Skocz do zawartości

POCO X3 NFC - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.0.1.0.RJGMIXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO X3 NFC (nazwa kodowa: surya).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.1.0.RJGMIXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działają gesty.

I reklamy w grach nie obracają się.

I uruchamianie dłuższe.

I uruchamianie odkurzacza w Xiaomi Home też jakoś z d..y.

Ale mam Android 11.

I ucieszony tym faktem idę spać.

A jutro dalej szukamy....

Edytowane przez raftter
zauważone błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baczeekk napisał:

Do niedawna Poco Launcher chyba był domyślny, teraz Miui tak? Nie widzę dużej różnicy, raczej nie zamierzam doinstalowywać innego launchera. Daje radę no i gesty działają.

Faktycznie, nieduża różnica - używać szuflady czy mieć wszystko na kolejnych ekranach. Sam się sobie dziwię że zgłaszam jakiś problem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem opcję szuflady w Domyślnym Launcherze. 

I w nim już gesty działają tak jak napisał @Kacper Skrzypek.

@adiSOn Faktycznie czasami jest tak że system przytnie się, z tym iż nie jest to jakieś tragiczne.

Za to przy uruchamianiu widać dużą różnicę - mieli, mieli i mieli - przy próbie zmiany motywu słuchawka się wykrzaczyła i uruchomiła na nowo, to chyba z 3 minuty to trwało.

Przy normalnym rozruchu  trochę krócej, ale szału nie ma - około dwóch minut.

Zaraz pewnie jakaś aktualizacja będzie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z aplikacją systemowa SMS. Po tapnieciu w utwórz nową wiadomość zamyka aplikacje i wychodzi do pulpitu. Jak w kontaktach przy nr telefonu wybieram ikonę wiadomość SMS zamiast otwierać konwersacje SMS z danym kontaktem przechodzi tylko do głównego okna aplikacji SMS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2021 o 10:57, OpticS napisał:

Potwierdzam, nie ma możliwości napisania sms, przy próbie utworzenia nowej wiadomości aplikacja zachowuje się jak u kolegi wyżej.

Nowego SMSa nie napiszesz, ale jest możliwość odpowiedzieć na wcześniejszą wiadomość.

Marne pocieszenie, ale zawsze coś.

Edytowane przez raftter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mógłbym prosić o pomoc.

Zainstalowałem twrp włączył. postępowałem według instrukcji.

Pierw zainstalowalem twrp. a potem przegralem na karte sd obraz

xiaomi.eu_multi_POCOX3NFC_V12.0.1.0.RJGMIXM_v12-11(1).zip
W instrukcji było aby przed instalacja wyczyścić pamięć urządzenia tj. Wipe - > format data.

Po tym zrobilem reset i pokazał sie jakis komunikat just wait i cos "your device is locked od xioami." Aby aktywowac mam sie zalogować na konto xioami.

Trochę olałem to i ponownie weszłam do twrp i zrobiłem install i ten plik. Instalacja przebiegła bez problemu ale po włączeniu. Restartuje się do xioami recovery 5.0.

Może mi ktoś pomóc.

Coś było z tym plikiem nie tak?

Teraz telefon na okrągło sie restartuje.

Na przyszłość proszę o pisanie w istniejących wątkach... Przeniesiono /Kacper Skrzypek

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, placeb114 napisał:

Coś było z tym plikiem nie tak?

Nic nie było "nie tak". Informacja o blokadzie telefonu i konieczności zalogowania się na konto Xiaomi, aby przejść dalej, jest standardowa, to nie jest błąd. Jeśli zakładałeś konto i się na nie logowałeś, to powinieneś móc wpisać poprawne hasło i lecieć dalej z konfiguracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat o aktywacji miałem przez instalacją tego pliku systemu.

Potem wszedlem do twrp, zainstalowalem  i teraz nie mam tego komunikatu tylko caly czas restartuje się telefon. Robi 2 razy wibruje i potem włącza recovery 5 mui recorery.

Jak by próbował odpalic system potem ponawia i potem recorery. (domyślam się)

I tak w kółko. Nawet nie mogę go wyłączyć.

Edytowane przez placeb114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ponownie. tka jak wspomniałes . Jednak teraz dałem "verifing zip signature"

verification failed :(

Czy na sourceforce jest moze md5. Moze przed instalacją bym sobie sprawdził.

edit:

Kacper - dziękuje.

Zrobiłem jeszcze raz tak jak mówiłeś i poszło.

Dzięki serdeczne.

Edytujemy post, nie piszemy jeden pod drugim /Kacper Skrzypek

Edytowane przez placeb114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już rozumiem skąd narzekanie ludzi na oprogramowanie Xiaomi. W Samsungu zdarzało się długo czekać na aktualizację do nowego Androida, ale żeby ją wprowadzili z mnóstwem błędów i ponad miesiąc mieli to głęboko gdzieś to nigdy się nie spotkałem. Fenomen. Aktualizacja, która więcej popsuła niż naprawiła czy dodała i zamiast poprawki po kilku dniach - cisza. Spróbowałem tańszych urządzeń i chyba trzeba je sobie jednak odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było takich problemów z błędami w aktualizacjach. Owszem, zdarzało się, że przy pierwszych wydaniach nowej wersji Androida lub nakładki MIUI były babole, ale w kolejnych wersjach były poprawiane i w miesiąc były już jak powinny, czasem i szybciej. Tyle, że jak ktoś korzystał z miuipolska/xiaomi.eu, to bazowały na ROMach wydawanych na bieżąco, a teraz zostały wersje "stabilne". Szkoda, że Xiaomi tak się zmieniło w tej kwestii (i wielu innych). Jestem ciekaw jak będzie z zapowiadaną aktualizacją do Androida 12, czy w ogóle się pojawi i czy będzie używalna. Czy to wina półki budżetowej? Raczej nie, droższe modele też nie ustrzegły się problemów. Może w flagowym modelu Mi jest lepiej, ale 4-5 tysięcy to jednak sporo jak za telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.06.2021 o 22:43, mszlukasik napisał:

Ja mam problem z aplikacją systemowa SMS. Po tapnieciu w utwórz nową wiadomość zamyka aplikacje i wychodzi do pulpitu. Jak w kontaktach przy nr telefonu wybieram ikonę wiadomość SMS zamiast otwierać konwersacje SMS z danym kontaktem przechodzi tylko do głównego okna aplikacji SMS. 

Problemy z SMS-ami znika po zainstalowaniu najnowszej wersji MIUI Messaging. Jedyny problem to, że nie jest spolszczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...