Skocz do zawartości

POCO F3 / Redmi K40 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.3.0.RKHCNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu POCO F3 Redmi K40 (nazwa kodowa: alioth).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.3.0.RKHCNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Dźwięk powiadomienia/wibracja to znane, trzeba wyłączyć dla apki aktualizatora. Pobieranie 100% wisi prawdopodobnie dlatego, że mimo 100% coś tam jeszcze "dociąga".

A ja miałem 12.5.2 pobrało mi aktualizację nacisnąłem Sprawdź MD5 i Zainstaluj. Potem albo Aktualizacja nie odpowiada. Albo wyskakuje informacja, że..szyfrowana.. OK. Potem pytanie Czy na pewno chcesz przejść do instalacji. Naciskam Tak i nic...jakby nie odpowiadał telefon. Czy coś źle robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał:

To problem updatera, musisz przejść do TWRP ręcznie i ręcznie zaktualizować niestety.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
 

Czyli na ekranie O telefonie MIUI po prawej trzy kropki i zainstaluj z pliku.ZIP? Wskazuje plik 12.5.3 i dalej to samo czyli Czy na pewno chcesz przejść do instalacji, tzn. przycisk TAK naciskam - brak reakcji. Czy nie o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o uruchomienie TWRP z przycisków. Uruchom ponownie telefon i trzymaj głośność+ aż wejdzie w TWRP. O ile masz je zainstalowane, bo jeśli nie, to musisz je uruchomić z fastboota (fastboot boot twrp.img) i wtedy zainstalować ROM.

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Wielkie dzięki. Zainstalowałem TRWP nowy twrp-3.5.1_10-0-alioth-Nebrassy.img. Potem zainstalowałem ROM. Była jeszcze opcja Dalvik Cache, ale jej nie wybrałem. Potem jakiś slot A. Nie wiem o co chodzi, ale system ruszył i działa.

1) Czy po instalacji 12.5.3 na 12.5.2 trzeba jeszcze coś zrobić, wyczyścić cache czy coś podobnego?
2) Podobnie jak na 12.5.2 ma problem z gestami. Po przełączeniu w menu Pulpit -> Nawigacja wybieram gesty a nie przyciski. I pojawia się tutorial, na którym gesty działają. A potem po jego ukończeniu już żaden gest nie działa. I telefon staje się bezużyteczny. Nie mogę wyjść z ustawień bo nie da się nawet wejść do pulpitu (gest z dołu do środka) ani nic zrobić. Pozostaje wpisać gesty i ponownie zmienić na Przyciski. Co ciekawe jak szukam w Ustawieniach hasła gesty to pojawia się, że jest to Pulpit/Nawigacja systemowa. Natomiast jak ręcznie wchodzę w obiekt Pulpit to w ogóle nie pojawia się taka opcja jak Nawigacja systemowa - to jest błąd czy ja coś źle robię? Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dzeryae napisał:

Czy po instalacji 12.5.3 na 12.5.2 trzeba jeszcze coś zrobić, wyczyścić cache czy coś podobnego?

Nie.

Co do drugiego pytania - jeśli ktoś ma to prosiłbym o sprawdzenie. Bo nie wiem, czy jest to problem tylko u Ciebie, czy ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dłuższego czasu używam wersji 12.5.3 Xiaomi.eu stabilne na Poco F3 kupionym oficjalnie w Polsce. Zauważyłem następujące błędy:

1) dziwnie działa automatyczna jasność - a) potrafi w pełnym słońcu ściemnić się do tego stopnia, że praktycznie nic nie widać. Po kilku sekundach wraca do prawidłowej wartości, b) bardzo wolno reaguje, kilka sekund mija zanim "zajarzy", że zmieniło się oświetlenie, c) w trybie ciemnym mimo przestawiana automatycznej jasności suwakiem na wyższą jasność bo nic nie widać, to następnego dnia znowu włącza się w trybie ciemnym w pozycji takiej, że nic prawie nie widać, jakby nie zapamiętywał korekt

2) źle działają niektóre powiadomienia - np. w przypadku Spotify po usunięcia powiadomienia ruchem w prawo zostaje puste miejsce i powiadomienie poniżej nie wskakuje na samą górę - ten bug nie występował w wersji 12.5.2 - także nowość :-). Do tego powiadomienie losowo ciągle wraca na swoje miejsce - losowo.

