

Jest komunikat że tej karty nie można używać w sklepach co jest dziwne bo można

Dzięki za próbę.

To może inaczej. Zerknij w aplikację Google Pay, -> kreseczki w lewym, górnym rogu .> Konfiguracja płatności zbliżeniowych. Powinieneś mieć, patrząc od dołu, cztery pozycje, i "ptaszka" przy nich. Jeśli tak jest, to działają płatności na tym ROMie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mrosi napisał:

Dzięki za próbę.

To może inaczej. Zerknij w aplikację Google Pay, -> kreseczki w lewym, górnym rogu .> Konfiguracja płatności zbliżeniowych. Powinieneś mieć, patrząc od dołu, cztery pozycje, i "ptaszka" przy nich. Jeśli tak jest, to działają płatności na tym ROMie.

tak zrobilem - sa 3 "ptaszki" - komunikacja NFC wlaczona, ustawiono blokade ekranu i telefon spelnia wymogi bezpieczenstwa, nie wiem jaki ma byc 4ty "ptaszek"

panie Zoltan -> widocznie ta moja VISA nie jest "kompatybilna" z tym Google Pay -> ale jest podpieta pod to bo jak pisalem platnosci w sklepie Play mi normalnie schodza z niej -> moze chodzi wlasnie tylko o te platnosci zblizeniowe przez to Pay -> a przez IKO wszystko smiga bez problemow -> tylko w ustawieniach NFC musi byc przez portfel NFC z HCE

Co do telefonu to wersja z chinskiej dystrybucji - w sumie nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale wczesniej go odblokowalem

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z powiadomieniami są chyba problemy - w tej nowej wersji też - choć wydaje mi się że jest lepiej jak było w 12.5.7 - ale w zasadzie nie widzę żadnych problemów póki co które jakoś by się rzucały w oczy - tam co tak na szybkiego zauważyłem to chińskie krzaczki w tej aplikacji do monitorowania zdrowia - czasami coś się pojawią na dole lub w środku

IMG_20210618_004053.jpg

Edytowane przez Master
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Master napisał:

panie Zoltan -> widocznie ta moja VISA nie jest "kompatybilna" z tym Google Pay -> ale jest podpieta pod to bo jak pisalem platnosci w sklepie Play mi normalnie schodza z niej -> moze chodzi wlasnie tylko o te platnosci zblizeniowe przez to Pay -> a przez IKO wszystko smiga bez problemow -> tylko w ustawieniach NFC musi byc przez portfel NFC z HCE

Dokładnie tak, w sklepie play zapłacisz ale przy płatnościach już nie, od tego jest aplikacja IKO. Też ma i korzystam na co dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odpiął/ęła i zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...