Jump to content

Telefon się nie ładuje prawidłowo.


mianneekk

Recommended Posts

Cześć,

Mój Mi 11 przestał się prawidłowo ładować. Po zaktualizowaniu softu do wersji MIUI 21.6.2 ładowanie indukcyjne przestało działać, przewodowo po podłączeniu kilka sekund się ładuje, następnie przerywa ładowanie, po kilku sekundach ponownie się ładuje i znowu przerywa. Dzieje się tak non stop. Tym tempem ledwo udaje mi się przez całą noc naładować telefon do 25%.

Dziś telefon sformatowałem i zainstalowałem wersję MIUI stable V12.5.7.0.RKBCNXM i niestety nadal telefon ma problem z ładowaniem.

Aby rozwiać zbędne pytania:

- próbowałem na 3 różnych ładowarkach (tej od Mi 11, od Mi 10 Lite i zwykłej no name 2.1A) oraz indukcyjnej Mi Wireless Charger 55W;

- 3 przewody USB-C (ten od Mi 11, od Mi 10 Lite i od Mi 6);

Ogólnie poddałem się i chyba mam po telefonie ale jeśli ktoś może coś zaproponować to będę wdzięczny.

 

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem nadal obstawiam kabel i tak jak napisałem na pw powtórzę

Niestety nawet te trzy kable nie rozwiązują problemu bo kable się często psują i nie osiągają wyznaczonych parametrów do szybkiego ładowania. Musisz pogrzebać i poszukać kable z wymaganymi parametrami tak jak napisałem albo na 15 W i wyżej albo do qc 3.0. Sam używam baseusa z funkcją power-off(jak naładuje rozłącza ładowanie i co jakiś czas sprawdza czy nie trzeba doładować duża oszczędność prądu i baterii) i ładowaniem qc 3.0 albo innych firm jak np usams itp Bo kabel to mały mikrokomputer ma procesor sterujący itd niestety oryginalne dołączane są najczęściej beznadziejne i bardzo szybki się psują. Poszukaj jak nie na ali to na allegro porównując typ do tych z ali bo oni tam kupują i sprzedają z zyskiem w Polsce ale obrazki zamieszczają podobne /. Świetnie się sprawdzają ładowarki i kable pd czyli usb -c usb-c one dają najszybszą wartość ładowania. Kupując  w Polsce w sklepie często nie wiesz jakie są wartości ładowania. Sam nauczyłem się od xiaomi która kiedyś wypuściła 2 rodzaje 1A i 2A i wtedy zorientowałem się, że kabel kablowi nierówny.

Link to comment
Share on other sites

@pawelt podłączałem kable, którymi są ładowane inne urządzenia prawidłowo, ładowarki również wszelkich specyfikacji i niestety albo telefon zachowywał się tak jak opisałem wyżej albo "udawał", że się ładował a wartości w % stały w miejscu. Mało tego nawet po odłączeniu przewodu informował, że się ładuje - działo się tak na ładowarkach poniżej 55W.

Dałem sobie już spokój z kombinowaniem, wysyłam do serwisu Xiaomi i szczerze mówiąc nie wiem czy będę chciał zostać przy tej marce. Zawiodłem się. Jeszcze bym zrozumiał jakbym nie dbał o ten telefon albo zapłacił bym za niego mniej niż 1000 zł...

Link to comment
Share on other sites

@mianneekk Samsunga s9+ miałem 2 razy w serwisie. Pierwszy raz to schodziła powłoka oleofobowa z ekranu, za drugim razem poszło do wymiany płyta główna i bateria.

Jedyny plus, że serwis mam 400 metrów ode mnie. Czasami się zdarza i jeśli myślisz, że w innych markach telefony nie jeżdżą do serwisu to jesteś w błędzie.

Najgorzej miałem z sony z3 compact. 3 razy w serwisie i 3 razy ekran się odklejał. Nie to, żebym bronił xiaomi, ale inni nie są jakoś znacząco bezawaryjni.