3) nie działają w ogóle gesty -  w Ustawieniach wpisując hasło gesty to pojawia się, że jest to Pulpit/Nawigacja systemowa. Natomiast jak ręcznie wchodzę w obiekt Pulpit to w ogóle nie pojawia się taka opcja jak Nawigacja systemowa. Byłem wczoraj w Mi Store we Wrocławiu i na Poco F3 z normalnym Global Rom chyba MIUI V12.0.5 gesty działają bez problemu. U mnie działają tylko na tutorialu. A potem po jego ukończeniu już żaden gest nie działa. I telefon staje się bezużyteczny. Nie mogę wyjść z ustawień bo nie da się nawet wejść do pulpitu (gest z dołu do środka) ani nic zrobić. Pozostaje wpisać w ustawieniach słowo gesty i ponownie zmienić na Przyciski.

Czy ktoś może potwierdzić, że na 12.5.3 takie błędy występują? Szczególnie te gesty są irytujące.

 

Powiadomienia_2.jpg

Powiadomienia_1.jpg

Menu_pulpit_brak_gestow.jpg

Gesty_szukanie_3.jpg

Gesty_szukanie_2.jpg

Gesty_szukanie.jpg

Edytowane przez dzeryae
Przesłanie dodatkowego pliku - brak gestów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić działanie czujnika oświetlenia. Czasami w pełnym słońcu świruje i ściemnia ekran. To, że działa z opóźnieniem ma pewnie zapobiec ciągłej zmianie jasności w warunkach o szybkiej zmianie jasności otoczenia - jedziesz samochodem przez las i masz prześwity ostrego słońca  i cienia drzew i wyświetlacz ma tak natychmiast reagować? Opóźnienie musi być, można podyskutować o jego czasie - w F3 faktycznie jest kilkosekundowe, a mogło by być krótsze. Na to, że fon nie zapamiętuje korekty jasności po zablokowaniu, czy po jakimś czasie, nawet nie zwróciłem uwagi - i tak jasność dostosowuję do danej aplikacji - inną do takiej z jasnym tłem, a inną do takiej z ciemnym - nie wiem jak czujnik oświetlenia miał by sobie radzić z osobistymi preferencjami użytkownika - zapamiętywać poziom jasności otoczenia w kontekście danej apki, oraz dokonaną korektę użytkownika i w ten sposób ustawiać jasność wyświetlacza? Pewnie do zrobienia, ale czy którykolwiek producent tak robi? Tylko co np z przeglądaniem neta, kiedy to jedna strona daje po oczach białym tłem, a następna jest na ciemnym tle? I tak trzeba jeździć suwakiem ręcznie. Opcje dotyczące gestów w romie global nazwane są inaczej  - "Wyświetlacz pełnoekranowy", a dopiero opis jest "Nawigacja systemowa" (na zrzucie widzę "Nawigacja systemowa" i pod spodem znowu "Nawigacja systemowa" - inne tłumaczenie menu (?!) - może tu tkwi błąd), ale na MIUI 12.5.1 gesty działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FromWP napisał:

A niby jaki twoim zdaniem jest domyślnym w Poco?

Na xiaomi.eu już na wszystkich telefonach jest od Xiaomi, nawet tam gdzie jest Poco.

