Skocz do zawartości

MIUI 21.6.9


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21610.png

  • Dodana możliwość ustawienia limitu ładowania dla bezprzewodowego ładowania zwrotnego (telefon nie będzie ładować innych urządzeń poniżej pewnego ustawionego przez użytkownika procentu naładowania baterii) na urządzeniach wspierających tę funkcję
  • Nowe menu Bezprzewodowego ładowania zwrotnego
  • Poprawki błędów, m.in. nieprawidłowo włączającego się Ciemnego motywu czy Trybu czytania, gdy wybrana jest opcja od zachodu do wschodu słońca czy niewyświetlających się nagranych połączeń w Kontaktach dla numerów z prefiksem
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    1
    fastboot flash recovery twrp.img
     
    1
    fastboot reboot
  • Po zatwierdzeniu drugiej komendy natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz Głośność+ tak długo, aż urządzenie wejdzie w TWRP.
  • W TWRP wybierz opcję Wipe > Format Data. Po wykonaniu tej operacji może być konieczne ponowne uruchomienie TWRP (Reboot > Recovery).
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP i wydzielonej partycji recovery (błąd No such partition podczas próby instalacji standardową metodą opisaną wyżej) – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł, bądź w przypadku braku wersji Fastboot (brak dopisku fastboot w nazwie paczki) uruchomienie odpowiedniego TWRP w następujący sposób:

  • Podłącz telefon w trybie Fastboot do PC:
    1
    fastboot boot twrp.img
  • Powinno się uruchomić TWRP. W nim postępujemy już tak jak podczas normalnej instalacji z obecną oddzielną partycją recovery. Jeśli z jakiegoś powodu po ponownym uruchomieniu nie byłoby recovery, to należy je jeszcze raz uruchomić z trybu fastboot tak jak w powyższym przykładzie.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 简 (do wklejenia w wyszukiwarkę Motywów, dość daleko w wynikach). Czcionka IBM Plex Sans Regular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2021 o 08:35, patrikos23 napisał:

Bateria po tej aktualizacji leci w oczach na mi10t pro niestety :( robione około 6 rano 

Bateria poleciała, bo zainstalowałeś rom a to obciąża chwilowo telefon. U mnie na Mi 10T Lite też normalnie. Spróbuj jeszcze raz restartować telefon. Ja zawsze tak robię, bo instalacji romu. No i reszta zależna od używanych aplikacji i ustawień telefonu. Nie spychaj winę na rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę że przestał działać Google pay. Mimo tego że saftynet na zielono, robiłem już wszystko co tylko mogłem i kicha ciągle "nieskonfigurowano". Po wejściu w ustawienia info ze urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Jeśli miałeś wcześniej roota to musisz trochę odczekać niestety. Google Pay musi działać, nie dalej jak godzinę temu płaciłem w sklepie.

U mnie to samo po update do tej wersji , ale wrzuciłem moduł do magiska o nazwie safetynet fix i jest OK. Dobrze zrobiłem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogła ta instrukcja. Teraz tylko test w sklepie :D

"Open Magisk Manager and enable MagiskHide (Settings -> toggle MagiskHide on)

Toggle Airplane mode on

Clear data for Google Play Store and Google Play Service (Settings > All Apps (toggle Show System) the search for and clear data for these packages)

Reboot

Toggle Airplane mode off

Check Google Play Store is certified (Google Play -> Settings, scroll to bottom)

Open Magisk Manager - check Safetynet passes (If not try steps under Pre Installation Checks) - Note: Make sure you are using at least Magisk v23 for the internal SafteyNetCheck OR use this 3rd party app to check for SafetyNet: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scottyab.safetynet.sample

Add card and test"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...