Edited by piqpoq
Link to comment
Share on other sites

Cześć,

 

Mam dokładnie to samo po aktualizacji do 12.5.3. Próbowałem ponownie zainstalować system, ale problem nie zniknął.

Objawy są takie, że po wsadzeniu na ładowarkę prąd ładowania jest normalny, ale po 2,3 sekundach spada do jakiś 20 mA - niby ładuje, ale wykresie baterii jest linia pozioma.

Wygląda na to, że fon i ładowarka się nie dogadują. Nie mam pojęcia co z tym można zrobić.... Jakieś pomysły?

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

@piqpoq telefon posłałem do CCS w Piasecznie. Zobaczymy co poczynią, na razie status naprawy nieznany.

@Equity do 12.5.3 po wgraniu wersji stable czy beta (tygodniowej)? Ja co tydzień dogrywałem nową betę i wydanie MIUI 21.6.2 spowodowało opisany przeze mnie problem z telefonem.

Link to comment
Share on other sites

 

Dnia 16.06.2021 o 23:12, Equity napisał:

Nie mam pojęcia co z tym można zrobić.... Jakieś pomysły?

Zmienić ładowarkę? Kabel? Stację ładującą?

U mnie na każdej wersji stable ładował i ładuje się prawidłowo. I przewodowo i bezprzewodowo.

Mam pudełkową ładowarkę. Oprócz tego dwie stacje bezprzewodowe. Oryginalną Xiaomi i nieoryginalną:

https://www.aliexpress.com/item/4000402580724.html

https://www.aliexpress.com/item/4000410883605.html

 

12 godzin temu, mianneekk napisał:

CCS w Piasecznie. Zobaczymy co poczynią, na razie status naprawy nieznany.

Mam złe doświadczenia z tym serwisem. Wprawdzie nie z Xiaomi, bo oni są serwisem autoryzowanym dla innych marek również, ale... generalnie kicha.

Link to comment
Share on other sites

Taka anegdotę rzucę co do ładowarki bezprzewodowej. Do mi 9 kupiłem ten biały talerzyk z chłodzeniem (jak ktoś ma link do oryginału na ali to chętnie zakupie druga). W każdym razie na początku jak miałem mi9 to kilka razy zdarzyło się tak, że telefon nie chciał się ładować na niej. Jak położyłem Samsunga żony to talerzyk zaczynał trybić i potem przez jakiś czas ładował mojego mi9 bez problemu. Kilka razy musiałem tak robić. Później coś się naprawiło i od tego czasu nie mam problemów. Ładuje na niej do dziś mi 11. Ogólnie mi 9 trzeba było dobrze trafić a przy mi 11 jak położę to się ładuje. Ale tu kolega sprawdzał inne telefony więc to nie ten przypadek, że coś zaskoczy :)

Edited by stereo0
Link to comment
Share on other sites

@mrosi dziś wrócił telefon z odmową, że muszę słać do chińczyka. Stacja ładująca to Mi Wireless Charger 55W model: MDY-12-EN

@Equity jutro zainstaluję chiński ROM (ten od nowości co był) aczkolwiek mam przeczucie, że bateria albo jakiś kontroler odpowiadający za ładowanie urządzenia uszkodzona/-ny.

Zabieram się za pisanie zgłoszenia do sklepu, który mi sprzedał telefon. Gwarancję mam 2 lata. Też ciekawi mnie jaka będzie reakcja serwisu kiedy zorientują się, że bootloader jest odblokowany.

Edited by mianneekk
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, mianneekk napisał:

mam przeczucie, że bateria albo jakiś kontroler odpowiadający za ładowanie urządzenia uszkodzona/-ny.

Tylko dlaczego ten problem pojawił się po aktualizacjach? Moim zdaniem to kwestia programowa...Na zagranicznych forach jest kilka wątków z tym problemem, dotyczących innych modeli Xiaomi, np. https://xiaomi.eu/community/threads/21-5-27-mi-9-wireless-charging-crashing-constantly.59319/page-2

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drodzy Forumowicze jaki serwis w Polsce polecacie do naprawy tego telefonu? Dogadałem się z chińczykiem, że poniesie koszty naprawy telefonu. CCS Piaseczno odpada - nie chcą naprawić mojego telefonu. Sklep Mi Store odesłał mnie do CCS ale serwis ten twierdzi, że nr IMEI nie pozwala im na serwisowanie tego urządzenia (nie są upoważnieni jak to ujęli).