7 godzin temu, janisz napisał:

Opcje dotyczące gestów w romie global nazwane są inaczej  - "Wyświetlacz pełnoekranowy", a dopiero opis jest "Nawigacja systemowa" (na zrzucie widzę "Nawigacja systemowa" i pod spodem znowu "Nawigacja systemowa" - inne tłumaczenie menu (?!) - może tu tkwi błąd

Błąd na pewno nie jest związany z ROM-em Global czy tłumaczeniem. Jeśli jako domyślny launcher jest ustawiony inny launcher niż domyślny (ten od Xiaomi, który dorzucamy w każdym ROM-ie) to przełącznik dot. gestów jest wyłączony, bo na innych launcherach zwyczajnie one nie działają (nie znam dokładnie sprawy Poco Launchera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Poco F3 (przesiadka z Mi9).

Mocno zastanawiam się nad softem od MiuiPolska i mam do Was pytanie czy jest jakaś różnica w działaniu w porównaniu do globala? Czy system jest szybszy? Bardziej płynny? No i oczywiście czy wykonanie roota jest bezproblemowe?

Pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2021 o 09:23, janisz napisał:

Mogę potwierdzić działanie czujnika oświetlenia. Czasami w pełnym słońcu świruje i ściemnia ekran. To, że działa z opóźnieniem ma pewnie zapobiec ciągłej zmianie jasności w warunkach o szybkiej zmianie jasności otoczenia - jedziesz samochodem przez las i masz prześwity ostrego słońca  i cienia drzew i wyświetlacz ma tak natychmiast reagować? Opóźnienie musi być, można podyskutować o jego czasie - w F3 faktycznie jest kilkosekundowe, a mogło by być krótsze. Na to, że fon nie zapamiętuje korekty jasności po zablokowaniu, czy po jakimś czasie, nawet nie zwróciłem uwagi - i tak jasność dostosowuję do danej aplikacji - inną do takiej z jasnym tłem, a inną do takiej z ciemnym - nie wiem jak czujnik oświetlenia miał by sobie radzić z osobistymi preferencjami użytkownika - zapamiętywać poziom jasności otoczenia w kontekście danej apki, oraz dokonaną korektę użytkownika i w ten sposób ustawiać jasność wyświetlacza? Pewnie do zrobienia, ale czy którykolwiek producent tak robi? Tylko co np z przeglądaniem neta, kiedy to jedna strona daje po oczach białym tłem, a następna jest na ciemnym tle? I tak trzeba jeździć suwakiem ręcznie. Opcje dotyczące gestów w romie global nazwane są inaczej  - "Wyświetlacz pełnoekranowy", a dopiero opis jest "Nawigacja systemowa" (na zrzucie widzę "Nawigacja systemowa" i pod spodem znowu "Nawigacja systemowa" - inne tłumaczenie menu (?!) - może tu tkwi błąd), ale na MIUI 12.5.1 gesty działają.

Tak w słońcu co jakiś czas przygasa. Denerwujące dosyć. A co korekty to nie to miałem na myśli :-). Aż tyle nie wymagam. Po prostu automatycznie włącza mi się ciemny motyw. Telefon leży w tym samym miejscu. I codziennie po ciemku obraz jest za ciemny, żeby coś przeczytać. Więc mimo ustawienia na auto dostosowuje jasność ekranu, żeby cokolwiek dało się przeczytać. I jest ok. Następnego dnia leży w tym samym miejscu i znowu tryb ciemny - biorę telefon do ręki - za ciemno, żeby coś przeczytać. Rozjaśniam. Następny dzień to samo. Więc nie chodzi mi, żeby pamiętał każdą aplikację, tylko jeśli ciemne tło jest za ciemne w poniedziałek i podkręcałem jasność, to we wtorek też jest zbyt ciemne :-). Chyba trochę bardziej inteligentnie to powinno działać?  

Dnia 9.06.2021 o 17:17, Kacper Skrzypek napisał:

Na xiaomi.eu już na wszystkich telefonach jest od Xiaomi, nawet tam gdzie jest Poco.

