Jump to content

Lepiej zainstalować MIUI Polska czy ROM Indonesia ?


Recommended Posts

Rom Indonezja to oficjalny globalny rom z aplikacjami od Xiaomi. Xiaomi.eu opiera się na chińskiej wersji oprogramowania i posiada te same, bogatsze funkcje jak wersja chińska oraz dodane ma parę modyfikacji, dodanych przez zespół xiaomi.eu. Przede wszystkim sam musisz wiedzieć czy chcesz mieć oficjalne oprogramowanie czy też nie. 

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze dla mnie to apka "telefon" oraz "SMS" od Xiaomi ( już pomijam kwestię nagrywania , po prostu jestem przyzwyczajony , uważam że są bardziej personalizowane) oraz aby działało NFC. Czytałem różne opinie . Jedni piszę że wgrywając indonezję nie będzie działało NFC, inni piszą że działa normalnie , jeszcze inni że trzeba na nowo zablokować bootloader podczas instalacji ROM-a co może się wiązać z ucegleniem fona :/

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli posiadasz telefon z Europejskiej dystrybucji to pi wgraniu romu Indonezja i zablokowaniu bootloadera nie uceglisz telefonu. Sam używałem romu Ind na Pocophone F2 Pro, wszystko działało normalnie. Jeśli chcesz mieć działające NFC to albo blokujesz bootloader albo wgrywasz Magiska i roitujesz telefon na romie Indonezja. Radziłbym tą drugą opcję. Jeśli dostałeś zgodę na odblokowanie bootloadera to oo zablokowaniu go, możesz ponownie odblokować bez oczekiwania. Jak zmienisz zdanie to wgrasz coś innego. Najlepiej samemu spróbować i nie słuchać innych, każdy ma swoje zdanie. 

Link to comment
Share on other sites

Tel kupiłem na banggood. W takim przypadku po wgraniu romu Indonezja i blokadzie bootloadera mogę go uwalić ? Muszę czekać jeszcze jakieś 157h na pozwolenie.

Ale chyba najbezpieczniej jest wgrać rom Indonezja a potem Magista

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...