Skocz do zawartości

Lepiej zainstalować MIUI Polska czy ROM Indonesia ?


krzychu8888

Rekomendowane odpowiedzi

Rom Indonezja to oficjalny globalny rom z aplikacjami od Xiaomi. Xiaomi.eu opiera się na chińskiej wersji oprogramowania i posiada te same, bogatsze funkcje jak wersja chińska oraz dodane ma parę modyfikacji, dodanych przez zespół xiaomi.eu. Przede wszystkim sam musisz wiedzieć czy chcesz mieć oficjalne oprogramowanie czy też nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze dla mnie to apka "telefon" oraz "SMS" od Xiaomi ( już pomijam kwestię nagrywania , po prostu jestem przyzwyczajony , uważam że są bardziej personalizowane) oraz aby działało NFC. Czytałem różne opinie . Jedni piszę że wgrywając indonezję nie będzie działało NFC, inni piszą że działa normalnie , jeszcze inni że trzeba na nowo zablokować bootloader podczas instalacji ROM-a co może się wiązać z ucegleniem fona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz telefon z Europejskiej dystrybucji to pi wgraniu romu Indonezja i zablokowaniu bootloadera nie uceglisz telefonu. Sam używałem romu Ind na Pocophone F2 Pro, wszystko działało normalnie. Jeśli chcesz mieć działające NFC to albo blokujesz bootloader albo wgrywasz Magiska i roitujesz telefon na romie Indonezja. Radziłbym tą drugą opcję. Jeśli dostałeś zgodę na odblokowanie bootloadera to oo zablokowaniu go, możesz ponownie odblokować bez oczekiwania. Jak zmienisz zdanie to wgrasz coś innego. Najlepiej samemu spróbować i nie słuchać innych, każdy ma swoje zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
16 minut temu, xiaoboy napisał:

wszystko śmiga aż miło i nie musiałem ponownie zabezpieczyć bootloaderem.

Bez zablokowanego bootloadera Twój telefon nie będzie miał certyfikacji. Więc nie wiem, czy będziesz mógł płacić zbliżeniowo. Sklep play też pewnie niecertyfikowany. W netflixie może brakować opcji wyświetlania w najwyższej jakości. Będziesz musiał sam to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...