Błąd na pewno nie jest związany z ROM-em Global czy tłumaczeniem. Jeśli jako domyślny launcher jest ustawiony inny launcher niż domyślny (ten od Xiaomi, który dorzucamy w każdym ROM-ie) to przełącznik dot. gestów jest wyłączony, bo na innych launcherach zwyczajnie one nie działają (nie znam dokładnie sprawy Poco Launchera).

Trochę dziwne. Miałem MI 9T Pro na Xiaomi.eu co prawda nie seria 12.5 tylko 12 i tam gesty działały na Poco Launcherze. Janisz pisze, że na Poco F3 na 12.5.1 gesty działają, na Launcherze Xiaomi? Bo ja miałem Poco Launcher od początku i już na 12.5.2 nie działały i na 12.5.3 też nie działają. Jest szansa, że w przyszłości gesty będą działać na Poco Launcher?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper pisze, że na romach EU nawet na telefonach POCO domyślnym laucherem jest Xiaomi, a nie POCO laucher. Ja mam wersję GLOBAL 12.5.1 (niezbyt jasno to wynika z tego co napisałem wcześniej) i dlatego gesty działają na POCO laucherze. Tak to rozumiem. Co do niepamiętania korekty - najwyraźniej nie jest to ustawienie trwałe - po jakimś czasie jasność wyświetlacza jest resetowana do poziomu domyślnego dla danej jasności otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janisz napisał:

Kacper pisze, że na romach EU nawet na telefonach POCO domyślnym laucherem jest Xiaomi, a nie POCO laucher. Ja mam wersję GLOBAL 12.5.1 (niezbyt jasno to wynika z tego co napisałem wcześniej) i dlatego gesty działają na POCO laucherze. Tak to rozumiem. Co do niepamiętania korekty - najwyraźniej nie jest to ustawienie trwałe - po jakimś czasie jasność wyświetlacza jest resetowana do poziomu domyślnego dla danej jasności otoczenia. 

Ok, już wszystko jasne. Ciekawe, czy na nowszych wersjach będzie taka możliwość, bo wolę launcher Poco niż Xiaomi. I jeszcze jedno pytanie na Xiaomi Inc. APKs - APKMirror można pobrać nowsze wersje aplikacji np. MI Calendar, Security. Tylko po ściągnięciu w przeglądarce nie da się ich zainstalować. Pojawia się komunikat "Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych źródeł". Czy jest jakiś sposób, żeby je zainstalować - mimo zmiany uprawnień danych aplikacji (zezwolenie na instalowanie z nieznanych źródeł) nie potrafię ich zaktualizować.  

Edytowane przez dzeryae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dzeryae napisał:

Pojawia się komunikat "Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych źródeł". Czy jest jakiś sposób, żeby je zainstalować - mimo zmiany uprawnień danych aplikacji (zezwolenie na instalowanie z nieznanych źródeł) nie potrafię ich zaktualizować.  

Nie bez powodu taki komunikat się pojawia. Niektóre opcje w tych apkach są odblokowane przez nas i po aktualizacji możesz je po prostu stracić. Jeśli nadal chcesz to zrobić, to tu masz info jak, ale bardzo proszę o niezgłaszanie wtedy bugów związanych z tymi apkami, bo to już jest Twoja (i Xiaomi) broszka. Najpierw musisz mieć roota.

https://miuipolska.pl/forum/topic/48021-miui-91212/page/4/?tab=comments#comment-544393

3 godziny temu, janisz napisał:

Ja mam wersję GLOBAL 12.5.1 (niezbyt jasno to wynika z tego co napisałem wcześniej) i dlatego gesty działają na POCO laucherze.

