Skocz do zawartości

MIUI 21.5.26/27


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

21527.png

  • Dodana możliwość automatycznego włączenia Ciemnego motywu po zachodzie słońca i wyłączenia go, gdy słońce wchodzi [tylko wersja 21.5.27+]. Funkcja może jeszcze nie działać zupełnie poprawnie
  • Dodany tryb incognito, który umożliwia zawieszenie uprawnień dot. mikrofonu, aparatu i lokalizacji dla wszystkich aplikacji (Ustawienia > Ochrona prywatności)
  • Od teraz dostęp do wykonanych nagrań w Nagrywaniu ekranu oraz ustawień tej aplikacji jest możliwy bezpośrednio z poziomu panelu nagrywania
  • Póki co brak aktualizacji (brak ROM-ów chińskich) na Mi 9T Pro
  • Niektóre ROM-y jeszcze się budują i będą później
  • Pełna lista zmian: polska, angielska

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    1
    fastboot flash recovery twrp.img
     
    1
    fastboot reboot
  • Po zatwierdzeniu drugiej komendy natychmiast naciśnij i przytrzymaj klawisz Głośność+ tak długo, aż urządzenie wejdzie w TWRP.
  • W TWRP wybierz opcję Wipe > Format Data. Po wykonaniu tej operacji może być konieczne ponowne uruchomienie TWRP (Reboot > Recovery).
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP i wydzielonej partycji recovery (błąd No such partition podczas próby instalacji standardową metodą opisaną wyżej) – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł, bądź w przypadku braku wersji Fastboot (brak dopisku fastboot w nazwie paczki) uruchomienie odpowiedniego TWRP w następujący sposób:

  • Podłącz telefon w trybie Fastboot do PC:
    1
    fastboot boot twrp.img
  • Powinno się uruchomić TWRP. W nim postępujemy już tak jak podczas normalnej instalacji z obecną oddzielną partycją recovery. Jeśli z jakiegoś powodu po ponownym uruchomieniu nie byłoby recovery, to należy je jeszcze raz uruchomić z trybu fastboot tak jak w powyższym przykładzie.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (klawisze Głośność+ i Power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 23 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu, można skorzystać z kilku metod:

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy żadnych zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.

Motyw: 简影 (do wklejenia w wyszukiwarkę Motywów, drugi wynik w rezultatach). Czcionka IBM Plex Sans Regular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to zależało tylko ode mnie, to prawdopodobnie byłoby to zrobione. Ale ponieważ to nie zależy ode mnie, trzeba czekać. Będę próbować, ale niczego nie jestem w stanie obiecać.

@Bar.Tek To jest problem tej apki ogółem. Spieprzone jest też na normalnej, niemodyfikowanej przez nas wersji (sprawdzone na POCO F2 Pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aplikacja do kamery ip laczy mi sie tylko gdy jest połączenie wifi (nieważne z jakiego źródła) gdy kozystam z danych nie ma mozliwosci polaczenia z kamera. Aplikacja oczywiscie ustawiona na oba źródła wifi i dane. Mial ktos taki problem ? Telefon mi note 10 dzieje mi sie juz tak dosyc dlugo i na różnych aktualizacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, widzę, że Mi 10 nie dostało tego bo nie ma tłumaczeń od tego. Dziwne, dużo innych modeli z tą wersją w tym Mi 10T Lite które mam dostało.
W Mi 10T Pro też brak tej opcji.
Zdarzyło mi się już ze dwa razy, że telefon tracił dostęp do internetu po danych mobilnych. Pomagało wyłączenie i wyłącznie danych. Póki co zwaliłem winę na sieć (nju).

Tapatalknięte przy użyciu MI 10T PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, krainawilka napisał:

Co się dzieje z Mi 9T Pro?

Bo problem z pozostającymi powiadomieniami z YT vanced i Spotify już mnie mocno irytuje:/

Kacper już dawno podał rozwiązanie na powiadomienia:

"Póki co tymczasowa metoda to albo z adb

adb shell settings put secure qs_media_resumption 0

lub z termuxa jak masz roota,, 

su
settings put secure qs_media_resumption 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie będziecie tego mieć w ogóle. Myślę że lepiej po prostu poczekać aż będzie update i wtedy będzie ok.

Dnia 28.05.2021 o 08:42, Nokha5 napisał:

Witam mi 9 po uptade nie działa opcja usunięcia konta google account(na dole strony było zawsze) a poprzednio była no chyba że gdzieś wyłączone to jest dlatego podsylam screen

 

Naprawione.

15 godzin temu, korni007 napisał:

Mi9 + mi band nie pokazuje nazwy kontaktu na mi bandzie tylko "połączenie przychodzące" zna ktoś fix? 

Dałeś apce Mi Fit uprawnienia do kontaktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jeszcze ma problem z apka do sms? Jak usuwam watek z listy to przenosi mnie na sam dol do najstarszych. To sie chyba zaczelo od czasu jak wylaczyli usuwanie przesunieciem w bok. Da sie cos z tym zrobić? Bo jak mam kilka tys wiadomości to zaczyna byc uciążliwe...

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...