Link to comment
Share on other sites

U mnie ten problem występuje sporadycznie i odkąd mam Mi 11 miałem problem z ładowaniem bezprzewodowym chyba 3 razy gdzie rano było zdziwienie, że przez noc się nic nie naładowało - chociaż ostatnio na wykresie widziałem, że przez noc było na zielono, że niby ładowało ale chyba za małym prądem co w ogólnym rozrachunku było na minus i dalej się rozładowywało. W każdym razie wcześniej z Moto Z3 też miałem taki problem. Chociaż z drugiej strony to w nocy kładę to na czuja i jak usłyszę dźwięk, że się ładuje to już nie ruszam i może źle leży na ładowarce.

 

Jednak szybkie ładowanie rekompensuje ten problem bo przed wyjściem jestem w stanie szybko uzupełnić braki do zadowalającego poziomu.

 

Dzisiejsze ładowanie na screenie. Niby ładuje a jednak nie. Jednak tutaj może być problem z prawidłowym położeniem na ładowarce.

 

IMG_20210713_073030.jpg

Edited by AndrewSpec
Dodany screen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Chciałbym wrócić do tego problemu. Od blisko miesiąca mam ten problem, kolejne aktualizacje go nie rozwiązują, a co gorsza - ostatnia z 18.08 go pogłębiła. Wczoraj po ok. 10 minutach ładowania, telefon nie tknięty, nie gorący, i nagle wyłącza ładowanie, włacza standardowe, przełącza na szybkie i znowu wyłącza. Ta sama historia zarówno przewodowo na dwóch kablach na ładowarce 65W GaN Tech Xiaomi, oryginalnej dołączonej do telefonu (oryginalny przewód), indukcyjnej (55W) spiętej z oryginalną, oryginalnej samochodowej (20W) na oryginalnym zasilaczu 12V oraz na powerbanku GreenCell PowerPlay20 na przewodzie GreenCell USB-A - USB-C, oryginalnym Xiaomi dołączonym do telefonu USB-A - USB-C oraz oryginalnym dołączonym do ładowarki 65W GaN Tech Xiaomi USB-C USB-C. No już więcej różnych konfiguracji sprawdzić nie mogłem.

Port jest sprawny, połączenia z PC nie przerywa, wszelkie dongle, pamięci, słuchawki - działają bez problemu, bez przerywania, bez szumów. Jednoznacznie wskazuje to na soft lub zabezpieczenie przed przepięciem lub przegrzewaniem.

Czy ktoś w ogóle analizował problem, czy jedynie stwierdzono "ueh, to raczej nie ma znaczenia, masz zepsuty telefon" i już?

Przy okazji, ten sam problem ale w wersji sprzed miesiąca (sporadyczny) wystąpił u żony na drugim Mi11 ale na sofcie stockowym Global zaraz po najświeższej aktualizacji. Wygląda na to, że coś co było w becie ok. miesiąc temu teraz się pogłębiło (u mnie), a w stabilnym globalu właśnie weszło. Nie było jakichś poprawek optymalizujących ładowanie lub zużycie baterii, co mogło się przyczynić? Szczerze wątpię, żeby to miało faktycznie zmniejszyć zużycie baterii.

Ostatnie wystąpienie - ładowanie Xiaomi GaN Tech 65W, 71% baterii - doładowywało na super szybkim do 71,25 po czym przerywało ładowanie i ponownie startowało od 71%. Pomogło odłączenie, odczekanie 5 minut i ponowne podłączenie. Z ciekawostek, do tej pory zajechałem swoim użytkowaniem może z 5 przewodów USB-A Micro-USB, wszystkie pozostałe są sprawne do dziś, także wątpię, abym zajechał w parę miesięcy w tym samym czasie kilka różnych i znacznie odporniejszych przewodów USB-C :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...