Możesz podać wersję POCO Launchera, na której działają ci gesty? Sprawdzę potem. Jeśli faktycznie działają, to spróbuję zadziałać w kwestii odblokowania tego dla tej apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał:

Nie bez powodu taki komunikat się pojawia. Niektóre opcje w tych apkach są odblokowane przez nas i po aktualizacji możesz je po prostu stracić. Jeśli nadal chcesz to zrobić, to tu masz info jak, ale bardzo proszę o niezgłaszanie wtedy bugów związanych z tymi apkami, bo to już jest Twoja (i Xiaomi) broszka. Najpierw musisz mieć roota.

https://miuipolska.pl/forum/topic/48021-miui-91212/page/4/?tab=comments#comment-544393

Możesz podać wersję POCO Launchera, na której działają ci gesty? Sprawdzę potem. Jeśli faktycznie działają, to spróbuję zadziałać w kwestii odblokowania tego dla tej apki.

Ok, wszystko jasne. Czyli potrzebny jeszcze root. To może jednak poczekam na 12.5.4 bo zmieniłem wczoraj launchera Xiaomi i on po włączeniu szuflady niewiele się różni od Poco Launchera. A że na nim działają gesty to zawsze większy ekran bo odpada jeden rząd na klawisze nawigacji. Teraz jestem bardziej zadowolony z POCO F3. Gdyby jeszcze ten czujnik światła nie szalał, dzisiaj podczas kręcenia filmu ekran mi przygasił się, nie widziałem co kręcę, w słońcu potrafi zrobić to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/11/2021 at 6:49 PM, Kacper Skrzypek said:

Możesz podać wersję POCO Launchera, na której działają ci gesty? Sprawdzę potem. Jeśli faktycznie działają, to spróbuję zadziałać w kwestii odblokowania tego dla tej apki.

MIUI Global 12.5.1 Stabilna, POCO Launcher 2.20.1.29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2021 o 09:23, janisz napisał:

Mogę potwierdzić działanie czujnika oświetlenia. Czasami w pełnym słońcu świruje i ściemnia ekran. To, że działa z opóźnieniem ma pewnie zapobiec ciągłej zmianie jasności w warunkach o szybkiej zmianie jasności otoczenia - jedziesz samochodem przez las i masz prześwity ostrego słońca  i cienia drzew i wyświetlacz ma tak natychmiast reagować? Opóźnienie musi być, można podyskutować o jego czasie - w F3 faktycznie jest kilkosekundowe, a mogło by być krótsze. Na to, że fon nie zapamiętuje korekty jasności po zablokowaniu, czy po jakimś czasie, nawet nie zwróciłem uwagi - i tak jasność dostosowuję do danej aplikacji - inną do takiej z jasnym tłem, a inną do takiej z ciemnym - nie wiem jak czujnik oświetlenia miał by sobie radzić z osobistymi preferencjami użytkownika - zapamiętywać poziom jasności otoczenia w kontekście danej apki, oraz dokonaną korektę użytkownika i w ten sposób ustawiać jasność wyświetlacza? Pewnie do zrobienia, ale czy którykolwiek producent tak robi? Tylko co np z przeglądaniem neta, kiedy to jedna strona daje po oczach białym tłem, a następna jest na ciemnym tle? I tak trzeba jeździć suwakiem ręcznie. Opcje dotyczące gestów w romie global nazwane są inaczej  - "Wyświetlacz pełnoekranowy", a dopiero opis jest "Nawigacja systemowa" (na zrzucie widzę "Nawigacja systemowa" i pod spodem znowu "Nawigacja systemowa" - inne tłumaczenie menu (?!) - może tu tkwi błąd), ale na MIUI 12.5.1 gesty działają.

U mnie też zauważyłem ten problem. Dość często zdarza się, że gdy próbuje zrobić zdjęcie w pełnym słońcu, ekran przygasa do tego stopnia, że prawie nic na nim nie widać. Jest to dość irytujące. Miui Xiaomi Eu 12.5.3. Na wcześniejszych wersjach problem również istniał. Nie zwróciłem uwagi czy problem występował na oryginalnym sofcie, z którym telefon przyszedł po zakupie w Mi Store. Telefon z oficjalnej dystrybucji zakupiony w promocji z okazji premiery.

Pozdrawiam

Edytowane przez Jerzy1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...