Skocz do zawartości

Brak możliwości ustawienia dzwonków mp3 - połączenia/sms/powiadomienia


xsas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam problem z ustawieniem jakiegokolwiek dzwonka (lokalny) w formacie MP3. Dotyczy to dzwonków dla połączeń, smsów, powiadomień. Niby widzi wszystkie pliki MP3 i można je wybrać (nawet je odtwarza - obojętnie za pomocą jakiej aplikacji, muzyka, menadżer plików, inne aplikacje) ale po wybraniu dzwonka, przechodzi do ekranu dzwonków i wyświetla napis: "Ten format pliku jest nieobsługiwany. Spróbuj wybrać inny plik". Rom MIUI Global 12.0.5.

Jakkolwiek dzwonki dla połączeń można od biedy ustawić za pomocą apki Muzyka i tam wybrać Edytor dzwonków, ale ustawia to tylko dla połączeń i nie można wybrać czy dzwonek ma być dla połączeń, sms czy powiadomień. Zresztą powinno to działać w ustawieniach, a nie przez inną apkę.

Dodatkowo irytujące jest, że nie można ustawić różnych dźwięków dla powiadomień i sms. Po ustawieniu dla któregokolwiek z ww. dźwięk jest jednakowy dla powiadomień i sms. Ktoś spotkał się, bądź ma podobny problem?
Mam możliwość sprawdzenia tego jeszcze na POCO X3, ale wydaje mi się, że tam nie ma z tym problemu.

screen blad2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@glassmonter
Jeżeli chodzi o ustawianie dzwonków (połączenia/sms/powiadomienia) to udało mi się rozwiązać problem. Rozwiązaniem okazało się usunięcie "katalogu" (dokładniej był to jakiś plik) o nazwie: .ringtone (z kropką przed ringtone) który znajdował się w folderze MIUI. Po jego usunięciu od razu zadziałało, wybrałem dzwonki i pojawił się w MIUI katalog .ringtone w którym znajdowały się ustawione dzwonki.
Możliwe, że u mnie problemem było przenoszenie kopii z starego telefonu Redmi 3s. Na POCO X3 wszystko było "na czysto" ustawiane i takich problemów nie było.

Naprowadziły mnie porady z tych źródeł:
1) https://xiaomi.eu/community/threads/ringtone-notifications-error.52170/
2) https://xiaomi.eu/community/threads/fix-cant-add-no-custom-ringtone-locale-and-online-playing-possible.61462/
3) https://xiaomi.eu/community/threads/miui-12-6-21-5-12-custom-ringtone-not-recognized.61484/

Także może też Ci pomoże w rozwiązaniu problemu - u mnie na szczęście sprowadziło się do usunięcia ww. pliku .ringtone.

Niemniej nadal mam problem (chyba, że to ogólnie tak jest w Xiaomi/POCO) że nie można ustawić oddzielnych dzwonków dla sms i dla powiadomień - ustawienie jednego z nich powoduje, że powiadomienia i sms mają ten sam dzwonek. Ktoś wie jak sobie z tym poradzić? (bez instalacji dodatkowych aplikacji)

Edytowane przez xsas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...